• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna žárovek za LED u Mazda3 BL

Všechno jde když se chce. Ale halogen s xenonem opravdu stejná patice není.
Chce to přestavět celý projektor, za bi-xenonový. Např firma Dobre svietime se těmto přestavbám věnuje: Xenony, výbojky
Popřípadě přetavět na Bi-LED Výměna žárovek za LED u Mazda3 BM/BN Světla je v obou případech až neuvěřitelně moc :)
Dále je mnoho možností vyměnit zdroje světla zvlášť na potkávačce a dálkovce, o kterých je na klanu popsáno mnoho. Např.: Výměna halogenových žárovek v potkávacích světlech
 
jistě že ano. Bylo by fajn vědět do jaké Mazdy. Ideálně si doplň podpis informacemi o svém voze ,-)
 
Jistě, viz třeba foto na předchozí straně: Výměna žárovek za LED u Mazda3 BL
Rád pošlu poštou, mám všechno skladem ;)

A ještě aby řeč nestála, pár nových foto osvětlení na BL :cool:
Zobrazit přílohu 16785 Zobrazit přílohu 16786 Zobrazit přílohu 16787
Více foto a info na https://www.facebook.com/pg/mazdaLEDosvetleni/photos/?ref=page_internal

Stropní 3x sufitka 31 mm, v zavazadlovém prostoru taková malá potvora,ale sufitka to není (T5?) no a ve clonách pojistkové trubičkové, něco jako sufitky, ale s rovným koncem a ty vůbec nikde jsem nenašel.
 
Stropní 3x sufitka 31 mm, v zavazadlovém prostoru taková malá potvora,ale sufitka to není (T5?) no a ve clonách pojistkové trubičkové, něco jako sufitky, ale s rovným koncem a ty vůbec nikde jsem nenašel.
Ano je tam malá popelníčková. Dá se tam pěkně rozsvítit ;)
44152017_1903541416362010_173776133437784064_n.jpg
 
Už je to něco přes půl roku co mi Natural nainstaloval LEDky do mé BL sedanu a jsem maximálně spokojen. Vyměnili jsme interiér, zpátečka, kufr a zadní SPZ. Osvětlení kufru je opravdu katastrofa s původní žárovkou. Spolu se zpátečkou je výměna za LED nutností. ;)

Snad se mi podaří ukořistit trochu času a hodím sem srovnávací foto :)
 
Přidávám první foto z výměny potkávaček a parkovaček na LED.

Rozdíl je evidentní. Protijedoucí řidiči neblikají, že bych je oslňoval. Časem musím ještě nechat vyčistit vnitřní čočky a celkově nechat udělat renovaci světel.

Nečekal jsem až takovou změnu i u vzhledu, už skoro desetileté auto to hned omladí.

Kdo nechce dávat větší peníze do přestavby světel, tak je tohle ideální varianta. Jen jediné negativum je, že před technickou bude potřeba vždy měnit za obyč H11 zpět.

Tímto díky Robovi, který mě do světa oLEDkování přivedl :D

Časem budou fota přibývat :)
 
Přidávám první foto z výměny potkávaček a parkovaček na LED.

Rozdíl je evidentní. Protijedoucí řidiči neblikají, že bych je oslňoval. Časem musím ještě nechat vyčistit vnitřní čočky a celkově nechat udělat renovaci světel.

Nečekal jsem až takovou změnu i u vzhledu, už skoro desetileté auto to hned omladí.

Kdo nechce dávat větší peníze do přestavby světel, tak je tohle ideální varianta. Jen jediné negativum je, že před technickou bude potřeba vždy měnit za obyč H11 zpět.

Tímto díky Robovi, který mě do světa oLEDkování přivedl :D

Časem budou fota přibývat :)
Mohl bys prosím někdy udělat i fotku z trošku větší vzdálenosti od zdi? tak aby by byla vidět celá ta linie kde to svítí a kde ne (tzv. hokejka)?
A proč myslíš, že budeš muset před technickou měnit za klasiky?
 
@Alamaster
Něco takovýho tě zajímá?
Je to z mýho GHčka :)
 

Přílohy

  • 20180106_173835.jpg
    20180106_173835.jpg
    326,8 KB · Zobrazení: 36
  • 20180106_174034.jpg
    20180106_174034.jpg
    292,3 KB · Zobrazení: 36
  • 20180106_174300.jpg
    20180106_174300.jpg
    223,5 KB · Zobrazení: 36
Dík za foto, důležitý je, že fajfku to dělá správnou, takže neoslňuješ, svítí ti to imho pěkně. A teď chlapi, jak je to s tou technickou? Co oni tam přesně mají kontrovat? Já myslel že jen barvu světla, intenzitu záření možná a tak. Proč bych měl měnit žárovky před STK?

Odesláno z mého ONEPLUS A6013 pomocí Tapatalk
 
@Alamaster
Ano, svítí pěkně, omnoho lépe než halogen.
Tak hlavní je, že žadná sada nemá homologaci pro ČR, na provoz na našich silnicích, jednoduše řečeno, je to tuningová úprava.
Takže tě s tím můžou a taky nemusí vyhodit.
 
@dJn3o - když led tak pořádné
IMG_20181109_183414.jpg

@Alamaster instalace jiného zdroje do světla homologovaného pro halogen. Trafa a chladiče v motorovém prostoru taktéž nevypadají jako originál ;)
 
To chápu, jde o to jestli to v praxi řeší, jestli jim dělají nějaký trafa v motor. prostoru problém, nebo ne a řeší jen jestli to svítí jak má :)

Odesláno z mého ONEPLUS A6013 pomocí Tapatalk
 
Back
Top