• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna žárovek za LED u Mazda3 BM/BN

Tak dneska jsem byl u dealera a nak dosla rec na oledkovani interieru...No oni to delaji taky ale chteji za to 3000 czk...
 
Moja kontrolna otazka je: ci uz niekto riesil vymenu obyc ziaroviek za led v prednych hmlovkach pomocou ledmajstra Naturala alebo sam?
 
No ja to resil s ledmajstrem a bylo mi receno ze kdyz je vymenim za led tak mlhovky ztraci svoji funkci,takze jsem ponechal v puvodnim stavu.
 
Ako hmlovky som pouzila mozno 2x za skoro 3 roky a aj to som skor horsie videla v hustej hmle so zapnutymi, tak som ich hned vypla.
 
Ako hmlovky som pouzila mozno 2x za skoro 3 roky a aj to som skor horsie videla v hustej hmle so zapnutymi, tak som ich hned vypla.
Ano stejne tak jako ja takze si myslim ze je celkem zbytecne tam nejake ledky davat...spise bych resil ledky do smerovych svetel jak prednich tak zadnich,pokud je mozna vymena ?
 
Buduci rok na jar by som aj ja chcela ledku do spiatocky, bo ta unavena svetluska dost slabo svieti, ked cuvam. To by som rovno prisla do Vyskova za Ledmajstrom. :D
 
Myslel jsem ze zpatecka bude pro me nejtezsi na vymenu ale uprimne byla to ta nejlehci cast vymeny :)
 
Tak dneska jsem byl u dealera.. No oni to delaji taky ale chteji za to 3000 czk...
No a RZ a zpátečku bys stejně neměl :)
Moja kontrolna otazka je: ci uz niekto riesil vymenu obyc ziaroviek za led v prednych hmlovkach pomocou ledmajstra Naturala alebo sam?
Ako hmlovky som pouzila mozno 2x za skoro 3 roky a aj to som skor horsie videla v hustej hmle so zapnutymi, tak som ich hned vypla.
No ja to resil s ledmajstrem a bylo mi receno ze kdyz je vymenim za led tak mlhovky ztraci svoji funkci,takze jsem ponechal v puvodnim stavu.
Přesně tak, parabola je vypočítána na obyč žárovku, takže výměnou za LEDku nebude světlo moc dobře usměrněno. Jinými slovy to bude svítit všude možně jen ne moc na cestu :)
Takže funkčně nedoporučuji a spíše odrazuji. Pokud to někdo chce jen na machrovinku a pro hezkou bílou barvu, tak samozřejmě není problém a tady odkaz jak to mám na GH:
Naturalova 6 GH Lilac Silver

2016-11-10-9046.jpg
Buduci rok na jar by som aj ja chcela ledku do spiatocky, bo ta unavena svetluska dost slabo svieti, ked cuvam. To by som rovno prisla do Vyskova za Ledmajstrom. :D
A já říkal hned u montáže té LEDky do kufru, že zpátečku by to chtělo :p ;) Jasná věc, není problém a já budu jenom rád ;)
Ano stejne tak jako ja takze si myslim ze je celkem zbytecne tam nejake ledky davat...spise bych resil ledky do smerovych svetel jak prednich tak zadnich,pokud je mozna vymena ?
Blinkry se musí řešit dodatečnými odpory (pokud nechceš demontovat celou palubovku), takže u aut, které jsou v záruce zatím nedoporučujem vzhledem k zásahu do elektroinstalace. Každopádně kluci šikovní to už také vymyšlené mají, takže kdyby někdo chtěl, není problém. Máme tu na to dokonce samostatné téma ;) : Předělání blinkrů do LED technologie

Mě dnes ledmajstr @Natural navštívil. Takže konečně led i na zpátečce ;)
Rád jsem tě viděl a přeju pěkné posvícení u couvání ;) :cool:
 
Zdravim v tento slavnostni den
Rad bych podekoval vazenemu clenu tohoto webu Natural , za skvelou praci pri vymenene LED osvetleni v interieru a na svetle zpatecky a osvetleni znacky.
Opravdu se malo kdy vidi tak skvela prace a domluva.
Velmi rychla domluva, kvalita i rychlost prace a v neposledni rade i cena proste na vybornou.
Muze to vypadat jako reklama od Fuchse ,ale jsem fakt rad,ze uz to mam poresene a napriklad konecne vidim co si davam vecer do kufru a o tom,ze vidim kam couvam ani nemluvim :)
 
Super, jsem rád, že spokojenost ;) Kdokoli další by měl zájem o LED osvětlení, jsem k dispozici a rád posloužím. LEDek je v mém ledkovém pytlíčku obrovské množství :)
Ať to svítí a couvá se jak ve dne. Mazdár :)
 
Houstone mame problem :D Dneska jsem rano odjizdel do prace a rikam si ze mi nesviti led zpatecka bo sem prdlajs videl a fakt ze jo.Sem myslel ze odesla ale az se rozednilo tak sem to zkouknul a ona jen vypadla z te zastrcky. Tak sem ji stama nastesti dostal ven ale ono to moc dobre v tom nedrzi ,protoze jde uplne lehce vytahnout ven z toho,takze predpokladam ze kdyz boucham s kufrem tak pomalu vysunuje az uplne vypadne :( Taze nejake doporuceni jak ji tam upevnit trvale ? Slepit izolackou a tak podobne? :D
 

Přílohy

  • DSC_0029.JPG
    DSC_0029.JPG
    1 001,9 KB · Zobrazení: 54
Poslední úprava:
Musíš ji tam pořádně zasunout ;) A ještě vždy před montáží roztahuji kontakty na LEDce, potom už bude držet.
Různé série trojek (a i jiných modelů) mají maličko různě tvarované patice, stejně jako osvětlení kufru packy z jiného materiálu atd., takže je potřeba u montáže ověřit jestli vše drží.
Izolačka ani podobné věci rozhodně ne!
 
Musíš ji tam pořádně zasunout ;) A ještě vždy před montáží roztahuji kontakty na LEDce, potom už bude držet.
Různé série trojek (a i jiných modelů) mají maličko různě tvarované patice, stejně jako osvětlení kufru packy z jiného materiálu atd., takže je potřeba u montáže ověřit jestli vše drží.
Izolačka ani podobné věci rozhodně ne!
Pevne verim, ze mi cuvaciu ledku "nainstalujes", aby nevypadavala a drzala.
 
Tak spolieham na tvoju zrucnost a skusenosti, lebo na japonecovi chalanom vypadavala cuvacia ledka a lepili izolacnou paskou, co striktne odmietam. :vomit:
 
Back
Top