• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna žárovek za LED u Mazda6 GH

Ahoj ,po shlédnutí kouzel světla bych měl dotaz a prosbičku na kolik vyjde oledkování M6 GH a zda je možné využít Tvých zkušeností a dovedností jestli jsem to správně zaregistroval, tak je to Tvá řekněme odbornost?

Pokud si schopen sundat stínítko a žárovičku vyměnit za led, vyjde to na pár stovek s kvalitníma LED.
 
Ahoj ,po shlédnutí kouzel světla bych měl dotaz a prosbičku na kolik vyjde oledkování M6 GH a zda je možné využít Tvých zkušeností a dovedností jestli jsem to správně zaregistroval, tak je to Tvá řekněme odbornost?
Ahoj, spíše bych řekl koníček ;) Velice rád montáž provedu a zodpovím veškeré dotazy. Píšu SZ a těším se na spolupráci :)
 
Ahoj, spíše bych řekl koníček ;) Velice rád montáž provedu a zodpovím veškeré dotazy. Píšu SZ a těším se na spolupráci :)

Zajímalo by mě, v čem spočívá to slovo "koníček" když si za takzvané "oledkování" interiéru, zpátečky a RZ řekneš 900Kč.
 
v čem spočívá to slovo "koníček"

...třeba proto, že Robin utratil hromadu peněz za různé LED žárovky, aby je vyzkoušel na sobě a na kamarádech a ostatním už mohl nabídnout ozkoušené žárovky, protože ho to baví a protože za ty peníze nabízí zaručenou kvalitu..... ? Nechápu, proč to řešíš, když si chceš koupit levný žárovky jdi a udělej to.....
 
Ahoj,
Zvazuju oledkovani m3 hb (BK fl); co vsechno jde prehodit do LED a jak je to koser v ramci homologace/STK?
jsem smireny s potkavackama(H7) a dalkama(HB3) v halogenu
Dik
 
...třeba proto, že Robin utratil hromadu peněz za různé LED žárovky, aby je vyzkoušel na sobě a na kamarádech a ostatním už mohl nabídnout ozkoušené žárovky, protože ho to baví a protože za ty peníze nabízí zaručenou kvalitu..... ? Nechápu, proč to řešíš, když si chceš koupit levný žárovky jdi a udělej to.....

Nevím proč se čílíš, čistě jsem se zeptal, já třeba jako koníček nepovažuji že budu od někoho inkasovat peníze, tomu se říká trošku jinak. ;)
Ale když už si to nakousnul ...
Co se týče kvality LED od Robina jsem poznal na vlastní kůži, kdy jsem přišel na STK a technik se divil proč mi nesvítí světlo zpátečky, no bodejď by svítila, když byla ta LED rozpadlá na půlky. :D
Mimo jiné, ano šel jsem a koupil jsem si LEDky do potkávaček, který Robin tak věhlasně odporuje a když jsem je nechal namontovat ve Zlíně, tak mi to pochválil i pan Bouček (vedoucí servisu), že to svítí fakt výborně, že ho to překvapilo (a levný zrovna nebyli). :D
Ono celkově, to know how, který se tu kolem toho vede, je jen jedna velká bublina, ale chápu že je potřeba ji bránit. ;)
 
Poslední úprava:
Takže v rychlosti k věci. Po přečtení jsem měl nutkání napsat dlouhý sloh, ale je to zbytečné. Ono tu totiž o ledky vůbec nejde o_O

Jenom konkrétně k věci. Koníček – zájem, který baví a kterému se člověk věnuje ve svém volném čase. Nikdy, opakuji, nikdy jsem od nikoho nechtěl peníze za montáž. A ještě bych měl mnoho řádků ke vznesené otázce co je to koníček, ale stejně by se nic nevyřešilo a jen by vznikl další nicneříkající flame.

Ti, kdo mě kontaktovali ohledně osvětlení, si obrázek jistě udělali a ostatní, kteří mě kontaktují v budoucnu, určitě udělají. Těm, kteří mé služby nechtějí využít, nikdo nebrání udělat vše podle své nejlepší vůle. Nic víc nic míň :)
Jenom mě možná trochu mrzí jedna věc a to, co s člověkem udělá jedno snězené sele..
 
Zdar, koľko vám vydržali ledky do parkovačiek? Su to Osram, patica T10. Teraz po 8 mesiacoch mi jedna odišla. Je to len náhoda / vadný kus alebo majú tak krátku životnosť?
 
Osram propaguje u verze premium 6 let záruku. Nejspíš vadný kus. Napiš SZ a pošlu novou. Pokud odejde i nově zaslaná a ve světle není vlhkost, může být chyba v elektru světlometu.
 
Co se týče kvality LED od Robina jsem poznal na vlastní kůži, kdy jsem přišel na STK a technik se divil proč mi nesvítí světlo zpátečky, no bodejď by svítila, když byla ta LED rozpadlá na půlky. :D
Mimo jiné, ano šel jsem a koupil jsem si LEDky do potkávaček, který Robin tak věhlasně odporuje a když jsem je nechal namontovat ve Zlíně, tak mi to pochválil i pan Bouček (vedoucí servisu), že to svítí fakt výborně, že ho to překvapilo (a levný zrovna nebyli). :D
Ono celkově, to know how, který se tu kolem toho vede, je jen jedna velká bublina, ale chápu že je potřeba ji bránit. ;)

mám dva roky od Robina oledkovanou CX3 a nerozumím tomu co tu píšeš . Nikomu nic nenutí a každý se rozhodne sám. Každý si může jak trubec koupit ( předražené ) žárovky v krámu a když je neschopný tak si je i nechat namontovat v servise a myslet si, že tam má kdovíco , ale stejně tak si je můžu nechat pořídit a namontovat od Robina a nemám s nimi dva roky problém . Ano měl jsem problém s osvětlením SPZ, ale Robin to vyřešil k mé spokojenosti a vše je ok. Nenavážel bych se tu do někoho, kdo dělá něco pro ostatní ( ledky, voskování apod ) ve svém volném čase.
 
veškerá debata, netýkající se LEDek byla přesunuta sem

Neb o LEDky tady vůbec nešlo....... děkuji za pochopení
 
Poslední úprava:
Zdravíčko dámi a páni.
S Naturalom som už ohľadne lediek v kontakte, ale predsa mi nedá jedna vec.
Ledka v kufri vyzerá super, ale posledne plne naložený kufor a samozrejme v druhom rohu tma (mám stále origo vlákno).
Neuvažoval niekto nad dvomi led pásmi? Symetrické osvetlenie kufra. Resp. čo tam môže byť (je) za zradu.
Ak sa to tu niekde riešilo a prehliadol som to tak sa ospravedlňujem.
 
Já věděl, že ty fialové půjdou pryč :D :)

Každopádně Philips určitě super volba. Doporučil bych spíše 6000K ;) Já jedu v Osramu, subjektivně zářivější živější světlo, ale Philips kvalitou určitě není šlápnutí vedle. Nad RZ bych doporučil něco méně výkonného, bude takto dost přesvícená :cool:
 
Já věděl, že ty fialové půjdou pryč :D :)

Každopádně Philips určitě super volba. Doporučil bych spíše 6000K ;) Já jedu v Osramu, subjektivně zářivější živější světlo, ale Philips kvalitou určitě není šlápnutí vedle. Nad RZ bych doporučil něco méně výkonného, bude takto dost přesvícená :cool:

:D Spíše než barva mi dělala problém výdrž, každou chvilku jedna z nich odešla (původem jsou z Aliexpressu).
Proto bych chtěl zkusit ty 8000k od Philips, od nichž očekávám také mírně namodralé světlo, ale nepodařilo se mi pořádně najít obrázek z reálu, tak právě nevím. A hlavně, aby alespoň rok vydrželi, protože ty modro fialové odcházeli každou chvíli :-(
Osram jsem také uvažoval, ale ty jsem našel jen s teplotou 6000 k, což bych chtěl pořád mírně směřovat spíše do modra, proto ty Philipsky..

Myslíš, že na SPZ je těch 50 lumenů moc? Nebo spíše, mohl by s tím být problém u pánů policistů..? :)
 
V tom případě to bude nejspíš přesně to co hledáš. Výdrž je u Philipsu více než nadprůměrná a bude to velký kvalitativní i výkonný rozdíl oproti starým 5050chipům co si tam měl předtím ;)
Popravdě, když si neměl problém teď s těmi co si tam měl, tak s Philipsem problém určitě nehrozí, i když bude svítit více :D ;)
Ač trochu škodolibě, tak jsem rád, že došlo na slova co jsem říkal :cool: Kvalita bude správná volba.
 
Back
Top