• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna žárovek za LED u Mazda6 GH

Zdravím, také mne to hodně láká.. Je to náročné na výměnu?
Super, jsem rád, že se LEDkování zalíbilo a budeme se těšit na další oledkovanou mazdičku v našich řadách :)
Píšu SZ s podrobnostmi ;)

Ve zkratce, výměna náročná není (až na nedostatek místa v parkovačkách a zadním stropním osvětlení). Koukám, že máš liftback, tak pozor na výměnu osvětlení kufru. Tu provádět jenom při odpojené baterii! Jinak dojde k odpálení mikrospínačů.

STK bez problémů, když jsou splněny parametry, (barva, osvit atd.) tak to (kór u moderně vypadajícího GH) vypadá jako z továrny a nikoho to nedráždí ;)
 
Hosi, dopsal by mi sem nekdo typy LED zarovek do M6 GH 2008 pre Fl?
- parkovacky
- osvetlenie prednych dveri
- osvetlenie interieru vpredu i v zadu
- osvetlenie SPZ
- osvetlenie kufru
- osvetlenie priehradky u spolujazdca

a takisto bych aj ocenil nejaky Eshop z CR alebo SR.

diki
 
Hned první příspěvek ;)

Eshop není potřeba, v mém ledkovém pytlíčku je zásob dost a zasílám i na Slovensko ;) Píšu SZ s podrobnostmi.
 
PARADA!
k tym typom LED som myslel konkretne, ktore ste si tam dali vy, kedze je ich na nete plno. Ja akurat viem len, ake patice tam idu. Ale kedze sa to da objednat priamo u teba, tak to bude asi najlepsi volba pre mna.
 
Já raději nic neříkám, nebo sem doběhne Robin a začne brblat že ho zase neposlouchám. :D
 
@dJn3o to já brblal a dělal si šoufky z toho, že instalací ostřikovačů legální xenony nevyčaruješ, ani po opakovaném dotazu :D

Když už LED, tak jedině jak píšeš @shr3k , aby to mělo chladič a tohle uspořádání chipů. Ale použití do hlavních světlometů nedoporučuji. Ani Philips Ultinon (prodej v Japanu), bohužel není v hlavních světlometech nejlepší. Je to tím, že nesvítí přímo aby neoslňovaly (určeno do mlhovek). A stále není usměrnění světla ideální, viz. nějaká videa (ne prodejní) a zkušenosti na YT. Každopádně, kdo jde po pěkné barvě, tak ideální řešení (cena/výkon/efekt).

LED stále pokulhává o cca 1000lm oproti xenonům. U Čínských LED jsou počítány většinou teoretické výkony (počet chipů krát maximum výkonu) a ne reálné. Philips Ultinon má reálně cca 2400lm. Vím, že je to jen jeden parametr, ale také napoví. Plus zhoršené světelné účinky za špatných povětrnostních podmínek, ne úplně ideální usměrnění světla.
Samozřejmě kdo by to chtěl zkusit, tak směle do toho. Já jen v do hlavních světlometů LED nedoporučuji (i když bych jako led maniak rád doporučil konečně :) ).
 
Díky za dnešní spolupráci @martin7810 . Využili jsme večera a vyfotila se i nějaká ta mobilová fotka, takže konečně máme vyfocené i přední světlomety na FL verzi po sladění barvy s xenony ;)

Před/po osvětlení RZ:
2016-12-28-9148.jpg

Barevné sladění parkovačky vedle xenonů (zleva - obyčejná žárovka; 6000K LED a finální verze 4000K):
2016-12-28-9150.jpg 2016-12-28-9153.jpg 2016-12-28-9154.jpg
Byla to sranda a chvíli nám zabralo, než jsme vybrali finální verzi :) 6000K se zdála v porovnání s obyč žárovkou, jako jasná volba, ale nakonec jsme společně odhlasovali 4000K verzi. LED pytlíček v plné pohotovosti se osvědčil ;)

Hotovo (parkovačky, interier, RZ, zpátečka):
2016-12-28-9155.jpg 2016-12-28-9157.jpg 2016-12-28-9158.jpg 2016-12-28-9159.jpg 2016-12-28-9161.jpg

Ať to svítí a kdo by měl jakýkoli dotaz, směle do něj ;)
Mazdár
 
Čau, zdravím všechny,

děkuji za spolupráci s "Natural", šlo vidět , že už mu pár aut prošlo rukama !
Takže vše šlo jak mělo a výsledek je patrný na fotkách !
Mazda konečně vypadá jak s normálního století !
Kdo má zájem at se na "Natural" obrátí doporučuji!:)
Díky a těším se na další spolupráci!!;)

Martin
 
Ještě si dovolím doplnit sem několik foto z praxe (zdroje z mezinárodních stránek Mazda6 club). Samozřejmě je třeba brát výsledky s jistým nadhledem, ale více či méně popisují mé tvrzení a názor na LED v hlavních světlometech (ve světlometech které nejsou přímo na LED technologii zkonstruované). Hlavní problém usměrnění světla, které není tam, kde bychom ho potřebovali nejvíce.

Porovnání hlavních světlometů s různým zdrojem (halogen, LED, xenon):
15822682_10154872338571575_5599410207613801718_n.jpg

Porovnání HID a LED světlometu, kde je patrné, že před vozidlem svítí led i více než xenon, nicméně s narůstající vzdáleností není světelný kužel optimální (jak na šířku, tak hlavně délku):
15697319_10154853250156575_1403780933260033781_n.jpg
 
Jedná se o tuto sadu:
H11-LED-HL-7T.jpg
http://www.xenondepot.com/highlander-led-headlight-kit-review-s/52.htm

V zásadě proti LED nic nemám (jak bych taky mohl :) ), 100% jsou lepší než halogen. Každopádně s hlediska výkonu v hlavních světlometech dávám přednost (zatím stále) xenonům (ve světlometech nekonstruovaných na LED).
Když už bych šel do výměny a preferoval barvu (výkon také, ale nebyl by na prvním místě), tak bych určitě šel do Philips Ultinon.
Philips-Xtreme-Ultinon-LED-Headlight-Bulbs-H4-Real.jpg
 
Klasika, stejně jako fejkové CREE chipy a .. vlastně všechno co si Číňani vezmou do parády :)
 
Ještě bych poprosil o přesné značení všech ledek co se dají v autě vyměnit . Kolik kusů a kam patří. Děkuji.
 
LEDky nejsou problém, "pár" jich mám v LEDkovém pytlíčku plném překvapení. Píšu SZ s podrobnostmi ;)

Kopírováno z přesunutého vlákna
 
Tak tu máme další GH v LEDkách u kterého se něco málo vyfotilo :) Díky za super spolupráci @nimbo
Před/Po:
2017-02-14-9290.jpg 2017-02-14-9291.jpg
Sladění parkovaček s xenony před/po:
2017-02-14-9293.jpg 2017-02-14-9292.jpg
Interiér jako nový s moderním osvětlením :)
2017-02-14-9294.jpg 2017-02-14-9295.jpg

Kdo by měl jakýkoli dotaz, tak ať neváhá napsat, rád poradím ;)
Mazdár
 
teda, @nimbo to vzal hopem:) a já myslela, že pro ni má jet až zítra. Je to krasavice... Zároveň se kaju, musím taky něco vyfotit:)
 
Tak pridávam aj ja svoju skromnú zámenu LED. Do zadnej hmlovky používam toto:
Taktiež do cúvačky, ale tam je biela.
_vyr_1037525a-ziarovka-w21w-led-21w-12v-w3x16d-osram-ledriving-premium-cervena-7905r-02b-set2.jpg
 
Back
Top