• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna žárovek za LED u Mazda6 GJ/GL

Natural

správce
Člen týmu
5 199
Jak jste si jistě mohli všimnout na srazech, tak každý nový člen jde poznat podle toho, že nemá oLEDkovanou Mazdu :rolleyes:
Ze srazů většinou všichni už odjíždějí komplet LED osvětlení ;)

Tady takový malý seznam patic, které se v 6ce objevují:

Patice T10: osvětlení RZ 2x, osvětlení dveří 2x
Patice T20: zpátečkové světlo 1x
Sufit 31mm: stropní osvětlení 4x, osvětlení kufru WAGON 1x
"Pojistková žárovka" osvětlení slunečních clon 2x

Rozhodně doporučuji na stropním osvětlení pracovat s plastovým nářadím.
Kdo by měl jakýkoli postřeh nebo dotaz, směle do toho :)
Jinak se těším na další LEDkování na srazech :hungry:

EDIT: Přidávám další foto z této diskuze. Další fotky určitě budou přibývat ;)
2016-10-20-8368.jpg 2016-10-25-8643.jpg 2016-10-25-8644.jpg 2016-10-25-8646.jpg
 

Přílohy

  • $_57.JPG
    $_57.JPG
    15,4 KB · Zobrazení: 262
  • 2016-05-11-6781.jpg
    2016-05-11-6781.jpg
    219,2 KB · Zobrazení: 211
Poslední úprava:
Přispěji do kuchyně svými recepty, obecně je třeba chladit a brát moderní čipy, takže zapomeňte na staré 5050. Také ne vždy platí, že čím víc čipů, tím víc Adidas - je třeba brát zřetel na to, jestli to svítí stále, nebo jen chvíli:
- do stropních svítidel a kufru se mi dlouhodobě osvědčují 31mm 5630 (k nalezení na Aliexpress pod heslem "31mm 5630") s nalepeným chladičem, opravdu dobrý poměr cena-kvalita:
31mm_5630_0.jpg 31mm_5630_1.jpg 31mm_5630_2.jpg
- jako patice T10 (k nalezení na Aliexpress pod heslem "T10 ceramic") se mi po vyzkoušení mnoha (od roku 2010) dlouhodobě osvědčují jednočipové s keramickým tělem, buďto ty první vyobrazené se žlutým špuntem (ty jsou vhodné třeba pro osvětlení RZ v GJ kombi, protože jsou o něco kratší a čip tak není blízko plexi), do dveří bych se nebál použít i ty ultrakrátké (dveře nemíváte otevřené stále), nebo o něco lépe svítící druhé s čipem v podobě kloboučku (ty se dají dát třeba do osvětlení RZ v CX-5):
T10-1-5W-W5W_0.jpg T10-1-5W-W5W_1.jpg T10-1-5W-W5W_2.jpg
T10-1-5W-W5W_3.jpg T10-1-5W-W5W_4.jpg T10-1-5W-W5W_5.jpg
 
Naprostý souhlas, proto také v mém LED pytlíčku disponuji těmito typy.
I vzhledem k tomu, že osvětlení RZ na GJ wagon je řešeno specificky a právě @shr3k nám doporučil tu "se žlutým špuntem" ;)
Já jinak používám už léta k osvětlení RZ chipy 3020, ale vzhledem k tomu, že na GJ wagon tyto typy nesvítily kvůli uložení podle představ, tak jsem byl nucen provést upgrade.

Foto při použití stejných LED (3020). Viditelný rozdíl. Druhá zprava je právě GJ wagon:
2924-4e2eed58ef9b8f9781d68afb70b4a472.jpg

Takže kdo nechce čekat na LED z Číny, popřípadě se na srazu někomu zalíbí LED na dalších klanových mazdách, máme tu řešení a stačí hned říct, popřípadě napsat :)
 
Ahoj "Naturali", nevíš kdo by mi pomohl z výměnou stávajích žárovek za LED- alespoň interiér. Mám novou M6 GJ provedení wagon. Jsem z Mladé Boleslavi. Nechci se do toho puštět sám a ani nevím co a kde kupovat. Měl jsem předchozí genaraci M6 a po ní Peugeot 508, ten byl už od výrobce komplet s LED osvětlením. Mazda je trochu pozadu :(. Když si na to člověk zvykne, tak to žluté světlo a ještě z matným sklíčkem je na oslepnutí :). Děkuji za radu, případnou pomoc.
 
Jakou máte zkušenost s životností LEDek? V poslední době jsem viděl na dvou autech, co měly LEDky v koncových světlech, jak jim některé z té řady zlobí. Prostě svítí míň nebo nervózně blikají.
 
Ahoj "Naturali", nevíš kdo by mi pomohl z výměnou stávajích žárovek za LED- alespoň interiér. Mám novou M6 GJ provedení wagon. Jsem z Mladé Boleslavi. Nechci se do toho puštět sám a ani nevím co a kde kupovat. Měl jsem předchozí genaraci M6 a po ní Peugeot 508, ten byl už od výrobce komplet s LED osvětlením. Mazda je trochu pozadu :(. Když si na to člověk zvykne, tak to žluté světlo a ještě z matným sklíčkem je na oslepnutí :). Děkuji za radu, případnou pomoc.
Můžeš přibrzdit u mně doma, nějaké zásoby doma mám, nebo dojet na nějaký budoucí pražský sraz, kde ti to Robin (Natural) taky vymění.
 
Jakou máte zkušenost s životností LEDek? V poslední době jsem viděl na dvou autech, co měly LEDky v koncových světlech, jak jim některé z té řady zlobí. Prostě svítí míň nebo nervózně blikají.
Možná nějaké tuningové aftermarketové díly. Na GH u originálních světel jsem nic takového nepozoroval. Obecně LED musí být dobře chlazené, teplota snižuje životnost polovodiče.
 
Když si na to člověk zvykne, tak to žluté světlo a ještě z matným sklíčkem je na oslepnutí :)
To je přesně ono. Ti co mají LED pochopí :)

S LEDkama není problém, píšu SZ a buď LED nechám poslat nebo to zmáknem na nějakém tom srazu ;)
 
Když si na to člověk zvykne, tak to žluté světlo a ještě z matným sklíčkem je na oslepnutí :).
To je přesně ono. Ti co mají LED pochopí :)
Ja mam od @Natural-a komplet interier v LED, ale ... ma to trochu i sve nevyhody. Ono kdyz tam na sedacce (skoro) spinka miminko a nekdo pak v noci vystupuje z auta, tak se mu ta sleha LED svetla zrovna moc nelibi :cool:.
 
Protože chci vyměnit žárovky za led na svém autě a není to mazda 6 ......
Mohl by se nekdo kdo se vyzná podívat do sekce kde je moje auto a můj dotaz?
 
Protože chci vyměnit žárovky za led na svém autě a není to mazda 6 ......
Mohl by se nekdo kdo se vyzná podívat do sekce kde je moje auto a můj dotaz?
asi úplně nechápu tvůj dotaz, Honzo... směřuješ na ty blinkry ?
 
Tak právě odjel oLEDkovaný @Sikyl (krom stínítek, ty už nebyly na skladě, tak mu je určitě dá @Natural na nějakém pražském rychlosrazu), porovnávali jsme i jak svítí v GJ xenony vs. LED. LED mají definitivně větší barevnou teplotu a dálkové vytváří takový ostrý obdélník. Jinak vám poví, na kterou myčku v Mladé Boleslavi definitivně nemáte jezdit, protože to, co mu tam vyvedli s lakem, je fakt peklo. :) Ta Titanium Flash je zralá na den strávený u Matěje Vepřeka, http://www.matejveprek.cz/cenik/sluzby/prehled-cen-sluzeb-cenik/.
potkávací
DSC_1084.JPG
dálkové
DSC_1086.JPG
 
Paráda srovnání Xenonů a LED ;)
Jojo už jsme se @Sikyl domluvení na doLEDkování stínítek a zpátečky příští týden :)

Zatím jsem viděl jen foto laku a skoro jsem z toho padl. Já bych jen dodal, že všeobecně myčka není nic dobrého, každopádně ty rýhy z Boleslavi jsou fakt extrém.
 
Nazdar Chlapi, jsem moc rád, že jsem poznal takovou fajn partu lidí. Shr3k mi dnes vyměnil žárovky (vzor Škoda 120 malého souseda z Boleslavi :) ) za LED. Konečně v autě i v kufru vidím. Jak jsem psal měl jsem mezi pauzu mezi Mazdama 6 a to Peugeot 508 SW Alure a ten byl už od 2011 kompletně oledkovaný. Co se týče předních světel s diodami, nedá se to s Xenonovýma výbojkama srovnat. Světlo je bělejší a hlavně se jeho intenzita zvětšuje úměrně s rychlosti a tím i dohled do dálky. Je to luxus, když "v Německu" pálite v noci 200km/hod. a vidíte do obrovské dálky, což se u Xenonových výbojek nedá říct. A to není poslední technologie. Mercedes a BMW už řeší laserová světla, která mají světelný tok usměrňovaný přes "krystal". No nebylo na kočár z petrolejkama :). Vyměnil se knot, dolil petrolej a jednou za čas se vyleštilo sklo a zrcátko :).
 
Poslední úprava:
Back
Top