• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Vypínání světel

lipown

nový člen
15
Ahoj,

v pátek jsem jel večer domu a v lese se mi z ničeho nic vyply světla. Měl jsem puštěny dálkové a najednou tma. Zadní brzdove podle mě taky nesvítili, protože když jsem se otočil, neviděl jsem absolutně nic. Asi minutu jsem kroutil s páčkou všema směrama a po minutě se vše rozsvítilo. Nerad bych, aby se to opakovalo. Nevíte čím by to mohlo být? Všiml jsem si, že mě občas vypíná pravé světlo - ale měl jsem dojem, že to dělá AFS.

Díky.
 
Pokud vypíná xenon, tak to má výbojka za sebou. Vyměnit výbojky a vypínání přestane. Vlastní zkušenost, kdy jsem se bál při koupi vozu, že bude špatné něco víc, ale naštěstí výměna kvalitního xenonu pomohla (aspoň se dala stáhnout pěkně cena :) ).
Co se týče vypnutí celého osvětlení, tak leda prolézt kostry, jestli vše vypadá v pořádku.
 
Tak jsem nějakou dobu nepoužil nabíječku telefonu a xenony ani jednou nevyply. Může způsobovat nějaký zkrat? Když jsem měl telefon v nabijecce a auxu, byly slyšet v repracich otačky motoru.
 
Pokud nabíjím v loketce a mám zapnutý aux, tak také "šumím". Je to špatně odstíněno, tam problém propojený s xenony určitě nebude ;)
 
Ahoj, prestalo mi svietit prave predne svetlo, na M6 GH ked nastartujem zasvieti roztrasie sa potom zhasne Par krat preblikne a potom uz nezasvieti, iete mi niekto poradit co by to mohlo byt? staci vymenit ziarovku? Nesvieti ani dialkove svetlo
Dakujem
 
Pokud se jedná o xenon, tak dálkové světlo svítit nemůže, když nesvítí ani potkávací - je tam pouze clonka - jeden světelný zdroj. Pokud si chceš být opravdu jistý, že je to výbojkou, tak přehoď xenonovou výbojku z levého světla do pravého a naopak.
 
nejdřív bych zkontroloval výbojku a hned potom kostru - s ní jsem si to už párkrát na staré šestce užil :)
 
Ahoj, vybojky zamenene a teraz nesvieti druha strana takze to snad bude ozaj vybojkou, Kedze mam prve xenony v aute by som potreboval poradit akej farby dat xenon? Dal by som Osram alebo philips Mam tam D2S 35W. Ktore dalsie parametre mam pri tom sledovat? Co je dolezite? A vymenim oba naraz nech su rovnake
Dakujem
 
V tom případě se potvrdilo klasické vypínání viz. druhý příspěvek. Veškeré info ohledně xenonů najdeš zde: Xenony, výbojky ;)
Originální teplota je 4300K (pokud se jedná o před FL - stále nevíme co máš přesně za vůz - stačí doplnit do podpisu) a například s Osram Xenarc Original rozhodně nesáhneš vedle. Respektive pokud potom ověříš pravost zde: https://www.osram.com/am/the-trust-program/index.jsp :cool:
 
trosku som z toho zmateny, na nete ponukaju s napatim 12/24V alebo 85V na mojich vybojkach pise 03V a nikde sa neviem dopatrat riesenia konkretne tam pise Osram Xenarc 03V Dot Germany D2S 35 W 66240CBI ale nic presne take som nenasiel. CI vsetke D2S su rovnake?
 
Nemusíš být zmatený. Když koupíš D2S z ověřeného zdroje, tak nemůžeš šlápnout vedle ;)
Momentálně tam máš tedy modřejší Osram Cool Blue Intense - 66240CBI a k dostání stále jsou (jenom dochází během let k přeznačení) - https://www.osram.cz/ecat/XENARC CO.../GPS01_1057126/PP_EUROPE_CZ_eCat/ZMP_1021022/
S originální cca 4300K teplotou chromatičnosti jsou tyto https://www.osram.cz/ecat/XENARC ORIGINAL-Xenonové výbojky pro hlavní světlomety-Motocykly-Automobilové osvětlení/cz/cs/GPS01_1057127/PP_EUROPE_CZ_eCat/ZMP_4055062/
 
Back
Top