• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

manuál Vyskakovanie 3. rychlostneho stupna

Peterinv

člen KLANu
55
Zdravim majitelov M6 GJ s manualnou prevodovkou. Minuly tyzden mi pri jazde do kopca dva krat po sebe vyskocila 3. ka do neutralu. Nic nezarachotilo, len ju vyhodilo do N.
Caka ma kontrola v servise na buduci tyzden, uvidim na co pridu...
Pri problemoch M3 skyactiv s radenim nastavovali lanovody, tiahla, pripadne pomohla vraj aj vymena oleja k lahsiemu radeniu.

Ma niekto z vas podobnu skusenost s vyskakujucim 3. prevod. stupnom, pripadne s tym, ze mu 3ka nejde vzdy lahko zaradit?

Dakujem :)
 
"Normální" věc u Mazda3, CX-5 a Mazda6, existuje na to servisní informace. Změna ve výrobě M6 nastala až u VIN 186816.
Tvar náboje spojek 3-4 a 5-6 byl změněn za účelem odstranění problému s obtížným řazením. Došlo k doplnění ošetření povrchu náboje spojky 3-4, aby nedocházelo k vyskakování 3. převodového stupně. Nové sestavy nábojů spojek mají čísla C602-17-240A a C602-17-620A. Zadáním těchto čísel do Google se dostaneš na nákresy, kde bude jasné, o co jde.
 
A ako to vlastne v servise riesia? Vymenou tych nabojov za nove typy? Je mozne do tej servisnej info mrknut?
Kazdopadne dakujem velmi za odpoved :)
 
A to meni zadarmo v ramci zaruky? U me nevyskakuje, ale kdyz auto neni zahrate jde nekdy spatne radit trojka a ctyrka
 
A to meni zadarmo v ramci zaruky? U me nevyskakuje, ale kdyz auto neni zahrate jde nekdy spatne radit trojka a ctyrka
Pokial ide zle radit 3. alebo 4. -5. stupen, je to urcite na reklamaciu. Tak ta prevodovka jednoducho nema ist.
Opravit to v servise vedia zadarmo len v zakladnej zaruke (do 3. roku al. 100 tis km).
Takze ak si v zakladnej zaruke, bez do servisu.

Odoslané z SM-A320FL pomocou Tapatalku
 
V zaruce to porad je, myslel jsem, ze necham vymenit olej v prevodovce, jestli to nepomuze...
 
A ako to vlastne v servise riesia? Vymenou tych nabojov za nove typy? Je mozne do tej servisnej info mrknut?
Kazdopadne dakujem velmi za odpoved :)
SI jedině v servisu, pokud dá, nebo si zaplatit přístup na portál pro nezávislé opravce.
 
Na patek jsem objednany do servisu at se mrknou mimo jine na to ze mi jde nekdy obtizne radit 3 a 4. Ptal jsem se jestli s tim maji nejake zkusenosti, rikali ze vubec, ze jednou meli neco podobneho na mazde 3 ale na 6tce pry ne. Bud mlzi, nebo hovno vedi. Jsem zvedav
 
Zdá se, že řeším stejný problém. Také mi vyskakuje trojka v kopci (VIN 108923). V autorizáku mi samozřejmě doporučili pro sicher vyměnit celou převodovku, což je docela drahá sranda :/ Dokázal by někdo odhadnout, na kolik by vyšla výměna jen samotného náboje? Nebo ideálně někdo zde na fóru, kdo by mi dokázal pomoct? Rob mi včera při ledkování (super práce!!) doporučoval @Max6 v Příbrami, ale zeptám se i zde.

Díky!
 
To asi jo, u ojetyho auta bych asi nevahal a nechal vymenit celou. Ja se taky hrozim toho, ze by nejakej mechanik mel rozebirat a pak skladat a kalibrovat nasi prevodovku v CX5 (razeni sestky - skoro bych rekl cim dal horsi), ale nejspis mi nic jineho nezbude. Nebo 3x reklamace a pak vymena auta...
 
V Praze (Jeremiášova) mi to vyčíslili na cca 50 tis. ... sám si to nevyměním, tak právě zjišťuju možnosti...
Mne sa zda, ze u mna oprava stala cca 1100€, mozno 100€ hore dole. Ja som to nastastie stihol v predlzenej zaruke, takze som platil len pracu (zaruka z DE)... vymena nabojov pomohla, teraz ide radenie velmi pekne.

Odoslané z SM-A320FL pomocou Tapatalku
 
Me tu prevodovku opravili, co me ale od te doby doprovazi, je piskot na 6tku pri rychlosti tak 100 az 120 s lehkou nohou na plynu. Nevim jestli prevodovka muze vydavat takove zvuky, ale pred tim nez s tou prevodovkou neco delali jsem nemel problem. Samozrejme jsem jim to reklamoval, nalili tam nejaky jiny olej a ze pry to bude oukej, ale neni. Byl jsem tam znova ale bud se jim nechce nebo nevi jak to opravit.
Ma nekdo podobnou zkusenost s prevodovkou co vydava pisklavy zvuk?
 
Sice mi 3. stupen zatial nevyskocil, ale zhruba pri 1750 otackach obcas zavibruje radiaca paka. Podobne ako na tomto videu:
V jednom servise mi povedali, ze by som mal vymenit tiahla a kulisu a nacenili na 700E. Predtym ako by som do toho siel, tak by som sa chcel uistit, ci niekto nemal podobny problem a ako ho riesil.
 
Sice mi 3. stupen zatial nevyskocil, ale zhruba pri 1750 otackach obcas zavibruje radiaca paka. Podobne ako na tomto videu:
V jednom servise mi povedali, ze by som mal vymenit tiahla a kulisu a nacenili na 700E. Predtym ako by som do toho siel, tak by som sa chcel uistit, ci niekto nemal podobny problem a ako ho riesil.
Máme tu na to i jiná témata, použij hledání.
 
Poslední úprava:
Sice mi 3. stupen zatial nevyskocil, ale zhruba pri 1750 otackach obcas zavibruje radiaca paka. Podobne ako na tomto videu:
V jednom servise mi povedali, ze by som mal vymenit tiahla a kulisu a nacenili na 700E. Predtym ako by som do toho siel, tak by som sa chcel uistit, ci niekto nemal podobny problem a ako ho riesil.
Pche, to mi dělá od novoty M3 BP. Sice ne ta razantně, ale někdy to prostě dělá při brždění motorem. Autorizák prej nemá řešení...
 
Back
Top