• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Xenony, výbojky

JaMiJa

výkonný člen KLANu
534
Pokud máte někdo nějaké poznatky o cenách vybojek a kvalitách různých značek pište sem prosím.Já s nima docela bojuju.Dnes mi jeden borec ze servisu doporučil vybojky značky Philips,podle něj jsou nejlepší,ale jejich cena,kolem litru za kus...jelikož do Mazdy sypu celkem dost peněz,tak moje drahá polovička celkem logicky na Mazdu nadává,říct ji ze kupuju žárovky za dvojku tak mě sežere :)Navíc není jistý ze se tou výměnou světla spraví,protože pravý světlo nenaskoci hned ale až po nekolikanasobnem vypnutí a zapnutí světel.Ten borec říkal ze si myslí ze by to mohlo pomoct,vyměnit obě vybojky ale pouze philipsky,pokud ne pak teprve potom měnit trafo,nebo starter vybojky.Vaše názory ?
 
spis se modli, aby to byly jen vybojky za dvojku...... trafo je z jineho cenoveho ranku
 
JaMiJa: Ty si ale měnil už párkrát výbojky a dělalo to pořád to stejné, pokud si dobře pamatuju ne? Takže si nemyslím, že by to výměna zrovna za Phillips měla vyřešit. Spíš budeš mít problém buď s ŘJ nebo startérem. Ale pokud si neměnil ještě výbojky, tak to zkus. Je pořád lepší měnit výbojku než ostatní věci ;)
No a že zrovna Phillips dělá nejlepší výbojky bych netvrdil. Máme tu ještě Osram. Já měnil v GH originály za značku GE a musím říct, že naprostá spokojenost. Cena cca 900,-/ks.
Cena kolem toho litru je adekvátní. Vím, že člen DaveP teď nedávno řešil výbojky a byl spokojen až s druhým výběrem. Určitě sem taky napíše :cool:
 
Já koupil jen jednu novou vybojku a to GE,dával sem ji tam kde to nesvitilo a nesvitilo to i s novou,ten borec tvrdil ze tohle řešil mockrát a téměř vždy pomohlo dát tam philipsky,schválně sem to dal sem abych věděl víc...abych byl konkrétní,říkal ze vybojky Philips jsou udělaný tak ze naskočí i když třeba trafo u auta není ve 100% stavu.Což asi bude i můj případ.Řekl ať to zkusim že stejně budu muset koupit nový vybojky.Měřil i napětí a ze nenameril nic neobvyklého,
 
JaMiJa:Možná bych nejprve zkusil tu ŘJ bo startér. Bavili jsme se o světlech na posledním sraze ve Vyškově a myslím,že na výbojku to nevypadá..
A k těm výbojkám,měl jsem tam PHILIPS Colormatch 5000K a už nikdy více :-( Buď to byly nějaký šméčka,nebo fakt stojí za ... Myslel jsem si že se to po vyčištění světel zlepší a nic. Pořád to bylo takové lehce načervenalé světlo.
Nakonec jsem tam dal OSRAM XENARC ORIGINAL a ty svítí dobře (a hlavně mnohém lépe než PHILIPS). Ty mi doporučil kamoš co mi servisuje auto,že to dává do všech aut a bez problémů. Mě vyšli cca na 1.100,- Kč / ks. Pak jsou prý ještě dobrý GE (cca 900,- Kč / ks). A teď říkal že objevil nějaký napůl číňany za poloviční prachy a už to dával do pár aut a zatím spokojenost. Tak jsem zvědavej do budoucna.

edit Vitus: odstraněn bold celého příspěvku
 
Kua teď fakt nevím...Ten říká to a ten zas tohle a je sem z toho letadlo :)
 
Každopádně pořád budeš mít levnější koupit výbojky. No a když to nepomůže, tak budeš řešit co dál. Rád bych byl, kdyby výměna pomohla, ale zatím jsou všechny argumenty proti. No budem držet palce a piš průběh, jak to vypadá ;)
 
Já jsem koupil Philips 4300K (dohromady) za 1500,- Kč...a jsou v pohodě...Jinak me trápí to samé co tebe, respektive trápilo a to, že jsem levý xenon zapl az na několikátý pokus...teď mi to šlape bez problémů ale myslím, že to bude načatým startérem...na ŘJ bych to neviděl...Z toho vzešla další otázka a to, jaky dobrák by byl schopný mi to vyměnit...Startér je bohužel uvnitř světla, tudíž je třeba světlo rozlepit, startér vyměnit a poté znovu zalepit...Takže si říkám, jestli radši nepoprosit někoho o nějaké světlo z vrakáče a s tímto se vůbec netrapit...nnechtěl bych totiž, aby se mi to slepene světlo mlzilo :(
 
Určitě dám info...Jinak dávat jedno světlo nové a druhé nechat,to zavání dvojím světlem,každé světlo je jinak poškozené,vysvicene,používáním levných vybojek se to plexisklo ničí,zloutne,nebo má mikrotrhlinky,jako ty moje třeba,prelesteni to řeší,ale Natural ti poradí,ten to má rozlepeny a mám pocit že nemá problém s mlzenim.
 
Rozlepení světla a následné slepení nemusí znamenat mlžení bo jiné problémy.. Měl jsem obě světla rozlepený z důvodu vyčištění čoček a v pohodě,nemlží se :) Při následném slepování se tam dal tmel na okna a po slepení jsme to ještě pro jistotu obtáhli silikonem.
 
Jak píše Davep a JaMiJa, tak zkušenosti hovoří jasně a to tak, že rozlepení světel nemusí znamenat zákonitě mlžení. Pokud se to neodflákne, tak světla budou ve stejném stavu, jako po výjezdu z fabriky ;)
Po renovaci a upgradu světel jsem je nechával Davovi na okouknutí a ten se do rozlepení pouštěl taky bez předchozích zkušeností (teda naši mechanici se pouštěli :D ). No a musím opravdu uznat, že na tom nic není. Přidávám fotky, všech možných světel a nesvětel. Moje skládání 2 dobrých světel ze 4 (předfacelift, facelift, angličan a levostranné) popíšu v nějakém příhodném tématu, kde se rozepíšu o mé úpravě :D:cool:
 

Přílohy

  • 2015-02-13-2658.jpg
    2015-02-13-2658.jpg
    413 KB · Zobrazení: 91
  • 2015-02-13-2670.jpg
    2015-02-13-2670.jpg
    586,9 KB · Zobrazení: 93
  • 2015-02-13-2675.jpg
    2015-02-13-2675.jpg
    454 KB · Zobrazení: 89
  • 2015-02-13-2684.jpg
    2015-02-13-2684.jpg
    357,9 KB · Zobrazení: 89
Já vám věřím ;) Akorát že ja na to rozlepovani a slepovani nemám koule :D Kdybych to někomu nechal udělat, tak asi rovnou s tou renovací :)
 
Zvládne to opravdu každý;) Já jsem po rozebrání zjistil, že mám parabolky xenonů zašedlé, takže mi to moc světla na cestu neposílalo.
 
Poslední úprava moderátorem:
No, z mého pohledu bych to nechal někomu, kdo už v tom má praxi, vzhledem k mojí technické zdatnosti :D
 
r6d3k: Jasnačka, když už je to rozdělané, tak se vším všudy ;) No já to taky nedělal sám a operoval jsem s mým mechanikem. Ale teď už vím, že na tom opravdu nic není :cool:
MildaMPS: Davep, měl odrazové plochy taky úplně KO a podařilo se je rozleštit. Já u halogenů měl odrazové plochy pěkné :)
 
Moje xenony svítěj dost na pytel, když jste měnili výbojky, zlepšilo se to nějak výrazně nebo je jediným řešením světlo rozlepit a vyčistit čočky, což pro mě znamená dát to někomu udělat, bo mám obě ruce levé.
díky za info.
 
Dost záleží jaký vybojky tam dáš,ty nový...kluci tu tvrdí ze nejlepší jsou Philipsky,ja tam mám jednu GE a druhou noname a je to rozdíl,ale co tak poslouchám kluky tak nejlepší a stopro řešení je vyčistit a koupit i nový,osvědčený vybojky.Vím,rada nic moc,ale já to tak nejspíš řešit budu,navíc nechám prelestit plexi...
 
Tak zkus vyměnit výbojky a uvidíš, jestli to bude lepší. Záleží na tom, jak moc máš čočky "špinavé". Já je měl už docela hodně. A když to se to výměně nezlepší, tak zkusit vyčistit.. Já jsem to nechal dělat u kámoša, cca 2.5 hoďky a výsledek se super. Světla jsou jako nové a svití to líp, takže spokojenost.

Světla po vyčištění
https://drive.google.com/folderview?id=0B3QcjCzd11D7d2tOVWZrak00YUU&usp=sharing



Send from Galaxy Note 4 using Tapatalk
 
Poslední úprava:
Back
Top