• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Zabezpečení auta proti odcizení - alarmy, GPS, firmy na ochranu

funker

člen KLANu
42
Ahoj, máte někdo nějaké dodatečné zabezpečení vaší Mazdy? Alarm, mechanický zámek, pískování skel....
 
Ahoj, máte někdo nějaké dodatečné zabezpečení vaší Mazdy? Alarm, mechanický zámek, pískování skel....

GSM alarm s akumulatorom - detekcia otrasu, naklonu (odtahu), startovania, zmeny GSM bunky. Moznost sledovania a dohladania vozidla. Notofikacia cez sms a/alebo zavolanie, s moznostou odposluchu.
 
www.mojeema.cz

sikovne ruky by si to vedeli vyskladat z par senzorov a stareho mobilu, ja ale uprednostnujem kompaktne rozmery a hotove riesenie :)
 
www.mojeema.cz

sikovne ruky by si to vedeli vyskladat z par senzorov a stareho mobilu, ja ale uprednostnujem kompaktne rozmery a hotove riesenie :)
Hmm... není ta funkce detekce "startovania, zmeny GSM bunky. Moznost sledovania a dohladania vozidla. Notofikacia cez sms a/alebo zavolanie, s moznostou odposluchu" zbytečná, když je to vidět v zapalovači a zloděj to může jednoduše vyndat a zahodit?
 
Hmm... není ta funkce detekce "startovania, zmeny GSM bunky. Moznost sledovania a dohladania vozidla. Notofikacia cez sms a/alebo zavolanie, s moznostou odposluchu" zbytečná, když je to vidět v zapalovači a zloděj to může jednoduše vyndat a zahodit?

To zalezi od toho, kde mas umiestneny v aute zapalovac. Dnes je bezne, ze ich je v aute viac (resp. si mozes od zapalovaca natiahnut predlzovacku a na nu zavesit ten alarm menej napadne). Ked sa ti niekto pokusi dostat do auta nasilim a vyhodi ti ten alarm, budes uz mat na mobile spravu a hovor, ze bol aktivovany otrasovy a sucasne/alebo naklonovy poplach.

Nechcem to tu rozpisovat podrobne ohladne umiestnenia a aktivacie/deaktivacie, nikdy nevies ktora strana zaujemcov to cita :D
 
Mám osobní zkušenost (dobrou) s PATRIOT X (http://www.knihajizd.info/zabezpeceni-vozidel/) . Celkové náklady (práce + materiál) do 6000 Kč. Strčíš do toho "nulovou" SIMku od Vodafonu a nemáš žádné paušální náklady, platíš jen z příchozí SMS (na vyžádání nebo při alarmu). Kdo chce a má alarm v autě, může to propojit i s ním. Takže podle mě lepší volba než EMA.

Návody:
montáž: http://www.knihajizd.info...d-patriot-x-ver-05-cz.pdf
uživatel: http://www.knihajizd.info...vatelskynavodpatriotx.pdf
 
Ma nekdo prakticke zkusenosti ci doporuceni ohledne vyhledavacich sluzeb?

Napr.:

edit Vitus: trocha hledání, pane kolego, by neškodila ,-) sloučeno :)
edit TLII: a predstav si, ze jsem hledal. Aspon sis procvicil to, co moderator ma delat. Diky :).
 
Poslední úprava:
osobně bych do toho tolik neinvestoval, to raději vždy při odchodu vezmu za kliku a zkontroluju , že je opravdu zamčeno. Když ti budou auto chtít odcizit, tak ti ho po tvém odchodu stejně během chvilky otevřou, raději bych investoval do nějakého alarmu, nebo vyhledávacího zařízení
 
No tady jde oto ze ten signal ztoho klicku se da zesilit,takze i kdyz auto zamcu tak se do nej dostanou. Je toho plnej net ze se to da lehce zneuzit, zesilijou signal a auto bud vykradou nebo rovnou slohnou jenomze vybava revolution zrovna to bezklickovy ovladani ma
 
No tady jdAk e oto ze ten signal ztoho klicku se da zesilit,takze i kdyz auto zamcu tak se do nej dostanou. Je toho plnej net ze se to da lehce zneuzit, zesilijou signal a auto bud vykradou nebo rovnou slohnou jenomze vybava revolution zrovna to bezklickovy ovladani ma
Internet je plnej všakovakých hovadin.
Dosah signalu keyless je myslim u mazdy 50 cm. S rezervou 1 m.
K tomu aby nacitali signal z keyless, teda niekto musi byt v okruhu 1 m okolo teba s nacitacim zariadenim. Ale stat sa to moze.
Ak si len trosku vsimavy k svojmu okoliu, tak si takeho maníka vsimnes .
Ked zabudnem nahodou v kufri svoj ovladac (napr. v taske), uz nenastartujem mazdu, to je cca 1-1,5 m od vlastneho prijimaca v aute.
Tolko k dosahu signalu keyless.

Ovela vacsi problem vidim v pouzivani na zatvaranie/ odomykanie auta tlacitka dialkoveho ovladaca (ma ho aj keyless).
Ten ma dosah 15-20 m a je jednoduchsie s lacnejsim zariadenim ho nahrat, zneuzit
Peniaze za puzdro radsej investovat do alarmu, sledovacieho zariadenia ako uz navrhol vladas75

update:
Aha, takze problem nie je bezklucove otvaranie, ale bezklucove startovanie v kombinacii s dialkovym otvaranim, zamykanim dveri-kufra. (To su nizsie vybavy od Revolution CX3)
To na co som upozornoval vyssie, ze take odomykanie / zamykanie ma dosah 15-20 m.
Ak sa zamyka a odomyka auto tlacitkom/dotykom na klucke dveri, riziko nelegalneho nahravania signalu bude ovela mensie :rolleyes:
http://www.autoforum.cz/zivot-ridic...-bezklicovym-vstupem-byl-pozoruhodne-uspesny/
 
Poslední úprava:
čaj borci nemáte někdo zkušenosti s timto pouzdrem? fakt funguje? https://www.kronium.cz/bezpecnostni...lkove-ovladani-auta/prod_1553.html?actCat=147
čekam na mazdičku a ta má právě bezklíčový přístup, mám sice garáž ale, když někam člověk jede aby se nebál že se vrátí na parkoviště a auto nikde. Má cenu ji kupovat? Díky za rady
@nevrlacek: Zkušenost s pouzdrem nemám. Zdá se mi ale dost drahé za kousek obšitého plechu. Základní princip je (předpokládám) v použití permalloye. Ten se používal např. k magnetickému odstínění obrazovky v osciloskopu. Fungovat by to mělo, hlavně za předpokladu "obalení" klíče ze všech stran. Já to beru trochu fatálně - když si mou Mazdu vyhlídne někdo, kdo je schopen načíst klíč na dálku, tak si auto otevře i jiným způsobem.
 
ja to pouzdro chci zkombinovat jeste z VAM systemem, prece jen auto za 600k si nechci nechat ukrast i kdyz bude pojisteny
 
ja to pouzdro chci zkombinovat jeste z VAM systemem, prece jen auto za 600k si nechci nechat ukrast i kdyz bude pojisteny
@nevrlacek : VAM se mi taky líbí. Už to montují i v ČR. Nechal jsem si od nich udělat cenovou nabídku, ale nakonec jsem couvnul. Dostal jsem slušnou cenu na GAP pojištění. Zhodnotil jsem si, že je lepší ukradené auto (s plnou náhradou od pojišťovny a následnou koupí nového), než rozvrtané auto, kterého se budu štítit. Blbých je těch x měsíců v mezidobí. Možná časem změním názor. Kdo ví. Já mám rád spíš individuální zabezpečení (skrytý vypínač apod.), které však může být důvodem k rozporu v záruce v servisu. Takže spíš po záruce.
 
@nevrlacek[/USER] : VAM se mi taky líbí. Už to montují i v ČR. Nechal jsem si od nich udělat cenovou nabídku, ale nakonec jsem couvnul. Dostal jsem slušnou cenu na GAP pojištění. Zhodnotil jsem si, že je lepší ukradené auto (s plnou náhradou od pojišťovny a následnou koupí nového), než rozvrtané auto, kterého se budu štítit. Blbých je těch x měsíců v mezidobí. Možná časem změním názor. Kdo ví. Já mám rád spíš individuální zabezpečení (skrytý vypínač apod.), které však může být důvodem k rozporu v záruce v servisu. Takže spíš po záruce.[/QUOTE]

mám taky GAP . Do předchozích vozů jsem si nechal montovat blokaci motoru magnetem http://www.jweb.cz/blokace motoru magnetem.html od tohoto člověka, kterého mohu doporučit http://www.jweb.cz/ dost možná zvolím tuto možnost i teď ...
 
Back
Top