• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Zamezení mlžení oken

Celé forum je ti plně k dispozici včetně mě
ahoj mam takyto problem zahmlievanie celneho skla a co s tym robit neviem na ake fora sa obratit o radu vcera kus zaprsalo a to celne sklo hned zarosene a nejak sa mi nedarilo to uplne odstranit co zapnut aby to bolo ok? dnes sa chystam aj do servisu do zlina spytam sa aj tam ale znova prsi a cesta bude zas spatna s orosenymi sklami dik
 
a nevypínáš klimatizaci...?
s klimou sa snazim opatrne som srdciar po infarkte bez toho to nejde len ventilator na celne sklo asi nepomoze a co to druhe tlacitko s prava ?
 

Přílohy

  • 44319261_303044970328434_2370745952240664576_n.jpg
    44319261_303044970328434_2370745952240664576_n.jpg
    86,3 KB · Zobrazení: 27
Žena v Puntu používá rýži v hadrovém pytliku. Případně rozebrat dětské plínky a dát do hadrového pytlíku a tu kuličky absorbují vlhkost a jde to na topení usušit. Ale neřeší to závadu, řeší to až důsledek. My v Puntu už nic neopravujeme, za půl roku jde pod lis, takže to řešíme poslední 2 roky touto made in China cestou. :)
 
jestli je to tlacitko to co myslim tak je to topeni v zadnim okne :)
na mlzeni pomaha klima (vysusuje vzduch), pripadne prepnuti fukaru na okno. ve fokusu jsem v desti jezdil s fukarem na max a dalo se
prodavaji se i specialni spreje/uterky co maji zabranit mlzeni, ale u tech nemam s funkcnosti moc dobre zkusenosti
teoreticky by mohl fungovat i ruzne pohlcovace vlhkosti (prodavaji se jako polstarky), ale ty jsem nikdy nezkousel
 
Rozmrazování čelního skla si zapne klimu. Pokud kolega nechce použít klimu tak jedině přepnout ručně směr proudění vzduch na sklo a zvýšit rychlost větráku.
 
Mne pomáha keď zapnem rozmrazovanie čelného skla..

Zobrazit přílohu 16617
to chcem vyskusat potom sa ozvem dik

Rozmrazování čelního skla si zapne klimu. Pokud kolega nechce použít klimu tak jedině přepnout ručně směr proudění vzduch na sklo a zvýšit rychlost větráku.
to mi sice pomohlo ale nie uplne asi ta klima ma neminie alebo skontrolovat palubne filtre este ale jak zistim ci su ok asi len ked ich vymenim a ak sa nic nezmeni skoda penez

to mi sice pomohlo ale nie uplne asi ta klima ma neminie alebo skontrolovat palubne filtre este ale jak zistim ci su ok asi len ked ich vymenim a ak sa nic nezmeni skoda penez
a ano tej klimy sa kus bojim som cerstvo po infarkte asi 4 mesiace tak sa snazim kus omedzovat kym sa nedam viac do kopy

Nemáš mrtvý kabinový filtr?
ako to zistim
 
Poslední úprava moderátorem:
Asi tak. 1x za rok ho měním ve všech autech automaticky. Většinou těsně po zimě.
 
Ahoj všem, oživím tohle téma, pač se mi děje něco, co nechápu. U 4 leté Mazdy 3 se mi v tomto aktuálním sychravém počasí mlží čelní okno zevnitř počas celodeního parkování (kdy s ním zrovna nejezdím), kdy večer přijedu jiným autem a vidím, jak je celé zamlžené zevnitř.
1. Kabinový filtr nový a jeho okolí naprosto čisté
2. Vnitřní cirkulace vypnuta
3. V autě je naprosté sucho (to auto je jak nové)
4. Okna mám důkladně vyčištěna
Takže nechápu, co to může způsobovat. Peugeot hned vedle mě (můj vlastní) má taktéž zamlžené čelní okno, ale další auta v okolí třeba ne nebo jen spodní okraj. Stojím u pole na kraji Prahy, kde se drží vlhkost a více tam fouká.
Nějaké nápady? (Zubní pastou nebo pěnou na holení skla čistit fakt nebudu)..
 
Čím víc auto bude utěsněný, tím více bude zadržovat vlhkost.

Dobře fungují pytlíky od Ceresit, jen je dobrý je položit do nějaký plastový mističky
 
@Max6 dík za typ. Vyzkouším.

To auto teď stalo cca 5 dní bez povšimnutí, takže pochybuji že by mělo vliv, že bych před pěti dni auto nevyvetral při odchodu.
Možná více věřím teorii Honzy, že čím více utesneno tím více možnost vzniku mlžení.
Ale pak nechápu proč se mlží stejně i staré netesne vrány...
Samozřejmě ráno už zamlzeno nebylo a po čas jízdy i za deště se mi to nestává.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
@Max6 dík za typ. Vyzkouším.

To auto teď stalo cca 5 dní bez povšimnutí, takže pochybuji že by mělo vliv, že bych před pěti dni auto nevyvetral při odchodu.
Možná více věřím teorii Honzy, že čím více utesneno tím více možnost vzniku mlžení.
Ale pak nechápu proč se mlží stejně i staré netesne vrány...
Samozřejmě ráno už zamlzeno nebylo a po čas jízdy i za deště se mi to nestává.

Samsung S22 256GB Tapatalk
To, co ti navrhuje @Max je jen jiný způsob, jak se zbavit vlhkosti, která v autě je po tom co tam jsi, co jsi přinesl na botách .... a která při nízké teplotě okna způsobuje jeho zamlžení. To, kdy bude vhodná teplota, aby se okno zamlžilo bude záležet na počasí, takže třeba za 5 dní. Je to možná divný, ale jestli sis tam nanosil vodu, tak se jí musíš nějak zbavit. A jestli vyvětráním nebo pohlcovačem je na tobě.
 
a nevypínáš klimatizaci...?
No a take pozor na vnitřní cirkulaci. Někdy ji zapnu, když jedu za smradlavým turbodehtem aj., a po čase se žena diví, proč nevidí skrz sklo :p No a samozřejmě nastavit kombinaci výdechů, aby šel vzduch na čelní sklo a nešetřit ventilátory. Znám dost kolegů z firemních jízd, kteří nepouští ventilátory na čelní sklo, že stačí nápor vzduchu zvenku. A pak se za vlhkého počasí také diví, že se jim sklo mlží. Já mám ventilátor běžně na 3. stupni.
 
Moc tomu popravdě nerozumím.
Auto téměř nový. Uvnitř absolutní čisto a sucho. Filtr měním 2x ročně. Vnitřní cirkulaci nepoužívám. A stejně občas mám zamlzeny spodek čelního skla zevnitř ráno. Ještě mě napadá, že mám často výdechy nastavené na čelní sklo, tak jestli to nemůže ovlivnit mlžení při stojícím autě..

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Back
Top