• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Závada v pojistkách - nejdou budíky, kamery, senzory

markpp

výkonný člen KLANu
119
Mám novinku. Dnes ráno samom naštartoval zaradil R začal cúvať. Za 2 sec zhasla cuvacia kamera a senzory. Pozerám čo sa deje a zhasli komplet Budíky pred volantom. mzd funguje normálne. Auto je pojazdné len Budíky sú v režime spínacia skrinka 1. Stojí otáčkomer tachometer. Nepočíta kilometre..... Zobrazí otvorenie dverí, svetla. Fungujú svetla stierače. Zo zúfalstva som demontoval strešný nosic thule (mal som v zime problém s funkciou keyless entity bez neho ok..) žiadny efekt. Opakovane odpojená baterka bez efektu.. Chystám sa v pondelok na diagnostiku...

edit Doofer: název tématu bude upraven po identifikaci závady ;)
 
Poslední úprava moderátorem:
Mám novinku. Dnes ráno samom naštartoval zaradil R začal cúvať. Za 2 sec zhasla cuvacia kamera a senzory. Pozerám čo sa deje a zhasli komplet Budíky pred volantom. mzd funguje normálne. Auto je pojazdné len Budíky sú v režime spínacia skrinka 1. Stojí otáčkomer tachometer. Nepočíta kilometre..... Zobrazí otvorenie dverí, svetla. Fungujú svetla stierače. Zo zúfalstva som demontoval strešný nosic thule (mal som v zime problém s funkciou keyless entity bez neho ok..) žiadny efekt. Opakovane odpojená baterka bez efektu.. Chystám sa v pondelok na diagnostiku...
Ahoj, a co pojistky, vevnitř i u motoru ?
 
Poistky prišli na rad až dnes (bol som na chate). Našťastie to bola vypálená poistka č.41 -10A v motorovom priestore. Všetko funguje len sa rozsvietila kontrolka motora, tak sa si servisu nevyhnem. Bez poistky som prešiel cca 100km a teraz mu nesedí počet km a palivo + bohviečo ešte.
 
Poistky prišli na rad až dnes (bol som na chate). Našťastie to bola vypálená poistka č.41 -10A v motorovom priestore. Všetko funguje len sa rozsvietila kontrolka motora, tak sa si servisu nevyhnem. Bez poistky som prešiel cca 100km a teraz mu nesedí počet km a palivo + bohviečo ešte.
Zkus ještě odpojit mínus na baterce a sešlápní brzdový pedál na cca 20 vteřin a pak znovu zapoj baterii. Mohlo by to pomoct s vymazáním chyby (check engine) a než odpojíš mínus, tak na tom mínusovym terminálu odpoj ten malej černej konektor od proudovýho snímače a pak ho znovu zapoj až když už bude mínus znovu zapojený (postup najdeš i v manuálu od auta)
 
Ďakujem za tip ale pri ďalšej jazde sa to už nerozsvietilo. Sorry za planý poplach ale na 1 poistku mi to prišla divná porucha o_O:confused:
 
Závada sa zopakovala ešte 3x vyhorená poistka za sebou, potom Ok. Stále to vzniklo, keď som radil R. Myslel som, že to bude kamera, ale pozrel som ešte na cúvacie LED čo som menil a pravá bola povytiahnutá - skratovala. Opravil som to, na diagnostike v Mazde PO už len ukazovalo v histórii skrat na ukostrení. Len nechápem prečo je v jednom poistkovom obvode palubné prístroje + zadná kamera, cúvacie svetlá a zadný stierač?
 
Zdravim pani
Dnes mi moja mazda cx5 2,5 ukazala svojich 7 divov.Pocas jazdy sa mi rozsvietili vsetky mozne poruchy a v infotaimente som si nasiel 7 roznych poruch od MRC snimania tlaku stabilizacnych systemov preklzovych systemov.Po niekolkych startoch same od seba pocas jazdy vsetko zhaslo a ani v infotaimente nezostala ziadna chyba. Mavate aj vy take prevapenia?
 
Back
Top