• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Zkušenost s čínskou Android navigací

Dominik

člen KLANu
35
Odhodlal jsem se koupit na aliexpressu navigaci do CX-5 KF, podělím se o výsledek:

Objednání jako vždy, cena 238USD ve mě vzbudila obavy o kvalitu výrobku, ale risknul jsem to. Zaplaceno kartou. Protože mobily a tablety jsou osvobozeny od cla, doufal jsem trochu v hladký průběh a také to tak nakonec bylo. Po 3 týdnech zazvonilo DPD a předalo krabici. Navigace je zpracovaná zhruba stejně kvalitně jako originální. Má větší úhlopříčku 9". Sedím v autě nízko, horní hrana navigace mi výhled nezakrývá, vidím přes ní celou kapotu. K navigaci přišly jednak všechny redukce - teda na anténu, USB porty i elektriku/repro ale i ovládací panel. Výměna doma otázkou 20min.

První nastartování = šok. LCD 9" má rozlišení jen 1024x600, ale je to IPS panel. Podání barev i grafiky je bezchybné. Možná za to může i fakt, že do toho nekoukám z 20cm jako do mobilu, ale z metru - rozlišení je opravdu dostačující.

Ovládání probíhá buď dotykově nebo pomocí kopie originálního ovládání Mazdy za řadičkou. To vypadá taky stejně, snad jen tlačítko vypínání je trochu hůř vyvedené = má delší zdvih. LCD má antimatlací vrstvu. Otisky sice ulpívají, ale není třeba displej donekonečna leštit.

Po prvním nastartování se objeví docela známá plocha Androidu, jen ikony jsou velké. Spodní lišta obsahuje klasickou sadu - rádio, navigace, telefon, video a media. Lze se dostat do dalších aplikací nebo umístit widgety - jako na mobilu. Některé typy navigací mají nadstavbu, která věrně kopíruje Mazdí ovládání. Mě váce vyhuve android (zde ve verzi 7.1.1).

Jednotka je kombinací klasického rádia a androidího tabletu. Takže couvací kamera, rádio atp. fungují okamžitě po zapnutí (rádio hraje ihned), ale tablet samotný chvíli nabíhá..vlastně docela dlouhou chvíli - 15s to bude. Takto se vypne asi po hodině vypnutého zapalování (to lze nastavit). Do hodiny se zapíná okamžitě.

Odezvy navigace jsou okamžité, rozhodně není pomalá, nezdržuje, nepřemýšlí.

Rádio má standardní kvalitu příjmu, zatím jsem nepřišel na to, zda lze zobrazit názvy stanic - zatím ukazuje jen frekvenci. Hraje výborně - minimálně stejně jako originální rádio.

Media - hraje všechno..usb, telefony, BT

Video - hraje vše a kdykoli. LCD je dost velký na to, aby to viděly děti ze zadní lavice. Nicméně navigace obsahuje 2x audio-video výstup, takže lze poslat dozadu na další obrazovky.

Telefon - Handsfree napojeno na externí mikrofon/ má i svůj. Umí i iphone, bohužel chybí rychlé vytáčení z číselníku, nicméně hledání v adresáři je tak jednoduché, že to možná ani nevadí. Lišta s funkcema telefonu při hovoru vždy překrývá ostatní aplikace, lze zavěsit/ přijmout odkudkoli.

Navigace podporuje Mirroring a dokonce i airplay pro apple. Lze ozrcadllit jakékoli zařízení.

Výhody androidu jsou jasné: Sygic navigace, Waze, offline mapy.cz, OBD data.

USB které je navíc jsem vyvedl do kastlíku, tam připojil USB LTE modem. Navigace je online. Jezdit s WAZE ve vestavěném systému auta je ..... no těžko popsat. Navigace se ale umí připojit i k jiné wifi, případně přes USB k telefonu atp.

Navigace obsahuje i základní funkce auta - auto-lock, comming-home, nastavení světel, zamykání atp.

Celkově jde o výborné zařízení. Pokud i jeho životnost bude dobrá, pak není o čem přemýšlet.

Fotky: https://photos.app.goo.gl/EkkZnSqZ5UCixG1D9 link https://goo.gl/U1DR4e

edit Vitus: dodán link na fotky
 
Poslední úprava moderátorem:
Jo jsem v kanclu, měl jsem chvilku to sepsat :), fotky doplním do prvního příspěvku odpoledne.
Ne Bose nemám, ale bylo v popisku i BOSE.
 
Vypada to pekně,ja si počkam jestli udělá Mazda tu aktualizaci.Ale kdybych si mohl zase pustit v aute TV tak bych se nezlobil.
 
Zaujima ma hlavne to, co v opise nebolo - ako si vybral povodny display s povodnou navigaciou? Teda ta mechanicka zalezitost mi vrta v hlave...
 
Tak když to nemá mechanické díly, mohlo by to chvíli vydržet. Asi to jen nebude dimenzované na nějaké velké výkyvy teplot a vlhkostí. Však uvidíš, za ty peníze je to OK...
 
Ahoj, to je opravdu na 20min... panely palubky jsou nepochopitelně snímatelné bez použití nářadí. Prvně spodní se startovacím tlačítkem a potom horní s výdechy klimatizace. No a pak už se před tebou objeví 2x vrut a 2x 10 šroub a je to venku.

K těm panelům palubky... divil bych se, kdyby tato konstrukce nezačala časem vrzat...

shr3k: no právě ty teploty..uvidíme.
 
No mě rezonuje něco v přistrojovce tak jedu na servis,tak to aspon nebude takovej problem rozebrat.Obdivuju že ses do toho pustil sám
 
Taky mi od nového něco drnčelo v palubní desce při přejezdu nerovností a dle mého očekávání to bylo chybou servisu, kde mi hned do nového montovali couvací kameru a nechali tam volně nějaký konektor, který to dělal. Vyřešeno reklamací.
 
Zapoji jsem i jimi dodávanou couvací kameru. Protáhnul jsem i podél pravé strany pod plasty dozadu, pak průchodkou do víka kufru. Obraz ujde, lepší, jak předchozí S-MAX, no HD to není :) Navíc kamera není moc OEM, takže vzadu ... no je vidět :) Ale to extra neřeším. Pokud je navigace úpně vypnutá, najede obraz zhruba 2s po nastartování - je to tak těsně... obvykle už začnu couvat, když se ukáže obraz. Pokud je jen uspaná, tak se ukáže okamžitě. Mám v plánu dtto dopředu. V rádiu je ještě jeden vstup, který se dá aktivovat ručně kdykoli a na aliexpressu jsem viděl kamerky s kouskem plastu padnoucí přesně do loga mazda na masce.
 
Jo to bych moh: https://goo.gl/U1DR4e. Já jsem si ji objednal jinde a trochu jinou, stála mě 246USD ale dostal jsem tuto. Je modernější. Mám teda model s 1GB RAM a 4jádrovým procesorem. Nemyslím, že je potřeba kupovat víc, nepoužívá se to jako tablet, běží na tom obvykle najednou jen navigace, BT a rádio a na to 1GB stačí bohatě.
 
Zdravim, objednal jsem do Mazda 6 GL 2018 z Ali android radio a ted mi vrta hlavou zda bude umet nastaveni auta jako mazda original head unit. Např. vyska headu up displaye, nastaveni zamykani dveri za jizdy, vypnuti hlidani jizdnich pruhu,. ... Nevite nekdo zda to tyhle radia umi, ci jak to nastavim bez originalniho?

 
Back
Top