• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Benzin s 10% obsahem biolihu - nejlepší řešení?

bigace

nový člen
4
Zdravím,
mám dotaz .... jak budete do budoucna odstavovat na zimní sezonu / kdy nejezdim cca 5 . 6 měsíců / vozidlo s novým benzinem a vyšším obsahem biolihu ???
Je krom prémiových benzinů , ještě nějaké lepší řešení ??
 
Davame tam aktualne na alespon jednu plnou predem premiove aditivovane palivo bez biolihu (kterych je jak safranu) & navic stabilizator benzinu prave pro delsi odstavku. Vice moc aktualne asi ani neni v beznych podminkach smrtelnika, pokud by ten palivovy okruh nechtel pres zimu cely rozebrat a cistit po vecerech jako pripravu na letni mesice :)
 
Ideální je při týhle delší odstávce natankovat plnou nádrž N98/100, tak jako se to dělá u motorek/zahradní techniky a když do toho dáš obyčejný stabilizátor paliva, tak tomu určitě neuškodíš.
Pokud ale natankuješ na odstávku N95 E10, tak přidej nějaký stabilizátor benzínu určený pro zvýšenou koncentraci ethanolu a natankuj pokud možno úplně plnou nádrž, ale půl roku bych teda N95 E10 v nádrži mít nechtěl.
 
Davame tam aktualne na alespon jednu plnou predem premiove aditivovane palivo bez biolihu (kterych je jak safranu)
A která jsou bez biolihu? Já vím o těchto:
OMV Maxmotion 100
Shell V power 100
Benzina/Orlen Verva 100
Eurooil 98

Jsou ještě jiná?
 
A která jsou bez biolihu? Já vím o těchto:
OMV Maxmotion 100
Shell V power 100
Benzina/Orlen Verva 100
Eurooil 98

Jsou ještě jiná?
MOL 100 Evo plus je ještě E5 s ETBE, nemá biolih
 
Neni to nejlevnejsi reseni, ale co Aspen? Popravde ale netusim, jestli je vhodný pro auto.
 
Přidávám i odkazy na další témata:
 
Kdes to zjistila? Já jsem na jejich stránkách nenašel nic.
Článek z prosince ohledně N95 E10

Screenshot_20240215_121643.jpg

 
Stáhněte si apku Eurooilu a vyberte si pumpu a zobrazí se aktuální návoz.Zjistíte,že většina pump má benzín i naftu bez biosraček.(Eurooil hlavně prodává paliva z hmotných rezerv a neustále je obměňuje a proto nemá líh ani řepku.
 
Stáhněte si apku Eurooilu a vyberte si pumpu a zobrazí se aktuální návoz.Zjistíte,že většina pump má benzín i naftu bez biosraček.(Eurooil hlavně prodává paliva z hmotných rezerv a neustále je obměňuje a proto nemá líh ani řepku.
Nafta jo, ta je bez biolihu, ale benzín jen vyjímečně a málokde. Hledal jsem ho pumpu po pumpě, a nejbližší byl asi 50km daleko.
 
V Ostravě jsou všechny benzíny i nafty u Eurooilu bez biopříměsí.
 
To máte dobrý, okolo Brna žádná. Nejbližší Žarošice.
 
To máte dobrý, okolo Brna žádná. Nejbližší Žarošice.
Zrovna včera jsem kvůli E10 dělal spanilou jízdu na jih od Brna:
* OMV Maxmotion 100: 42,90
* Tank ONO natural 98 E5: 37,90
* Benzina/Orlen Verva 100: 41,50
Všechno čerpačky na Vídeňské k Rajhradu a zpět.
Za mě vede Tank ONO, v Brně je minimálně ještě ve Slatině.

Ještě se chci podívat na Adosu v Moutnicích - jezdím tam bruslit a měla by tam být 98.
 
To jo, 100 tam jsou, tankuju pořád OMV MM 100, ten navíc zůstal E5. Ale 95 bez biosračky tu není.
Jsem zvědavý, co zjistíš v Moutnicích.
V Popůvkách je D-oil, taky tam mají 98, ale nevím, jestli je s biolihem nebo ne. Na stránkách to nemají.
Tank ONO jsem nezkoušel, je to s biolihem nebo ETBE?
 
Zdravím,
mám dotaz .... jak budete do budoucna odstavovat na zimní sezonu / kdy nejezdim cca 5 . 6 měsíců / vozidlo s novým benzinem a vyšším obsahem biolihu ???
Je krom prémiových benzinů , ještě nějaké lepší řešení ??
Ahoj,
Já jsem na podzim udělal prakticky to co psal Max. Vervu 100 + stabilizátor paliva. Stejně to dělal i předchozí majitel.
 
Back
Top