• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Bouchání od podvozku

Marcus11

člen KLANu
52
Zdravím :)

Jsem tady nový a hned s problémem. Cca měsíc zpět jsem koupil Mazdu6, dovoz německo, 11/2017, 38tisíc km, 107 kw. Běžný servis proveden (olej, filtry, svíčky). Stává se mi ve více situacích (při rozjezdu, 1-2, 2-3, při prudší brzdě nebo i nerovnostech), že mi něco od podvozku bouhne. Zní to kovově. Přišlo mi to původně zezadu, ale při staženém okénku mi to připadá spíš zleva zepředu. Auto bylo na zvedáku a nic podezřelého se nenašlo. Tak jsem s tím jel přímo do Mazdy a ti po testech usoudili, že by mohlo jít o vůli v převodovce, že o sebe bouchají zuby při řazení. Hlavně když dám R-1 nebo 1-R. Prý je to normální. Ono by to možná i bylo pravděpodobné, že za to může převodovka, kolikrát mi tam jde zařadit hůř 5ka, ale nechápu, proč to bouchá i při nerovnostech a retardérech. Je mi jasné, že pro zjištění vady by se musela nechat rozebrat převodovka, možná i spojka a další věci. Já jen, jestli nemá někdo zkušenost. Při vyšších rychlostech je to ok, jede to pěkně, nic nevibruje, necuká, neuhýbá volant. Bouchnutí je nepříjemné poslouchat. Snad se najde někdo s podobnou zkušeností.

Děkuji

Marcus11
 
Zkus mrknout na:
 
Back
Top