• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Jak pečovat o automobil

Pomohly Vám tyto rady?


  • Celkem voličů
    38
Dekontaminaci po cca 500 km bych asi nedělal, je to dost málo aby se na autě nachytal nějakej marast.
Borci, nemyslite si, ze u noveho auta mate perfektní, nekontaminovany, lak, ze ne? ?

Dost pochybuji, ze to ve fabrice zavakuovali do folie a sundali az pred prevzetim. Prvni, co bych udělal u funglovky by bylo - osetrit podvozek a dutiny, nasledne dekontaminovat a osetrit lak.
 
@M3grey .Tak je to můj názor, nepracuju v Mazdě, myslím že prach tam je, ale ne brzdový nebo jiný. Je to na každém jak bude přistupovat k péči o auto, čím bude mýt a voskovat. Kolega chtěl znát zkušenosti co kdo používá a pak je to na něm co si z toho vybere. Kdo chce ať pravidelně dekontaminuje, já na to mám svůj názor.

A pokud teda dekontaminace tak i prejet clayem, ale tohle bych možná nechal na někom kdo už to dělal.Nebo si nechat udělat ochranu karoserie od profíka, třeba @Natural .
 
To auto k zakaznikovi putuje pres pul sveta a neni to Q7, aby putovalo v pyzamku. Uz cestou pozna veskery myslitelny bordel, bohuzel vcetne morske soli.

A necerti se, nemyslel jsem to nijak spatne. Je to spis na zamysleni.

Edit.. Ad clay - to zvladne i 5lete dite. Za pouziti vhodne tvrdosti a lubrikace tomu clovek, pokud teda neni ultra kreten, nema jak ublizit.
 
Néé já se nečertím, jasně že posbírá bordel po cestě, ale myslím že stačí umýt klasicky. Ale to je jedno, každý má svůj úhel pohledu. Nemá cenu nad tím pořádat fylozofické orgie ;)
 
Co se týče dekontaminace nového auta, tak bych nějaký iron zkusil a podle výsledku bych buď udělal celé auto nebo ho nechal na později. Minimálně na kola se podle mě užije hned.

A jestli použít clay se dá zjistit snadno. Po umytí si dej na ruku mikroténový pytlík a zkus přejet po laku. Když ucítíš jak je hrbolatý, tak ano, když bude hladký, tak je to zbytečné.

A k vosku. Není pravda, že karnauba znamená malou výdrž. Třeba https://ochrany-laku.heureka.cz/auto-finesse-desire-carnauba-wax-150-g/#specifikace/ má vydržet 6 měsíců a levnější Spirit o jeden méně. Ten mám vyzkoušený a zvládá i zimní provoz.
 
Zdravím,

děkuji Vám všem za rady a návody. Konečně jsem si udělal představu o péči. Překvapila mě Vaše ochota a zato mnohokráte děkuji.

Budu objednávat a pak se pochlubím s výsledkem.

Pěkný den a děkuji
 
Ahoj, používáte někdo plachtu proti krupobití na M6 GH liftback, popř. jakou? Díky

Jj, kupoval jsem (právě jen kvůli kroupám, když má přijít nějaká buřina) na Alze na M3 BM sedan velikost L a sedí perfektně. Tady máš ještě tabulku velikostí podle značek...

20221106_165852.jpg
 

Přílohy

  • Tabulka použití plachet podle typu vozu.pdf
    1,2 MB · Zobrazení: 29
Zdravím

mám dotaz v jakém prostředku perete ručníky... Nestačil by Jelen pokud se vyrábí :p:)

Děkuji a pěkný den
 
Jj, kupoval jsem (právě jen kvůli kroupám, když má přijít nějaká buřina) na Alze na M3 BM sedan velikost L a sedí perfektně. Tady máš ještě tabulku velikostí podle značek...

Zobrazit přílohu 45751
Tak tuhle plachtu mám taky koupenou na též M3 BN v hatchbacku. Ještě jsem ji nepoužil, je to poradny balík. Kroupy jsou stále častější jev a třeba na dovolených bych nerad koukal na bubnujici filharmonií do mého vozu. Ne vždy je po ruce nějaký přístřešek nebo něco, kam se dá s autem zajet. Ale určitě plachtu ještě zkusím nanečisto ať pak z něčeho nejsem překvapen při bleskovem nasazování

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Ja to dnes vidím na škrabku na gril.. a potom samozrejme nejaké mikrovlákno :joy:

IMG_20230501_162450.jpg
 
Zdravím a děkuji za odpovědi

Ano gůgl Jelena našel a je spousty výrobků. To jsem valil oči
Vzpomněl jsem si na vosk z mého mládí Velvena Autobalsám, ten se také vyrábí. Používá jej někdo?
no-hits a jaký používáš v pračce nebo v ruce.


Pěkný den
 
Tak jsem objednal novou lesticku od LE, dale pak jemne kotouce a jemnou pastu od Rupesu, at ma M3 nejake pomysleni.
 
Back
Top