• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda CX-5 (KE) - obecně

Potřeboval bych vyřešit věc, kterou jsem ještě pořád vloni 2 x spojoval s vypalováním vosku/výfuku nové AWD CX5-ky protože zápach venku byl podobný jak když jsem si nové auto poprvé odvezl z autosalonu. Popis stejný jak výše píše Bob v r.2015.
Na konkurenčním webu to vloni popisuje i Jans obdobně:
"v uplynulé zimě jsem zaznamenal několikrát po delší jízdě na sněhu (delší kopce cca 2-5km na 1-2 převodový stupeň , tzn. častěji aktivní 4x4 ) po vystoupení z auta smrad jako když se pálí spojka. Vzhledem k tomu, že AWD pohon je řešen elektromagnetickou spojkou, předpokládám, že smrad pocházel od ní. Palubní počítač žádnou chybu nehlásil, pohon 4x4 fungoval a smrad po výjezdu kopce po chvíli zmizel. Máte někdo podobnou zkušenost, resp. je to normální ? Dle popisu by měla být elektromagnetická spojka bezúdržbová, najeto nyní 100tis km. Při krátkodobém sepnutí AWD (např. vyhrabání se ze závě+jí na parkovišti) jsem podobný smrad nezaznamenal....."
Ale ani na jednom z webů není jednoznačný závěr příčiny či nebezpečí nějaké vady.
Proč se ptám.
Letos při stejném stoupání (suchá vozovka v Alpách, tj. žádné prokluzování kol na sněhu), zas ten stejný smrad.
A protože mi za rok a půl končí záruka nového vozu, a pokud je to příznak nějakého špatného dílu (brzdy, spojka ...) chci se zeptat
zda někdo nemá od výrobce/servisu potvrzenou příčinu tohoto zápachu, případně že se jedná o běžnou věc.
Nebo nedejbože, zda to u někoho bylo předznamenání nějaké nutné opravy vadného dílu atd.
Kup si laser teploměr a průběžně kontroluj teplotu zadních brzd-disků pokud máš verzi KE (po cestě do kopce)
 
Tempomat - překročení rychlosti.
Jel jsem do docela prudkého kopce (14%) na trojku. V šedesátce jsem cvakl tempomat a nechal auto, ať si jede samo. Při výjezdu na kopec, jak přestalo být tak prudké stoupání auto začalo zrychlovat. Docela jsem se vyděsil, co se děje. Byl jsem na silnici sám, tak jsem to nechal, kam se dostanu. Auto dosáhlo 80km/h, pak začalo zpomalovat a rychlost se ustálila na nastavených 60km/h. Toto se mi stalo poprvé za tři a půl roku. Kdybych neměl vedle sebe manželku, která to sledovala, tak bych si skoro nevěřil, že se mi to stalo. Noha na plynu nebyla :)
 
Tempomat - překročení rychlosti.
Jel jsem do docela prudkého kopce (14%) na trojku. V šedesátce jsem cvakl tempomat a nechal auto, ať si jede samo. Při výjezdu na kopec, jak přestalo být tak prudké stoupání auto začalo zrychlovat. Docela jsem se vyděsil, co se děje. Byl jsem na silnici sám, tak jsem to nechal, kam se dostanu. Auto dosáhlo 80km/h, pak začalo zpomalovat a rychlost se ustálila na nastavených 60km/h. Toto se mi stalo poprvé za tři a půl roku. Kdybych neměl vedle sebe manželku, která to sledovala, tak bych si skoro nevěřil, že se mi to stalo. Noha na plynu nebyla :)
Mě se tohle stáva v tunelu Blanka kde to používám
Je tam mirné klesání směr Holešovice a auto se pomalu ze 70 rozjede na 80,pak radsi šlapu na brzdu
Neděla to pokaždý.KF
 
Z kopce to beru. Ale do kopce? O 20km? Koukali jsme se ženou jak puci...
 
Zdravím všechny mazďáky a mazďačky. Mám v merku CX-5 v benzínu rok výroby 2013/2014. Je něco speciálního na co si dávat pozor? Na fóru se zmiňovala kontrola prachovek, taky budu poslouchat jestli to nekřupe při jízdě přes retardéry, servisní historie je samozřejmostí. Jeden prodávající jsou áčka:
druhý pak soukromý prodejce:

U áček je výhoda, že by mi vzali auto jako protiúčet. To druhý auto nevím jesti má zadní kameru. Parametry jsou benzín, čtyřkolka, kamera, tažné, najeto do 90k km.
Díky
 
Poslední úprava:
Ahoj Kubaat,
dal bych si velký pozor, jestli stav auta odpovídá tomu, co ukazuje počitadlo ujetých km. Důvod: hledáš auto, které bylo nové docela drahé, a přesto má mít najeto je 12--13 tisíc km ročně. To je podle mne nepravděpodobný způsob využití takové hezké káry. Tak abys nenaletěl. Kdyby šlo o mne, áčka bych obešel obloukem. Ale možná jsem jen zaujatý. Hodně štěstí!
 
Ahoj Jirav,
Díky za tip. Zkusím se na to zaměřit. Pořádně zkontroluju interiér (volant, šajtrpáku a další prvky na které se "hodně sahá"), jak moc budou ohmataný. Je fakt, že ostatní inzeráty, pokud mají zmíněno, že mají servisní knížku, tak je nafocená, u tohodle inzerátu není ani celý VINko, takže obezřetnost bude na místě.
 
Diky AlesM,
to je sice dražší, ale zas v plné palbě. Zkusím jim napsat, kdyby mi tam za stejnou cenu přihodili tažné, asi bych to vzal.
Jj za zkousku nic nedas.....urcite lepsi nez z AAA a i u Mazdy byli ochotni vzit jine auto na protiucet. Ja jsem v Mazde nechal VW Golf :) ale bylo to u jiheno prodejce....
 
Tak z áček mi volali že auto dorazilo, ať se přijdu podívat. Pak volali asi za půl hodiny že nestartuje. Tím bych je považoval za vyřízené. Ohledně oleje v zadním diferenciálu se zeptám zda byl měněn, jestli ne, tak si to možná ještě rozmyslím. Díky Jirkave.
 
@Kubaat jak jsi na konec dopadl? Podarilo se neco najit?
Jojo, nakonec jsem našel přes bazos.cz týpka z Chrudimi co tahá CX-5 z něměcka. Pořídil jsem sice o dva roky starší než jsem chtěl (2012), ale zase měla kameru a tažný. Dal mi k tomu i sadou zimních kol. Nalítáno má údajně 150k. Akorát první servis mě vyjde na pětatřicet, páč se budou měnit zadní ramena a přední čepy (+ jsem si řekl kromě oleje do motoru, i do převodovky a zadního diferenciálu). Tak snad to bude jezdit nějakej ten pátek slušně. Jinak z auta jsem uplně unešenej :)
 
Jojo, nakonec jsem našel přes bazos.cz týpka z Chrudimi co tahá CX-5 z něměcka. Pořídil jsem sice o dva roky starší než jsem chtěl (2012), ale zase měla kameru a tažný. Dal mi k tomu i sadou zimních kol. Nalítáno má údajně 150k. Akorát první servis mě vyjde na pětatřicet, páč se budou měnit zadní ramena a přední čepy (+ jsem si řekl kromě oleje do motoru, i do převodovky a zadního diferenciálu). Tak snad to bude jezdit nějakej ten pátek slušně. Jinak z auta jsem uplně unešenej :)
Tak hodne stesti a at slouzi ;)
 
Back
Top