• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Mild-hybrid

mastif

rodinný člen KLANu
858
Zdravím všechny majitele. Již jsem psal dotaz na zkušenosti s pomocným mild-hybridním pohonem u nové Mazdy 3 BP, ale rozhodl jsem se založit tohle nové téma. Již nějakou dobu jen tak pro zajímavost sleduji na displeji infotainmentu záložku úspory paliva se zobrazením mild-hybridu kolika kwh pomohl motoru, ale ať jezdím po městě po okreskách nebo dálnici stále je tam na konci jízdy před vypnutím motoru 0. Přikládám foto. Jaké máte zkušenosti,poznatky ostatní ? Nevím jestli tedy opravdu funguje tento pomocník nebo mám snad řešit se servisem jako závadu ?

Foto displeje.jpg
 
Zdravím všechny majitele. Již jsem psal dotaz na zkušenosti s pomocným mild-hybridním pohonem u nové Mazdy 3 BP, ale rozhodl jsem se založit tohle nové téma. Již nějakou dobu jen tak pro zajímavost sleduji na displeji infotainmentu záložku úspory paliva se zobrazením mild-hybridu kolika kwh pomohl motoru, ale ať jezdím po městě po okreskách nebo dálnici stále je tam na konci jízdy před vypnutím motoru 0. Přikládám foto. Jaké máte zkušenosti,poznatky ostatní ? Nevím jestli tedy opravdu funguje tento pomocník nebo mám snad řešit se servisem jako závadu ?

Zobrazit přílohu 33307
Podívej se na fórum CX-30 obecně, počínaje 11.11.2020 (famiksa) až do konce - nějaké zkušenosti jsme tam občas řešili. Třeba to něco napoví.
 
Poslední úprava moderátorem:
Zdravím,
mám dotaz také ohledně Mild-Hybridu, ale ne na úsporu paliva - to jsem zatím ještě nesledoval.
Mě zajímá, co máte v TP napsané jako palivo? Nikde pořádně nemůžu dohledat, co tam má 3 BP mít, resp. jak je to s označením paliva v TP obecně.

Auto jsem kupoval přes Carvago ze Švédska a v TP mám zapsané BA+EL. Při řešení pojistky mě na to upozornil @marabu (ještě jednou díky) s tím, že pokud je tam elektro, je i dražší pojistka (na své 3 BP má prý jen BA). Co jsem se ptal v Mazdě (Mazda Wágnerová Tábor), tak p. Jordák říkal, že neví jak je to se záznamem v TP. V Carvagu mi napsali, že je to takhle správně.

Tak mě jen zajímá, jak to máte vy?
 
Když se nikde nedobíjí, není důvod, aby to byl EL. První BA+EL je CX-60.
 
To dává smysl. Nevíte na základě čeho bych si to mohl nechat upravit? V osvědčení o registraci ze Švédska je jako palivo uvedeno "elhybrid", podle toho předpokládám, že tam při přihlášení tady uvedli to BA+EL.
 
Back
Top