• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Pneumatiky

Jaké letní pneu 225/45 R18 pro lehce sportovní jízdu ? (každý 2 hlasy)


  • Celkem voličů
    43

r6d3k

výkonný člen KLANu
206
Jaké pneumatiky máte na vašich autech nebo jaké jsou Vaše oblíbené či jakou značku preferujete? ;)
 
Continental. Jezdím na nich už nějaký ten pátek a spokojenost :)

Send from Galaxy Note 4 using Tapatalk
 
letné - Dunlop SP Sport 9000 a rozhodujem sa aktuálne o nových pneu, bud Dunlop SP Sport Maxx RT alebo Continental ContiSportContact M3

zimné neviem, ale ešte stále sú na aute :rolleyes:
 
Já teď vybírám letní obutí a rozhoduji se mezi Goodyear Efficient Grip Performance a Dunlop Sport BluResponse...Ještě připadají v úvahu Continental ContiPremiumContact 5 :)
 
Posledních 10 let obouvám většinou nizkoprofilové Dunlopy, sedí skvěle, ale směs měkká - nic nevydrží. Asi koupím příští rok Conti 5.
 
Mohu doporučit Sava Intensa UHP na GH fungovali skvěle v rozměru 225/45/18 a teď mám novou sadu Nexen NFera SU1 a taky slušné, ale Sava byla tišší. Zimu řeším buď Dunlop nebo Michelin v rozměru 205/60/16.
 
Já mám od dřívějška hrozné zkušenosti s Matador Hectorra - jakmile se trochu ojely a zahřály, začal se oddělovat běhoun od kostry. Dvě různé sady v rozmezí pár let skončily úplně stejně.
 
Já byl v na zimu vždy spokojen s Continental TS830 (už starý vzorek). Na vodě "pištěly", ale jinak dobré za všech podmínek. Teď po zkušenostech s Nokian WR A3 bych už neměnil. Super guma za super peníz, a vzorek za zimu (cca 13tis. km) skoro nezmizel. Jednoznačně doporučuji. (205/55 16)
Léto jsem byl spokojený s Nokian Line, ale vzorek se hodně rychle ztrácí (205/55 16). Teď jsem zvědav na Dunlop sport maxx RT (225/45 17 na GH). Bude se testovat mimo jiné i v různých serpentinách po Evropě, takže po sezoně dám určitě info, jak dopadly :cool:
Jinak jsem zastáncem toho, že pokud si běžný uživatel kupuje gumu, tak pokud vybere prověřenou značku, nemůže šlápnout vedle. Samozřejmě hlavním parametrem u výběru, je stáří pneu (DOT) ;) No a my co máme rádi ostřejší jízdu a řezání zatáček už musíme koukat po vybraných kouscích :)
Ještě mám špatné zkušenosti se šípovými Goodyear. Více druhů. Větší hluk v kabině jsem nezažil..
 
Poslední úprava:
Na Toyotě jsem byl spokojenej s Dunlopy a Pirelli. Teď mám na Mazdu objednaný Bridgestony Turanza T001 (byly tam ty samý skoro, jen E30, ale hodně sjetý už), zítra přijdou, tak uvidíme...
 
Posledních 10 let obouvám většinou nizkoprofilové Dunlopy, sedí skvěle, ale směs měkká - nic nevydrží. Asi koupím příští rok Conti 5.
S těmahle pneu po dlouhé době spokojenost ...
 
Na MPS dávám Bridgestone Potenza RE050 215/45/R18 93Y. A pěkně voní, když jsou zahřáté:rolleyes:
 
Já už druhou sezonu jezdím Nokian zLine 225/40R18 Naprosto parádní pneu. Jak na suchu tak na vodě maj super přilnavost a ani ve slušnym potoce přes silnici (kdo byl loni na pálavě, tak ví) žádnej sebemenší náznak aquaplanningu. :)
Super poježdění je s nima i při dynamický jízdě serpentinama atd, kde jsou pěkně čitelný a postupně vás na blížící se limit plynule upozorní takovym svistem než začnou pískat, takže žádný náhlý ustřelení nebo něco podobnýho. :)
Kdybych je nezk**vil ježděnim na autodromech, tak by mi asi i celkem dlouho vydržely, bohužel na autodrom nejsou moc stavěný :D
NT_product-image_zLine.png
 
Tak je to doma - cez víkend som dával nové letné pneu na prednú nápravu, Michelin PRIMACY 3 225/45 R18 95Y ROF (runflaty, pretoze namiesto rezervy vozim subwoofer + opravnú sadu s kompresorom)

Na zadnú išli Dunlop SP Sport 9000 225/45 R18 (pôvodne z prednej nápravy, tu ešte jednu sezónu vydržia).
 
Zrovna vybírám co si tam obuju poměr cena a kvalita na 225/45 r17 koukám na Sailun atrezzo zsr... Ale nemám snímá zkušenost slyšel jsem ze dobrý ale nevím... Tak zda máte někdo zkušenost v testech jsem je nikde neviděl a nenašel...
 
Spravil som na nich len jednu jazdu SR->CR, zhruba 550km, ale nezda sa mi ze su menej komfortné, zatial pohoda
 
Zrovna vybírám co si tam obuju poměr cena a kvalita na 225/45 r17 koukám na Sailun atrezzo zsr... Ale nemám snímá zkušenost slyšel jsem ze dobrý ale nevím... Tak zda máte někdo zkušenost v testech jsem je nikde neviděl a nenašel...
Nevím, já jsem takovej skeptik ohledně těchto "no name" pneu. Zastávám, že na gumách se šetřit nemá ;) Za mě mohu doporučit v rozměru 225/45 R17 ty Dunlopy, jak jsem psal nahoře (Dunlop Sport Maxx RT). Zatím neskutečná spokojenost :cool:
 
Já mám na předku Uniroyal Rainsport 3 225/40 a na zadku Hankook K120 225/40, vybíral jsem podle referencí. Zatím najeto asi 500 km a je to klidnější jízda oproti zimákům Michelin PilotAlpin 215/45. Uvidíme až začne pořádně pršet, jak budou sedět :)
 
Tox: Ty Hankook Ventus V12 EVO2 K 120 mám momentálně na zadku v 225/45 R17. Taky super pneu, ale s výdrží mám výhrady. Za sezónu na předku se úplně otrhaly hrany :rolleyes:
Tak napiš pak i tvoje zkušenosti s výdrží, na MPS jim taky dáš určitě pokouřit :cool:
 
Back
Top