• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Aftermarket kola, pneu a senzory

shr3k

správce
Člen týmu
6 222
Přezul jsem zimní kola a dal je na původní disky, na jaře bych chtěl koupit nějaké pěkné 21, zkoušel jsem od Concaver, ale zjišťuji opět problém, úzké disky v orig. 20 kola dělají od 8" ET44 a chybí tam 2kg k tipovému listu.
Když ti přijde auto tvrdé na 20", určitě nekupuj 21" na léto... navíc, když budeš kupovat jiné, než originály, můžeš si nechat zapsat i jiné rozměry, nemusíš se striktně držet 8".
Rezonance ve dveřích při zavírání IMO řeší servisní informace, reklamovat písemně, ať to servis vyřeší.
 
Poslední úprava:
Chtěl jsem se zeptat na jednu věc, nevíte někdo part number TMPS senzorů? Případně jestli se dá do zimních kol použít nějaká druhovýroba. Jako už jsem dal nemálo za auto, takže v nejhoším těch 5K za sadu senzorů zaplatím, ale raději bych si za ten rozdíl proti OEM koupil něco jiného.

Díky.
 
Poslední úprava moderátorem:
Chtěl jsem se zeptat na jednu věc, nevíte někdo part number TMPS senzorů? Případně jestli se dá do zimních kol použít nějaká druhovýroba. Jako už jsem dal nemálo za auto, takže v nejhoším těch 5K za sadu senzorů zaplatím, ale raději bych si za ten rozdíl proti OEM koupil něco jiného.

Díky.
Senzor je BDMC-37-140 9A. https://www.tpmscz.cz/oe/bdmc371409a/
Je třeba projet konfigurátory jednotlivých výrobců. Viz. třeba
 
Poslední úprava:
Senzor je BDMC-37-140 9A. https://www.tpmscz.cz/oe/bdmc371409a/
Je třeba projet konfigurátory jednotlivých výrobců. Viz. třeba
Děkuji za správné zařazení a informaci. Pořídil jsem kola CMS C27 CBG Schwarz Glanz 7.50 x 18 ET 45.00 5x114.3 cbg lesklá černá, pasují na CX-60 bez problému díky orignálním rozměru.

CMS C27

1673861506364.png
 
Mohu poslat i foto na autě, ale nechci tu z toho dělat "Instagram". Tak pokud je to žádoucí, tak napište a pošlu do SZ, nebo sem.
 
Instagram prý :cool:
Tady jistě každý uvítá obutou fotku, však ty fotky závad musí trochu vybalancovat nějaká krása a třeba budeš pro někoho inspirací, až bude pak vybavovat tu svou (já to tak měl a za mě je fórum vítaným zdrojem pro nové či již polapené).
 
Já nic, já jen četl pravidla fóra, tak jsem se jimi řídil :D ... Nefotil jsem to vyloženě na krásu, takže až bude čas a dám je na auto (TMPS senzory), tak to vyfotím pořádně. Nicméně pro představu by to mělo stačit.

CMS_C27_2.jpeg CMS_C27_1.jpeg
 
Poslední úprava:
Já nic, já jen četl pravidla fóra, tak jsem se jimi řídil :D ...
To platí spíš pro screenshoty (optimálně screenshot webstránky nebo obrázku, navíc v PNG), kterými nás tu někteří experti oblažují.
 
ahoj, zase budeme přezouvat, řešil někdo nová alu kola R20, zbyli mě tu letní 235/R20/50, poptávám R20 a zjištuji, že je velký problém a to s šíří ráfku tedy max. 8,5", dále s ET a asi největší problém hmotnost na ráfek a to se nabavým o typovém listu. Mám barvu RedCrystal, kde je kombinace červeno- černá, nemohu tedy dát stříbrné disky, proto celočerné. Když už se mě z úzkého výběru nějaký alu líbí, tak nejsou u výrobce, nebo neodpovídá barva, hmotnost a zmiňovaný typový list. Polských výrobců mnoho ale nemohu použít jediný disk, Italský to samé. Koukal jsem na Alcar.cz a výběr je mizivý. Máte nějaké jiné zkušenosti nebo tip s výběrem alu kol?
 
Dez
ahoj, zase budeme přezouvat, řešil někdo nová alu kola R20, zbyli mě tu letní 235/R20/50, poptávám R20 a zjištuji, že je velký problém a to s šíří ráfku tedy max. 8,5", dále s ET a asi největší problém hmotnost na ráfek a to se nabavým o typovém listu. Mám barvu RedCrystal, kde je kombinace červeno- černá, nemohu tedy dát stříbrné disky, proto celočerné. Když už se mě z úzkého výběru nějaký alu líbí, tak nejsou u výrobce, nebo neodpovídá barva, hmotnost a zmiňovaný typový list. Polských výrobců mnoho ale nemohu použít jediný disk, Italský to samé. Koukal jsem na Alcar.cz a výběr je mizivý. Máte nějaké jiné zkušenosti nebo tip s výběrem alu kol?
Dezenz ta dark... Na webu alcar j e konfigurátor a typový list dostanes... Nekupuj čínské kola od pokoutnych obchodníků
 
díky za info, sleduju pravidelně Alcar ale tato kola se mě nelíbí, teď jsem objevil Brock B43 s 7,5" s dírou 67,1, dopisuji si s němci, protože výhradní prodejci této značky jsou amatéři, dávají mě info úplně jiné jak Německý výrobce, narovinu dát za ráfek Barracudy 15000kč se mi zdá hodně s TPMS a přezutím jsem tam za 65000kč, jezdí s tím převážně manželka, víte co chci říct...uvítám další info. ohledně alu kol
 
Neblbni ventilek pro mazdu stojí 800 a naprogramuje se sam...stačí ujet několik stovek metrů a kontrolka tpc zhasne... Mám zimní 17 letní 19 a ty 17 jsou komfortnější... Jde otoco preferuje... Jízdní pohodu nebo vnějši vzhled..
 
Ty máš zimní 17 na CX60? Uvedl jsem již z hora, že mám letní 235/50/R20, tak sháním alu R20. Kola dělaj auto, vzhledem k tomu, že mi není 20 ale pomalu o 40 více, chci komfort ale vycházím z toho co tady mám, takže R20, ventil je to nejmenší jak píšeš okolo 800kč. Auto máme pochopitelně pojištěné, takže chci kola, která tam mají být. Psal jsem na facebook EU bez odezvy a pak vidím R23".... Hald tady to nikdy bohdál nebude...
 
Ty máš zimní 17 na CX60? Uvedl jsem již z hora, že mám letní 235/50/R20, tak sháním alu R20. Kola dělaj auto, vzhledem k tomu, že mi není 20 ale pomalu o 40 více, chci komfort ale vycházím z toho co tady mám, takže R20, ventil je to nejmenší jak píšeš okolo 800kč. Auto máme pochopitelně pojištěné, takže chci kola, která tam mají být. Psal jsem na facebook EU bez odezvy a pak vidím R23".... Hald tady to nikdy bohdál nebude...
Ne já mám cx5... Zimní 17 letní 19
 
tak si musím odpovědět sám...dnes mě dorazily alu kola Brock B43 7,5"x 20, 5x114,3, ET 45,67,1 černé lesklé, včetně středových pokliček, šroubů a typového listu. Cena 28720 kč. Objednáno u PneuLeader.cz, při placení mě padla brada, protože se platí celá částka dopředu a sídlo firmy je v Andora La Vella. Po zaplacení kartou ihned email, platba proběhla o.k. Alu jsem objednal 11.4 v 11.35hod. a převzal dnes 14.4 v 12.30hod. Kola přišla nepoškozená , dobře zabalená. Takže za mě velká spokojenost, oproti českým distributorům rozdíl i 3000kč na kole! Ventily TPMS od fa. Autec černé, před programované cena 510kč objednané od fa.CarsPneu.cz pan Dufek, osobně jsem s ním konzultoval výběr. Opět pochvala, seriózní jednání a rychlé dodání. S výběrem alu kol byl velký problém, 7,5"x20" je v celku nemožné koupit, narazil jsem na novinku fa. Brock, kde začali vyrábět i kola na Mazdu CX60, včetně otvoru 67,1mm. Takže pakárna s dopsáním do OTP nebude, kola jaké tam mají být
 
tak si musím odpovědět sám...dnes mě dorazily alu kola Brock B43 7,5"x 20, 5x114,3, ET 45,67,1 černé lesklé, včetně středových pokliček, šroubů a typového listu. Cena 28720 kč. Objednáno u PneuLeader.cz, při placení mě padla brada, protože se platí celá částka dopředu a sídlo firmy je v Andora La Vella. Po zaplacení kartou ihned email, platba proběhla o.k. Alu jsem objednal 11.4 v 11.35hod. a převzal dnes 14.4 v 12.30hod. Kola přišla nepoškozená , dobře zabalená. Takže za mě velká spokojenost, oproti českým distributorům rozdíl i 3000kč na kole! Ventily TPMS od fa. Autec černé, před programované cena 510kč objednané od fa.CarsPneu.cz pan Dufek, osobně jsem s ním konzultoval výběr. Opět pochvala, seriózní jednání a rychlé dodání. S výběrem alu kol byl velký problém, 7,5"x20" je v celku nemožné koupit, narazil jsem na novinku fa. Brock, kde začali vyrábět i kola na Mazdu CX60, včetně otvoru 67,1mm. Takže pakárna s dopsáním do OTP nebude, kola jaké tam mají být

28 litrů ?
 
Back
Top