• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Ambient Light - osvětlení interieru

Freaxus

člen KLANu
66
Má s touhle "led trubičkou" někdo zkušenosti?
HTB1PAVDIFXXXXXVXVXXq6xXFXXXP.jpg

Jak to svítí? To jsou v tom ledky? Nebo to funguje jak zářivka? Mě jako elektrikáři to nejde do hlavy, jak to svítí. Vysoký napětí na rozzáření nějakýho plynu v tom nebude, ještě k tomu, když to jde stříhat...

A jako majiteli mazdy by se mi takovej proužek v autě líbil.

Tady je napřílad odkaz na ebay:
http://www.ebay.com/itm/2M-12V-Oran...ash=item5422a74c4f:g:VeoAAOSwPcVVxB~Y&vxp=mtr
 
Zajímavé. No řekl bych že to bude fungovat asi jako světlovod co býval kdysik u světel, že je na jedné straně dioda která svítí a prosvětluje trubici, ale zase by to směrem ke konci pohasínalo. Možná už nějaká vyspělejší technologie :). Víc by o tom určitě věděli led odborníci jako třeba @Natural
 
Něco asi objednám a vyzkouším. Vypadá to na e-bay. Ještě to trochu prozkoumám a po výplatě něco asi zkusím.
 
Jo teď jsem to na přání dával do jednoho Jeepa. Je to obyčejná ohebná plastová trubička (spíš světlovod) a na jednom konci je k ní přilepená obyčejná ledka. Svítí to hezky (nic brutál co by oslňovalo).
 
A neni to jen LED pasek v nejake barevne trubicce? LED pasky se take normalne strihaji, ne?
Nene LED pásek to není. Ten se vyznačuje velkými rozdíly v osvětlených a neosvětlených místech (mezerách).


Přesně jak píše @Max6 ;) Jedná se o jakýsi typ světlovodu.


Něco asi objednám a vyzkouším. Vypadá to na e-bay.
Jojo na ebay atd. je toho mraky. Určitě dej potom vědět, jak se zadařilo ;)
 
Já už bohužel žádný nemám a kdybych je kupoval tak na ebay apod. Jestli chceš objednat tak písni interku a nechám ti to poslat na adresu.
 
Já jsem si to koupil na E-bay za pár korun. Svítí to všude stejně, i v ohybech i na začátku i na konci. Do auta jsem to nakonec nedával....
 
Červenou... v tý spáře mezi panelem to nedrželo. Vypadávalo to ven. Lepit se mi to nechtělo. Možná to tam někdy dám...
 
Jop je potřeba větší spára a trochu násilí, aby to pořádně drželo. Svítí to všude stejně i v ohybech. Osvit je velice pěkně decentní.
Foto zkresluje, naživo je to hezčí :cool:
2017-01-28-9249.jpg
 
Back
Top