• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

automat Automatická prevodovka "šuchoce"

mazdazdenka

nový člen
4
Dobry den. Mam automaticku prevodovku/benzin, nabeh 130 000 km. Doteraz ziadne problemy neboli, poslednych par mesiacov pocujem pri pomalych otackach, pripadne ked je noha z plynu suchotanie. V servise rozobrali auto a oznamili mi, ze je to prevodovka. Ponukli mi vymenu oleja v prevodovke s tym, ze to istotne nepomoze alebo navrhli vymenu prevodovky (2500 EUR) Nie som pripravena investovat tolko do prevodovky, hladam nejake alternativne riesenie...Oplati sa vymenit za zanovnu? Pripadne, stretli ste sa so suchotanim prevodovky? :) Dakujem:)
 
Pojem "šuchotanie" si každý môže vysvetliť po svojom. Najlepšie je nahrať zvuk na video a niekde zavesiť ,asi najlepšie na YT. Potom ti to z diagnostikuje tu prítomná odborná verejnosť.

Osobne by som najprv dal vymeniť olej (keď nebol menený) a v prípade že by to nepomohlo potom riešil ďalej.
 
Ešte tak napísať, aké auto, aký motor, aký r.v. a tak... 🤔 Potom sa dá ľahšie a presnejšie vytvoriť si názor na problém...
 
Ok, to je potom trochu iný pohľad, keď má auto 10rokov... Takže jednoznačne a bezpochyby začať fakt tým olejom...
P.S. Bolo by dobré (pre budúce otázky) dať si tie údaje aj do podpisu a hneď sa lepšie potom uvažuje... Veď určite tu všeličo vedia poradiť či pomôcť v uvažovaní keď sa vie o aké auto sa jedná ;)
 
Keď má auto nábeh 130 000 km a chodilo na pravidelné ročné prehliadky do Mazda servisu tak ten olej museli už meniť (aspoň na faktúre) Skontrolovať kedy sa menil a podla toho postupovať ďalej.
 
Ok, to je potom trochu iný pohľad, keď má auto 10rokov... Takže jednoznačne a bezpochyby začať fakt tým olejom...
P.S. Bolo by dobré (pre budúce otázky) dať si tie údaje aj do podpisu a hneď sa lepšie potom uvažuje... Veď určite tu všeličo vedia poradiť či pomôcť v uvažovaní keď sa vie o aké auto sa jedná ;)
Ďakujem:)

Keď má auto nábeh 130 000 km a chodilo na pravidelné ročné prehliadky do Mazda servisu tak ten olej museli už meniť (aspoň na faktúre) Skontrolovať kedy sa menil a podla toho postupovať ďalej.
Ďakujem:)
 
Keď má auto nábeh 130 000 km a chodilo na pravidelné ročné prehliadky do Mazda servisu tak ten olej museli už meniť (aspoň na faktúre) Skontrolovať kedy sa menil a podla toho postupovať ďalej.
Tak to s náplní automatu v autorizovaném servisu Mazda nefunguje. Protože není předepsaný interval výměny náplně v automatu, tak se to nedělá. Je to doživotní náplň… doživotní té převodovky nikoli vozidla.
 
Áno v mazde olej v automate nemenia a keď si to vyžiadas tak iba vypustia olej a nalejú nový a týmto výmena skoncila. Ani vaňa nejde dole a tým pádom filter ostáva starý. Bol som toho svedkom. Hrôza...

Odoslané z 23030RAC7Y pomocou Tapatalku
 
Predpísané úkony výmen náplní a filtrov by mali pri prehliadke aj previezť a tak ako sa píše v manuáli alebo minimálne sa na to opýtať či si to zákazník praje. Bola to vždy podmienka na dodržanie záruky od importéra.
 
Tak to s náplní automatu v autorizovaném servisu Mazda nefunguje. Protože není předepsaný interval výměny náplně v automatu, tak se to nedělá. Je to doživotní náplň… doživotní té převodovky nikoli vozidla.
je to tak, v rozpise prac mam vzdy len motorovy olej
 
Back
Top