• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

brzdy Automatická ruční brzda

inokent

nový člen
3
"Jde prosím na tom střepu co máme doma cx5 rv 2019 2.0 benzin VIN : JMZKF6W7600826564 nastavit to že když někam dojedu a vypnu motor aby zatáhl ruční brzdu?On mě nechá klidně vystoupit a odjel by někam z kopce dolů kecy typu nepoužívám ruční brzdu atd neberu ruční brzda je od toho aby se používala tečka :) ....zároveň by bylo super mít trvale zaplý autohold. U start stop by mi stačilo popsat jeho funkci protože jednou stojím na křižovatce 5 vteřin a on motor vypne pak stojím někde 15 minut a on nechá motor vesele vrčet i když dám ruční brzdu... díky za nasměrování a odpovědi. Stahování okýnek na DO vypnutí bezpečnostní hlášky po nastartování obrázky rádií na displeji a celkově tristní infotainment už asi neřeším ale kdyby někdo k těmto problémům cokoli měl budu rád díky :) sorry za arogantni prispevek ale jsem z toho auta mírně neštastny O:)"
 
- Ručka se ti zatáhne, pokud máš aktivovaný autohold a chcípneš auto - jinak ne.
- Trvale zaplý autohold bohužel nastavit nelze - taky mi to znepříjemňuje život, to pokaždé zapínat.
- Istop - pokud přišlápneš brzdu jemně (tzv.na autohold), tak auto nechcípne, pokud došlápneš tvrději, tak ano (někdy samozřejmě ne - musí být dostatečné napětí+ohřátý motor...snad to píšu správně - nejsem mechanik, ale mám to takhle vypozorované) - tohle konkrétně já považuju za skvělou vychytávku - můžu si istop aktivovat jak chci a ne jak si myslí auto - ani ho nevypínám natvrdo nikdy, skvěle mi to vyhovuje takhle.
- okýnka na DO nejdou
- bezpečnostní hláška po nastartování na pár sekund mi nijak nevadí - netuším, jestli to jde vypnout
- obrázky rádií jdou jen u DAB+
 
takze aut rucka pouze tehdy kdyz rucne na danou jizdu zapnu autohold? na dab+ chytam hlavne a pouze radiozurnal a i tak jen s textem je to ok? za popsani istop mechanismu diky
 
Tak na KF ten postup s elektronickou ručkou nefunguje, proto jsem raději svůj předchozí příspěvek smazal aby to někoho nemátlo.
 
Back
Top