• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Bezklíčový vstup a start

boudyyz

nový člen
5
Zdravím, chci se zeptat... mám mazdu 6 gy, r.v. 2006, takže po face. Auto ma bezklicovy vstup a start (tlačítko na klice), ale nefunguje to, nevím proč... zkoušel jsem dát přes forscan reset jednotky RKE, ale naskočí pouze 10% a poté napíše, že servisní procedura není podporována... místo klíče mám takovou tu "credit card key" (viz. Foto)
inbound6334645806394669467.jpg
to normálně funguje, ale když chci odemknout skrz to tlačítko na dveřích u řidiče na klice, nebo nastartovat bez toho aniž bych musel vytáhnout klíč z té karty, tak to nejde, vůbec netuším, co s tím... máte někdo nějaké zkušenosti?
 
Poslední úprava moderátorem:
Nene, baterka je úplně nová, ale teď včera to najednou začalo fungovat, nechápu proč, sice jsem to zkoušel s druhým ovladačem, ale ani s tím to předtím nešlo... každopádně odemykání a zamykání funguje, ale vevnitř ten start s tím zaludem jde jak kdy... někdy to napíše, že to klíč nevidi a někdy to jde úplně bez problémů, tak já si už nevím rady ?
 
Je někde nějaká anténa v zapalování nebo tak něco? Co snímá ten ovladač, že tam je? Jestli to nemůže být špatné?
 
Já nevím, ale mám dva ovladače a v tom druhém nějaký hňup vložil baterku obráceně. Pak to samozřejmě také nefunguje.
 
Já nevím, ale mám dva ovladače a v tom druhém nějaký hňup vložil baterku obráceně. Pak to samozřejmě také nefunguje.
No jasný no, to ne, to by mi pak přece nešlo ani odemknout normálně skrz tlačítko na ovladači, takže baterkouto určitě není, podle mě se musí ten druhý klíč naprogramovat a to bohužel jde jen v mazde, když je to ta karta no, tak alespoň, že ten jeden funguje... ještě nějak musím dořešit ten start a bude to cajk, každopádně díky za radu ?
 
Já myslím že druhý klíč by se měl "připárovat" pomocí nějaké procedury.
Na RX 2006 je to +/- takhle:
takže bych čekal že na 6tce to bude hodně podobně (btw. neřešil bych jestli je to klíč nebo karta mám uplně jiný typ klíče než na videu a funguje to)
 
Čau, nemáte někdo schéma nebo něco takového ohledně keyless systému v 6 GY? Nebo řešili jste někdo problémy s tím spojené? Občas funguje občas ne… na odemknuti musím mackat tlačítko na dveřích několikrát a na start to samé (chová se jakoby to klíč nevidělo, ale z ničeho nic ho pak zase vidí a pak zas ne…). Přes klíč nastartuje samozřejmě bez problému a přes tlačítka na ovladači odemknu bez problému taktéž… nevím zda se mi chce rozebírat ovladač a riskovat zničení… a jinou alternativu, než problém s klíčem vymyslet nedokážu. A jak opravit klíč, pokud to je teda ta příčina, taky nevím jak. ?

Baterka je samozřejmě nová
 
Back
Top