• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika bose audio

juska555

nový člen
10
Ahojte Mazdaři,
chci se zeptat jestli má někdo zkušenosti s fakt bídným zvukem s příplatkovým audiem BOSE ? Je to verze revolution a čekal jsem ,že to bude takový průměr. Ale to, že moje první auto ford focus mk1 s rádiem za 1000 a repráky za 2000 udělá lepší zvuk, to jsem nečekal. Takže otázka zní..... Co udělat pro to, aby to znělo lépe ? Jet do Ahifi odhlučnit a odladit ? Ps přední repro jaksi divně chrchlá, když písnička obsahuje moc bassu. Předem díky za odpovědi.
Ps: omlouvám se za strukturu, ale je to můj první příspěvek :D
Honza
 
Já jsem odhlučnil všechny 4 dveře, 4 mi vrstvami z Ahifi (+ještě pěna) není na foto. A rozdíl teda markantní za mě. Ale nejsem audiofil. Doporučuji. Na všechny dveře to vyšlo na cca 6000 kč dělal jsem to poctivě :)

image_50429697.JPG image_50416641.JPG image_50415617.JPG
 
Řešili jste na Mazdách mizený příjem radia výměnou original anteny ploutve za antenu s prutem ?
Mazda3 BM má obecně špatný příjem FM/DAB radia v porovnání s evropskou konkurencí.
Koukal jsem na datasheet z roku 2014 a ploutev má bohužel jen FM a nějaký atyp konektor. Aftermarket pruty pro mazdy s DAB mají jiné konektory.
https://www.ahifi.cz/antena-calearo-7677850.html

fm.JPG
 
Ahoj, takový dotaz k Bose - je možnost více nastavení ekvalizéru než jen basy a výšky? a .flac formát jepodporován ? :/ nebo dělám něco špatně - verze FW, naformátování USB?
 
Pokud vím, tak děláš u 2014 vše správně a bohužel nemá více nastavení ani není podporován flac. Nějaký majitel třeba upřesní.
 
Ahoj Lidi. Chrastí a celkově hrozne hraje levý hodní repro těsně pod předním sklem. Nemáte někdo zkušenost? Dekuji a jsem rad ze jsem novy člen, jste tady super lidi
 
Ahoj, záleží - může to být reproduktor (i když problémy bývají spíš s basovými ve dveřích), zesilovač nebo klidně nějaký špatný kontakt… můžeš zkontrolovat jestli jsou konektory OK. Jinak pokud se to projevuje pořád i při nízkých hlasitostech tak možná špatný kanál na zesilovači…
 
Zdravím, hledal jsem, nic stejného jsem nenašel. Sice je tu dost podobných pro mazdu 6, kam jsem dal nechtěně tento dotaz ale ne totožných vláken. Tak se zeptám.
Mám mazdu 3 revolution 2016. Dnes při jízdě nebylo možné ovládat zvuk rádia, ani z volantu nebo z ovládacího panelu. Ani se při pokusu zesílit neobjeví na displeji úroveň hlasitosti. Tak jsem vůz nastartoval znovu a zvuk rádia, telefonu ani navi nejde. Dále se nemohu dostat v menu do rádia ani jedním způsobem. Prostě to nereaguje. Jediné co je slyšet tak to je pipnutí při nějakém potvrzení v menu. Žádné střílení apod. z repráku se nekonalo.
Hard reset infoteimentu taky nepomohl.
Předem děkuji za případné rady zdejších zkušených borců!
 
Ahoj, stalo se mi něco obdobného ale samo to naskočilo, ale četl jsem, že to tu a tam Mazda udělá a vetšině lidem pomohlo vypojit na cca 20min baterii.
 
Dnes se to "Samo" vzpamatovalo. Super když se závada opraví sama😀 Alespoň pro zatím tedy.
 
JE dobré, keď sa niečo opraví samo, ale ešte lepšie je zistiť príčinu prečo a to pokazilo a opraviť to. Lebo ono sa to môže potom kedykoľvek pokaziť - v najhoršej chvíli.
Mal som kedysi motorku Honda... Zažil som typický problém s imobilizérom (H.I.S.S.) - motorka nechcela naštartovať... Bol som na výlete - chvíľu som to nechal stáť a motorka naštartovala. Možno bolo teplo, možno, nejaký zlý kontakt... V každom prípade je to veľmi nepríjemná vec, keď sa niečo kazí náhodne. Pokiaľ sa chyba nevyrieši, nie som spokojný.... Doma som nastriekal na imobilizér spray na kontakty a už sa nikdy nepokazil :)

Mazdu mám rád, ale ten infotaiment je niekedy nie ideálny - čo sa nabiehania týka. Ale na funkciu auta a radosť z jazdy to nemá vplyv.
 
Back
Top