• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Bzučanie

davajtn

nový člen
8
Zdravím všetkých.
Už som navštívil 2 servisy a nikto si nevie dať rady s nepravidelným bzučaním,pripomínajuce vibrovanie mobilu.Aj s kámošmi len počúvame odkial to ide.Prenáša sa to až do interiéru.
Mysleli sme si že to je motorček nastavovania svetiel,ale ten bol odpojený a robilo to.Potom trafo led svetlometov,ale svetlá sú vypnuté.
Robí to aj pri zapnutom zapalovani bez chodu motora.Mám pocit že to ide dakde pod svetlom,preto rezonuje cele svetlo,ide to po blatníku až dakde pod stierač a prenáša to dnu.
 
tak nakoniec je identifikované miesto bzučania.
Robí to ľávé LED svetlo. Po vybratí poistky č.24 všetko stíchlo a svetlo prestalo svietiť. To že to robí aj po vypnutí svetiel zopár min. je asi dáka ochrana.
Všetkých čo som sa pýtal je to vraj normálny jav u led svietidiel...
 
tak nakoniec je identifikované miesto bzučania.
Robí to ľávé LED svetlo. Po vybratí poistky č.24 všetko stíchlo a svetlo prestalo svietiť. To že to robí aj po vypnutí svetiel zopár min. je asi dáka ochrana.
Všetkých čo som sa pýtal je to vraj normálny jav u led svietidiel...
Měl jsem to taky, v Mazdě mi to světlo v rámci záruky vyměnili. Je to pro Mazdu prý známý problém.
 
Tak zavada identifikovana ale nedoriešená.
To bzučanie a rezonanciu robí vetračik chladenia led svetla.Spociatku som si myslel ze ho dotiahnem,ale bol.Reku este premazem lozisko.Po stiahnuty samolepky som zistil ze nieje mozne premazanie.
A zavada je v tom ze robi rezonanciu vôla na usadení kolikov a dier vetracika.Práca aj pre menej zdatnych na pár minut...
ale problem je v tom ze bez zhodenia naraznika a demontazi svetla,a nasledne rozobratí celeho kopletu svetla sa k vetraciku neda dostat.
A upozornenie😆:
Nikdy nezamienajte RJ svetiel lavu za pravu.(ja som len zistoval zavadu rezonancie ci nieje chyba v nej.
Smerovky Vam budú blikat do kríža.Vyhodite smerovku do prava,ale blika Vam lava v narazniku a prava v spetaku.

20240126_134919.jpg 20240126_134910.jpg
 
Back
Top