• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér České menu do M3 2017

  • Vlákno založil Jaroslav 20
  • Datum založení
J

Jaroslav 20

host
Dobrý den !
Loni v červenci jsem koupil mazda 3 v Německu !

Letos po absolovování servisu jsem doma zjistil, že menu je v angličtině a né v němčině, kterou trochu ovládám !
Chci Vás tady prosím požádat ?? Uměl by někdo dát menu

1. nejlépe do češtiny
2. nebo do němčiny ??

Děkuji Jaroslav

tel : 603 93 89 76
 
v nastaveniach je aj CZ jazyk.. staci si to prepnut.. su tam vsetky EU jazyky..
 
Dobrý večer !

děkuji Vám za Vaši odpověď, co se týče českého menu pro mazdu 3
Byl jsem s tímto problémem ´v Hradci Králové, nepochodil jsem
Toto anglické menu mně nastavili v Kolíně,aniž mně na to upozornili,jinak se servisem = Maximální spokojenost !!

jestli máte prosím Vás čas , tak Vás chci poprosit o napsání postupu tady na mazda klanu !

Jedná se mně o tyto 2 položky !

1: průměrná spotřeba
2. momentální spotřeba

Aby to bylo napsáno v češtině a nebo opět v němčině, kterou ovládám !

Děkuji Vám

Jaroslav Štefl

tel : 603 93 89 76
 
v nastaveniach je aj CZ jazyk.. staci si to prepnut.. su tam vsetky EU jazyky..
Děkuji Vám za Vaši odpověď !
Ale byl jsem v mazdě Hrádec Králové nepochodil jsem !
Tu angličtinu mně nastavili v servise Bošina Kolín
Jinak,ale maximální spokojenost se servisem !
chci Vás touto cestou poprosit o návod jak to nastavit v češtině !

Jedná se mně pouze o tyto 2 položky
A: aby průměrná spotřeba
B.aby momentální spotřeba bylo napsáno v češtině !!

Děkuji Vám Jaroslav Štefl

tel : 603 93 89 76
 
Průměrná a momentální spotřeba nejdou do češtiny nastavit, jen do pár jazyků, jako je angličtina, němčina apod.
 
Dobře, děkuji Vám za Vaši odpověď !

A tak Vás chci poprosit o to jak nastavit tu průměrnou spotřebu a momentální spotřebu do němčinu tu trochu ovládám !

Děkuji Vám

Jaroslav Štefl
 
Průměrná a momentální spotřeba nejdou do češtiny nastavit, jen do pár jazyků, jako je angličtina, němčina apod.
Dobře, děkuji Vám
a tak prosím Vás poraďte jak to nastavit v Němčině, tu trochu ovládám !
Děkuji

Štefl
 
Dobře, děkuji Vám
a tak prosím Vás poraďte jak to nastavit v Němčině, tu trochu ovládám !
Děkuji

Štefl
V nastavení - systém - jazyk je třeba vybrat němčinu -> přepne se vše do němčiny a pak tím stejným způsobem si můžete zase vrátit češtinu, akorát ten palubák zůstane v té němčině
 
Zdravím, děkuji Vám mnohokrát za Váši odpověď !

Štefl
 
Ve středu byly české hlasové pokyny i v navigaci O.K. Ráno ve čtvrtek, když jsem nastartoval a nastavil navigaci tak byla čeština nahrazena angličtinou. No a když jsem šel do menu systému, tak u češtiny chybí ikona mikrofonu a nabízí mi to hlasově pouze angličtinu.. Jak je na druhém obrázku..
 
hlasové pokyny ale v češtině Mazda neumí, nebo se pletu ?

Pokyny česky umí, resp. měla by umět. Co neumí je rozpoznávání hlasu v češtině. Bohužel obě nastavení jsou spojená, takže si člověk musí vybrat buď české pokyny a žádné rozpoznávání hlasu, nebo rozpoznávání hlasu i pokyny v angličtině nebo jiném podporovaném jazyce.

Ve středu byly české hlasové pokyny i v navigaci O.K. Ráno ve čtvrtek, když jsem nastartoval a nastavil navigaci tak byla čeština nahrazena angličtinou. No a když jsem šel do menu systému, tak u češtiny chybí ikona mikrofonu a nabízí mi to hlasově pouze angličtinu.. Jak je na druhém obrázku..

Vzhledem k tomu, že se to týká navigace a hlasy jen tak zmizely, tak bych hledal problém v SD kartě. Soubory s hlasem můžou být poškozené. Zkusil bych tedy kartu vyndat a zandat, pak bych zkusil aktualizovat mapy přes mazda toolbox a nakonec bych zkusil mapy nahrát ze zálohy a jinou SD kartu.
 
Nevím, co je myšleno rozpoznáváním hlasu to je ta ikonka mikrofonu?, pokud ano, pak O.K., ale např. při propojení mobilu, mě normálně upozorňovala hlasem "příchozí hovor", nebo mi přečetla SMS-ku, sice lámané ale přečetla (ze systému). V navigaci pak komunikovala také, třeba "za sto metrů odbočte do prava". Jediné, co jsem ještě ten den udělal, když se to pokazilo bylo nastartování tlačítkem "start" a po cca 2 sec. opět zmáčkl a vypl motor. Po dalším nastartování se to začalo mršit..
 
Nevím, co je myšleno rozpoznáváním hlasu to je ta ikonka mikrofonu?, pokud ano, pak O.K.,

Ano, to jsem myslel. Zmáčkneš čudlík a řekneš třeba "play blabla" a rádio začne hrát blabla, nebo "take me home" a navigace se nastaví na adresu domova.

ale např. při propojení mobilu, mě normálně upozorňovala hlasem "příchozí hovor", nebo mi přečetla SMS-ku, sice lámané ale přečetla (ze systému). V navigaci pak komunikovala také, třeba "za sto metrů odbočte do prava". Jediné, co jsem ještě ten den udělal, když se to pokazilo bylo nastartování tlačítkem "start" a po cca 2 sec. opět zmáčkl a vypl motor. Po dalším nastartování se to začalo mršit..

A přesně to jsem chápal pod těmi hlasovými pokyny. Každopádně jak nad tím uvažuju, tak poškozený soubor na SD kartě by nejspíš zrušil jenom hlas v navigaci. Ale kdo ví, jak je to propojené – třeba problém s navigací rozbije i zbytek.

K těm bodům, co jsem psal výše bych tedy předřadil ještě bod na ozkoušení, jestli to ovlivňuje navigace. Zkus vyndat SD kartu a vyzkoušej, jestli hlas funguje třeba u SMS. Pokud to začne fungovat, nakopává to karta (a ti co dělali infotainment by v tom případě taky zasloužili…). Na rovinu si ale myslím, že to nepomůže.

Pokud vyndání SD karty nepomůže, tak by to znamenalo, že problém bude nejspíš se samotným Mazda Connect. Trochu tomu nahrává i to krátké zapnutí a vypnutí motoru – pokud ve firmware nemají správně ošetřené vypnutí když se něco zapisuje tak mohlo dojít k poškození dat někde v jednotce. V tom případě by mohlo pomoct přehrát firmware. Pokud máš odvahu tak najdeš návod tady na fóru: Aktualizace systému MZD Connect, nebo řekni v servisu aby ti nahráli novou verzi. To přehrání zabere ca půlhodinku.
 
Díky za odpověď, zkusím, co jsi mi popsal. MZD Connect znám, zkoušel jsem některé funkce, ale nakonec jsem to vrátil zpět. Zkusím se s tím poprat. Poslední šance je pak už ten servis..
 
Tak, problém vyřešen. Nakonec stačilo startem zapnout jenom elektroniku bez spuštění motoru a poté se sešlápnutou spojkou normálně nastartovat. Divná "funkce", nevím, kčemu je dobrá :)... V každém případě ještě jdenou, díky za rady.
 
Back
Top