• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Cesta do Chorvatska - trasy a tipy

Tak jako zase... letos jsme byli už 4 týdny na Guadeloupe, prodloužené víkendy na Sicílii, 2x Krkonoše, Vorarlbersko, teď letíme na víkend do Francie, nikdo mi snad nemůže vyčítat, že jednou za rok zajedu za známým do Jižní Dalmácie, pokud možno tam, kde je minimum lidí. Je to vesnice cca o 250 obyvatelích.
 
No a ja v Chorvatsku jeste s moji rodinou nebyl, tak se rad mrknu co na tom vlastne vsichni vidi. Vzal jsem akorad destinaci s vlastni plazi a minimem lidi - ostrov Korcula.

Odesláno z Lenovo pomocí Tapatalk
 
No a ja v Chorvatsku jeste s moji rodinou nebyl, tak se rad mrknu co na tom vlastne vsichni vidi. Vzal jsem akorad destinaci s vlastni plazi a minimem lidi - ostrov Korcula.

Odesláno z Lenovo pomocí Tapatalk
Já jsem jel minulou středu klasiku přes Vídeň - Graz - Maribor - Záhřeb - Brela... nikde žádný problém (teda až na ty chorvatské poplatky, které my vcelku zkazili celý den :D). Jenom před chorvatskýma hranicema popojížděčka, protože tam slovinci pracujou na dokončení dálnice. Nicméně Vídní jsem projížděl asi ve 4 ráno, takže skoro nikdo na cestě.
 
mi někdo řekněte čím je Chorvatsko tak zajímavý, že jste ochotni podstoupit krom jiného i tohle cestovní martyrium. Povídačky o hezkym moři jako argument neberu, hezký moře je i všude možně
Já souhlasím, mě už tam nikdo příští léta neuvidí :). Za mě jeďte jednoznačně na Sardínii. Jak říkají italové: "němci, češi, poláci jezdí na dovolenou k nám, my jezdíme na Sardínii" :).
 
Nic proti nikomu.
Vysvětlí mi někdo co je na tom Chorvatsku tak úžasnýho že tam každej jezdí??
Už jen proto, že tam jezdí každej (skoro každej čech), tak nemám absolutně nutkání tam jet.
 
Tady od nás ze západu bych to vzal přes Regensburk, Mnichov, Salzburk, Villach, Ilirska Bistrica,... a kdyby se mi nechtělo platit za tunely/čekat v zácpách tak pěkně přes horský průsmyky kochačka :) a nakonec bych si ještě vybral jestli do Chorvastska nebo do Itálie :D :)
 
Já souhlasím, mě už tam nikdo příští léta neuvidí :). Za mě jeďte jednoznačně na Sardínii. Jak říkají italové: "němci, češi, poláci jezdí na dovolenou k nám, my jezdíme na Sardínii" :).
Zajímavé. Letos na Brači bylo víc Italů než Čechů. A všude Alfy :) Nic proti Sardínii, mám ji taky v plánu, ale letecky. A italská pevnina mě nenadchla. Chorvatské ostrovy jsou jiný level.
 
Já byl 3 ve Staré Novalje na Pagu.je tam klik.bud na začátku nebo ke konci sezóny a bylo to super.naposled jsem jel přes Maďarsko a bylo to super.malo aut a za 4 hodiny jsi na chorvatské hranici.Letos jedu do Alp.
 
Nějaké novinky z letoška? U Ptuje je prý zase postavený kus dálnice a prý se tam už teda nedá najet na "starou" cestu, takže se to musí objet přej jiný přechod a ten prý v případě zahlcení zavřou..
Co přes hungarystán? je to letos v poho? asi to tentokrát zkusím, protože se mi nechce poslouchat jaké jsou v rakousku hony na čechy, poláky, slováky-hlavně kvůli DPF + ta komplikace u Ptuj. Sice jsem tam nikdy pomalu nepotkal policajta, ale.....
 
Jj, napíšu. Pojedu SK dálnice přes Blavu, HU taky ale né celou trasu, na Budapešť nepojedu, směr Nagykaniza a poté už směr HR.
 
Já jezdím jen přes Maďary,v Gyoru jedu na Balaton směr Vezprem,a pak na dálnici a směr Chorvatsko,z Brna na hranice asi 4 hodiny,cestě pohodova a málo aut.dalnicni známku madaru koupím v Brně na Lesné do předu
 
@Petapr Tak vcera jsem vyjel v 0:00 od Zlina. Na SVK provoz v klidu. V HU na hranicich spousta lidi kupovala znamku. Smer Gyor husty provoz. Pote jsem sjel na rychlostku smer Szombately, tak uz byl provoz minimalni. A dale k hranicim po okrskach...taky v pohode. Akorat na prechodu Novy Gorican byla strasna fronta, takze jsme promptne sjeli na Stary Gorican. Jinak trasa v HU celkem bezproblemova. Vsude samy nasinec.
V HR jsme zkysli akorat skoro hodku v kolone, ktera vznikla kvuli dopravni nehode. Jinak jsem nikde nestal, ani v Lučku
 
@Petapr Tak vcera jsem vyjel v 0:00 od Zlina. Na SVK provoz v klidu. V HU na hranicich spousta lidi kupovala znamku. Smer Gyor husty provoz. Pote jsem sjel na rychlostku smer Szombately, tak uz byl provoz minimalni. A dale k hranicim po okrskach...taky v pohode. Akorat na prechodu Novy Gorican byla strasna fronta, takze jsme promptne sjeli na Stary Gorican. Jinak trasa v HU celkem bezproblemova. Vsude samy nasinec.
V HR jsme zkysli akorat skoro hodku v kolone, ktera vznikla kvuli dopravni nehode. Jinak jsem nikde nestal, ani v Lučku
Super, díky za info. A ty přechody HU/HR jsou daleko od sebe? na mapě to nemůžu najít
 
@Petapr Tak vcera jsem vyjel v 0:00 od Zlina. Na SVK provoz v klidu. V HU na hranicich spousta lidi kupovala znamku. Smer Gyor husty provoz. Pote jsem sjel na rychlostku smer Szombately, tak uz byl provoz minimalni. A dale k hranicim po okrskach...taky v pohode. Akorat na prechodu Novy Gorican byla strasna fronta, takze jsme promptne sjeli na Stary Gorican. Jinak trasa v HU celkem bezproblemova. Vsude samy nasinec.
V HR jsme zkysli akorat skoro hodku v kolone, ktera vznikla kvuli dopravni nehode. Jinak jsem nikde nestal, ani v Lučku

Ahoj. Taky jsme v minulosti jezdil přes Szombately, ale nabavilo mě jet pořád po okrskách. Chtěl jsem se zeptat, zda jsi nezvažoval cestu přes to Maďarsko směr Gyor - Székesfehérvár - a pak po dálnici M7 až k Chorvatským hranicím. Kamarád takto jezdí a prý maďarská dálnice pod Balatonem je naprosto v klidu. Já to budu absolvovat pravděpodobně v srpnu, tak uvidím co je na tom pravdy. Díval jsem se do map a časově to vychází +/- stejně jako přes rakousko a nemusíš řešit slovinsko
 
IMO se od té doby, co udělali M86, zajíždět přes Székeš nevyplatí... Mimochodem, já letos otestoval jednu trasu podle Světa Motorů, koupil jsem na Šentilji slovinskou známku a jel přes Maribor po dálnici na Celje, pak okreskou na Laško, kolem Krška a po dálnici kousek na Novo mesto a Črnomelj, přechod Vinica a pak nájezd u Bosiljeva. Tak to stálo za prd, i když člověk ušetřil za HR mýto.
Takže zpáteční cesta kolem Varaždinu přes Ormož a naučená cesta kolem Ljutomeru na Bad Radkersburg. A jelikož jsem jel ještě týden na Semmering, takže kolem Feldbachu jsem zamířil krásnou cestou rovnou na Gleisdorf, žádné serpentiny jako na Illz.
 
@zed Nezvažoval. Do Szombately se dá dojet celkem rychle po rychlostní cestě. A potom po okrskách se to dá přežít. Kdybych měl jet do HR třeba v půlce týdne, tak bych asi jel klasiku přes Rakousko/Slovinsko.
 
Back
Top