• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Chybný čas na Mazda Connect - problém řídící jednotky infotainmentu

jirka626

člen KLANu
31
Zdravím,
koupil jsem si Mazdu 6 GJ, r.v. 2016. Tedy už tu s novým infotaimentem. Mám ale jeden problém. Když nastavím hodiny, vydrží nastaveny čas jen do vypnutí motoru. Zaparkuji, odejdu od auta a jakmile přijdu a znovu nastartují, spadne mi tam nějaký univerzální čas 13:00. Mám nastaveny region +1 ale pořád to samé. Auto si nepamatuje nastavený čas. Řešil někdo to samé? Navigaci mám ale nemám se kartu, takže ji nepoužívám. Nevím, jestli tedy pomůže nastavit čas podle GPS.
Můžete mi poradit co udělat, aby si Mazda pamatovala nastavený čas? Reset do defaultu nepomohl.
 
Takže jak to chápu, ke to známý problém daného firmware? Koupil jsem to přímo udealera Mazdy, tak asi oslovíme je, aby mi to tedy v rámci koupě aktualizovali.
Jinak jen dodám že Sync času s GPS nepomáhá. Prostě po vypnutí motoru se nastaví opět 13:00
 
Poslední úprava:
Psal jsem do Mazdy, kde jsem auto koupil, konkrétně CB Auto, Český Krumlov a zde je odpověď, kdyby někdo řešil to samé.

Cituji z mailu:

"Informoval sem se, jak na nastavení hodin a zda je na to vydaný postup k opravě. Momentálně se čeká na vyjádření Mazdy (o špatné synchronizaci času se ví) a jakmile budeme mít od nich konkrétní postup a vydanou svolávací akci, budeme Vás informovat s možností korekce."
 
Ahoj,

mám problém s hodinami v Mazdě 6 GJ - 2016. Nefungují. Nastavím čas a ten se zasekne. Po vypnutí motoru a nastartování se sám resetuje na čas 13:07. Takže v autě nevím, kolik je hodin. Softwarem to není. V Mazdě mi provedli zdarma upgrade na poslední verzi a problém to nevyřešilo.

Jelikož si s tím nevěděli rady ani oni, shodli se prý, že problém vyřeší jen výměna řídící jednotky infotainmentu, která má mimojiné na starosti i čas.

Katalogová cena 32 000 bez DPH. Dali by mi prý cenu 11 000 bez DPH. Proč tak razantní sleva nevím, neptal jsem se.

Každopádně hodiny i za těch 11 se mi zdá trochu moc, protože všechno ostatní v infotainmentu funguje.

Umí to třeba tady někdo levněji nebo napadá někoho jiné řešení? A teď nemyslím koupit si hodinky za dvě stovky do výdechů klimatizace ?.

Btw: vložil jsem to omylem do špatného vlákna s Mazdou GH a neumím to přesunout jinam.
 
Poslední úprava:
Back
Top