• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Couvací světlo - malý svit u GH kombi

pjetro

výkonný člen KLANu
276
Mazdat vospolok. Riešili ste už niekto cúvacie svetlo na GH (kombi) ? Ja mám pocit, že je dosť slabé. Keďže mám vzadu fólie na oknách, tak je to ešte o to väčšia bieda a spätna zrkadlá to slabé svetlo nezachránia. Menili ste niekto kvôli tomu silnejšiu žiarovku (príp. LEDku) ?

Doteraz som si to ani neuvedomoval, moc mi to nevadilo, nevedel som totiž, že to môže byť lepšie :) Jazdil som 2 týždne na otcovej Schade Koktávia II a keď som večer pri parkovaní zaradil spiatočku a uvidel to nasvietené parkovisko, ktoré ja z cúvania poznám ako tmavý kút, tak som tomu nemohol uveriť. Zaparkoval som hneď vedľa mojej Mazdy a na oboch autách som na porovnanie zaradil spiatočku. Rozdiel nebol primárne kvôli fólií na okne (otec nemá), ale jeho spiatočkové svetlá totiž svietili o niekoľko rádov viac. Nas*alo ma to samozrejme :)

Odvtedy keď večer niekde cúvam a viac si domýšaľam čo je za mnou, než skutočne vidím nasvietené cúvačkou a spomeniem si na ten rozdiel, tak si vravím že by to chcelo zmenu. Alebo cúvacie senzory :) Ale to silnejšie svetlo by som fakt bral.
 
Poslední úprava:
Dakujem Vítku, Natural to nafotil pekne aj s porovnaním pred/po, rozdiel v spiatoček je parádny. A súčasne som si na ďalších fotkách všimol, ako vymeniť žiarovky nad EVČ (jedna mi prednedávnom prestala svietiť). Takže dve muchy jednou ranou :)

Pozerám na tú žiarovku z DX - má to dostatočne široký uhol svitu? Neviem nájsť k nej tento údaj, taaaakže sa budem musieť prísť pozrieť osobne :) (posnažím sa bud.víkend na Harfu)
 
doraž na Harfu a uvidíš sám. Svítí do čtyř stran a ještě navíc dopředu. A svítí fakt hodně :)
 
Jojo ohledně LEDek mám nafoceno snad i to co nejde :D
GH (a vozy s jednou couvačkou celkově) mají problém, že je dozadu hodně špatně vidět. Ledka určitě pomůže. Uvidíš na Vitusově mazdě osobně ;)
Každopádně, já jsem rozmlsaný z GG, kde mám 2x 700lm ve zpátečkách a tam je to úplně něco jiného. Takže GH (taky s foliema) i když má LED, tak celkem slabotka. Ale jak píšu, jsem rozmlsaný z GG :cool:
Jo a pokud chceš nějaké pěkné ledky nad SPZ, tak určitě doraz na Harfu. Za minutu vyměněno :p
Tady jedno foto GG z minulého víkendu z Harfy (Samperovi jsem objednával stejné co mám já) ;)2015-03-29-2815.jpg
 
Tak to je mazec :cool::) Že bych zainvestoval a pořídil takovou záři do svý GY? :D
 
Natural: 2x 700 lm - to už je riadna palba :D

kuci vidíme sa na Harfe, pokecáme, dohodneme
 
r6d3k: Otravovat určitě nebudeš ;) Já už to mám v oblíbených a vždy jen změním adresu :D
pjetro101: Jojo, než jsem renovoval na GG světlomety, tak jsem viděl dozadu více než dopředu :D Super na viděnou na srazu ;)
 
Back
Top