• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika cvakani zamku, otvirani kufru

ferenc389

nový člen
1
Ahoj,
na mazde 6 gl 2019 mi zacaly zlobit zamky, cca 10 cvaknuti pri otevreni dveri ridice, ale co me na tom stve nejvic ze obcas nejde otevrit kufr. Dostal jsem tip:
Kontakt ve dveřích "zamceno" odemceno...stačí se zavřenými dveřmi ručně 10x za sebou zamknout a odemknout mechanicky na dveřích....
Bohuzel to nepomohlo a cvaka to dal a obcas nejde otevrit kufr. Mate nekdo tip jak to spravit pripadne servis/nekdo v OL kraji, mam mazdu relativne kratce a v OL kraji krom autorizaku AMH na ktery jsou spatne recenze jsem na nikoho nenarazil.
 
to cvakání u otevření dveří řidiče mám taky,cca poslední 2 měsíce. Bohužel když jsem měl auto v červnu u Wágnerovců, jsem si na to nevzpomněl.
 
Ahoj,
na mazde 6 gl 2019 mi zacaly zlobit zamky, cca 10 cvaknuti pri otevreni dveri ridice, ale co me na tom stve nejvic ze obcas nejde otevrit kufr. Dostal jsem tip:
Kontakt ve dveřích "zamceno" odemceno...stačí se zavřenými dveřmi ručně 10x za sebou zamknout a odemknout mechanicky na dveřích....
Bohuzel to nepomohlo a cvaka to dal a obcas nejde otevrit kufr. Mate nekdo tip jak to spravit pripadne servis/nekdo v OL kraji, mam mazdu relativne kratce a v OL kraji krom autorizaku AMH na ktery jsou spatne recenze jsem na nikoho nenarazil.
Ahoj.
Zkus zavolat do Auto Efekt Zlín... Jezdím tam z Olmiku už skoro 19let na jak garančky, tak když je nějaký problém.... Chtěj pana Boučka... Šéf servisu... Výborný chlap a když neví, dojedeš a chlapi mají zlaté ruce.... Teda za mě... 😄
 
Mám stejný problém se cvakanim zámku. Sundal jsem výplň dveří a prostriknul konektor k zámku. Ale držel pevně žádná vůle ani žádný náznak špatného kontaktu jsem neviděl. Podle mě jsem to tím neopravil. Musí se vytáhnout cely zámek ? Nebo ho vyměnit? Ten bude stát asi nesmysl. Mazda6 2018
 
Takže aktualizuji, 2 týdny byl klid a zase cvakají. Po hledání na webu jsem zjistil že je to velmi častá bolest, ale nikde jsem nenašel konkrétní řešení kromě výměny zámku, která ve finále nemusí nic řešit.
 
@seidlerjiri Jen doplním ten odkaz co dával @Natural. Tam jsem tehdy prostříkával všechny konektory v řidičových dveřích (jak samce tak samice) co jsou vidět po sundání tapece. V podstatě ve všech konektorech bylo až abnormální množství maziva, který právě způsobovalo že při ohřátí dveří (tím asi došlo k roztečení toho tuku) začal cvakat zámek řidiče + kufr. Netvrdím ale že to je nějaký pravidlo tohodle blbnutí.

Když jsem to opravoval poprví právě u @romin tak mi hodně s diagnostikou pomohl Forscan (normálně v android verzi), kde jsem dal test vnitřní jednotky, která má na starosti i ty zámky a tam to bylo vidět hned. Neřeklo to příčinu, ale řeklo to, že mám jít po zámku v řidičovo dveřích a tam po odendání tapecu už byl problém docela lehce viditelný, i když v některých těch konektorech byl ten "nabastlenej" tuk vidět až po rozpojení.
 
Díky za reakci. Je pravda že cvakání pozoruji především při vyšších teplotách : zpravidla cesta z práce po celodenním slunečném dni. Sundám ten tapec ještě jednou a zkusím ty kontakty odmastit a profouknout vzduchem. Je pravda že v těch konektorech nastříkaný tuk byl, ale jestli je to ta příčina, to nevím. Je to každopádně děsně otravné a dotazy spolujezdců, proč ti to tak cvaká jsou k nezaplacení :joy:
 
Back
Top