• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Demontáž předního světla

Toby97

člen KLANu
31
Cau kluci,
Mám takovou prosbu přestal mi svítit levý xenon z ničeho nic, stále jsem měl v podvědomí že xenon začne postupně slabnout až umře ..
Bohužel se ale poslední dobou potkám s tím že se mi levé přední světlo rosí zevnitř a možná to bude i důvod proč to přestalo svítit.mohl by mi někdo poradit jak nejlépe se dá světlo vytáhnout jestli je třeba sundat nárazník a co dalšího, musím to změřit abych věděl co a jak dál ...
Moc díky za rady
 
Na světle jsou dva šrouby pod nárazníkem. Není nutná jeho demontáž, stačí při troše šikovnosti jen povolení a odcvaknutí, aby ses dostal na šrouby.
Ideálně vzít výbojku z druhé strany na zkoušku (nejlevnější varianta - prasklá výbojka). Měnit potom na obou stranách.
Názorné foto demontáže světel bez sundání nárazníku zde: Xenony, výbojky
 
Na světle jsou dva šrouby pod nárazníkem. Není nutná jeho demontáž, stačí při troše šikovnosti jen povolení a odcvaknutí, aby ses dostal na šrouby.
Ideálně vzít výbojku z druhé strany na zkoušku (nejlevnější varianta - prasklá výbojka). Měnit potom na obou stranách.
Názorné foto demontáže světel bez sundání nárazníku zde: Xenony, výbojky

Robe díky za odpověď a za radu jak na to.
V případě že umřela výbojka se na tebe obrátím s dotazem jaké vhodné výbojky zakoupit. Díky
 
Takže situace se má tak , světlo se vysvobodilo dle rady od Natur@l (Díky Robe!), jen bych doplnil informaci že bylo potřeba povolit šroubky na blatníku a masce chladiče ty totiž ještě světlo drží.
A teď k samotnému světlu : takže rosení zevnitř způsobeno nedostatečným lícovaním plexi k tělu světla tím docházelo k zatíkaní vody, samozřejmě k mé smůle se voda dostala až do modulu který rozsvicuje xenon , tím pádem došlo na nejhorši .... modul umřel !
Po delším zkoumání a bádání zde patří obrovský dík mému otci který se do této opravy pustil ,to naštěstí odnesly pouze kondíky ,které se vyměnily a vše zase funguje jak má !
Nyní se udělá repase světla , výměnou za "nové" plexi které přijde přeleštit a zastříknout ochranou proti UV a následné jeho podlepení a pří jednom vyčistím i čočku když už to celé bude vykuchané.
 
Takže situace se má tak , světlo se vysvobodilo dle rady od Natur@l (Díky Robe!), jen bych doplnil informaci že bylo potřeba povolit šroubky na blatníku a masce chladiče ty totiž ještě světlo drží.
A teď k samotnému světlu : takže rosení zevnitř způsobeno nedostatečným lícovaním plexi k tělu světla tím docházelo k zatíkaní vody, samozřejmě k mé smůle se voda dostala až do modulu který rozsvicuje xenon , tím pádem došlo na nejhorši .... modul umřel !
Po delším zkoumání a bádání zde patří obrovský dík mému otci který se do této opravy pustil ,to naštěstí odnesly pouze kondíky ,které se vyměnily a vše zase funguje jak má !
Nyní se udělá repase světla , výměnou za "nové" plexi které přijde přeleštit a zastříknout ochranou proti UV a následné jeho podlepení a pří jednom vyčistím i čočku když už to celé bude vykuchané.
Ahoj, mám stejný problém. Světlo se mi rosí až tak, že zevnitř stéká voda. Jak jsi prosím tě světlo rozlepil a čím pak slepil? Dík za odpověď.
 
Světlo potřebuje být vyhřívaný resp se počítá s ohřevem od zdroje svetla kterej pomáhá vysoušení. Když tam dáš LED která vyzařuje podstatně méně tepla, světlo se nemá jak vysušit
 
Akorat, ze druhy svetlo je naprosto bez problemu. To se nerosi vubec. S tim druhym neco holt je.
 
Pak je potřeba zkontrolovat ventilační otvory ve světle, jestli není některý ucpaný např pavučinou
 
To zkontroluju, ale kdyz jsem z tech otvoru sundal ty gumovy kolinka, tak se nezdalo, ze by byly nejak zaneseny. Jen tam byla ta filtrovaci membrana, kterou jsem stejne vyndal. Jinak ty otvory zkusim profouknout.
 
Back
Top