• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Diagnostika - airbagy

Tonda_15

výkonný člen KLANu
403
Nemáte někdo poblíž Heřmanova Městce, Chrudimi, Pardubic a okolí nějakou lepší diagnostiku, než mám já BT modul z alíku?
Svítí airbag a už jsem zkusil vše možné a nic nepomáhá. Mě, ani kamarádovi s trochu lepším alíkem se vůbec nedaří načíst jednotku airbagu... Mám podezření na nefunkční jednotku...
Nemá někdo cestu kolem a chvilku času?? K @Max6 ovi to mám 150 km a do autorizáku se mi (zatím) nechce... Předem díky..
 
Tak dnes jsem byl na diagnostice, kvůli těm airbagům a výsledek je následující, viz foto:
20190620_170949.jpg
4 chyby na bočních snímačích nárazu, + řj. pásu...
Dokáže mi někdo říct, co to způsobuje nebo spíš jak to opravit? Nestačí zase někde zahýbat nějakým kabelem?? (@Max6 by nevěděl?)

Jinak po smazání závad se ty chyby už znova nenačetly, ale kontrolka stále vesele svítí.. Takže buď to časem zhasne, nebo spíš jednotka potřebuje nějaký čas na znovuzapsání chyby...

Předem díky za rady..
 
Dnes jsem zkusil odpojit konektory od řídící jednotky airbagů, pročistit kontaktolem, znovu zahýbat všema konektorama a zdá se že nic, po nastartování kontrolka stále svítí..
Moje jednoduchá diagnostika už dokonce jednotku načte, ale bez chyb.. Ale spíš bych musel na "velkou" diagnostiku..
A nebo to časem samo zhasne, jinak už fakt nevím.. :(
Nějaký nápad?
 
Back
Top