• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Divný zvuk z motoru

Karel Pech

nový člen
2
Ahoj , mám CX 7 2011 2.2 MZR 173 PS diesel , když nastartují studeny motor není nic slyšet , nechám vždy chvilku ohřát a jedu , při prerazeni a sešlápnutí plynu se ozývá divné rachtani , cvakani od 1500 otáček do 2200 otáček , rachtani je podle sešlápnutí plynu , po ujetí asi 5 km a ohřátí motoru to přestane a nedělá to už vůbec , na forech jsem zjistil jen to že to můžou být ventily a že je to normální vada , a jinde že to je napínací hydraulická kladka , že než se pořádně natlakuje olej tak kladka je volnější a nefunguje jak má , až po zahřátí motoru a všech tlaku se to srovná , tak bych se chtěl zeptat tady jestli někdo nevíte co je to za problém , moc děkuji za odpovědi Karel
 
Ahoj zajímalo by mě jestli se to povedlo vyřešit to rachtání protože mám úplně stejný problém ale mě to rachtáni zmizne po cca 500 m až 1 km jízdy a pak se to objevý až zase druhý den znovu když auto stojí cca8 a více hodin.
 
Ahojte, mohli by ste natocit video, ale ja mam to iste a urcite su to vstrekovace, ten zvuk velmi doverne poznam lebo uz som so vstrekovacmi mal problem aj na inom aute(skoda octavia 1,6 tdi) kde tie vstrekovace boli na skoro kazdej 1,6 vadne.
 
Ahoj díky moc za odpověď a ano jsou to vstrikovače byl jsem před 14 dny v servisu kde mi to potvrdily tak jsem jí prozatím dopřál 2nádrž vervy a to rachtání téměř není slišet zatím.
 
Back
Top