• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Drnčení ve stropní konzoli Mazda 6 GL

Atronoss

výkonný člen KLANu
127
Zdravím všechny po dlouhé době :blush: Nemáte prosím někdo návod, či postup jak pokud možno bez poškození rozebrat stropní konzoli u řidiče? Začalo mi tam něco drnčet při jízdě ve specifických otáčkách nebo na specifickém povrchu a s ohledem na to, že to je jediný nepříjemný zvuk z jinak zatím stále tichého interiéru, tak mě to docela otravuje :D

Snímek obrazovky 2024-03-22 110649.png

Jinak auto mi dělá samé "radosti", už jsem řešil 4 únik oleje z motorového prostoru, na skoro 5 let a 32K km nic moc. Dost vzpomínám na svoji starou Mazdu 6 GG, docela mi chybí. Zaplať pánbůh, že jsem si připlatil tu rozšířenou záruku + Mazda byla dostatečně milostivá a některé závady, které rozšířená záruka nekryje, vzala na sebe i po těch třech letech. Uf uf.
 
Super, díky moc, to jak ji dostat ven nakonec nevypadá vůbec složitě. Když tak na to koukám, možná bude větší problém rozebrat tu konzoli samotnou a zjistit co v ní drnčí. Ale jestli z ní jde všechno odpojit, tak si ji vlastně můžu vzít v klidu domů, případně pokud si auto nebude stěžovat, tak zkusit jet bez ní a zjistit zda je ten zvuk opravdu z ní.
 
Vytažení celé konzole je jednoduché, viz to video (2 šroubky). Řešil jsem něco podobného a nakonec to dělal "vibrující" kabelový svazek, který vede do konzole ze strany řidiče. Svazek je v něčem podobném jako je smršťovací bužírka, která není zatavena a pravděpodobně se nějak dotýká o stropnici a vydává při tom ten rezonující zvuk, stačilo jej podložit molitanem a je po problému.
 
Back
Top