• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika GH, nouzový režim

kopac

nový člen
4
Ahoj, předně bych se omluvil za neideální název vlákna, ale nic moc lepšího mě nemapadá....Stala se mi nemilá věc na GH r.v. 2010 120kw. Při resetování intervalu výměny oleje (kablikem z konektoru v pojistkove skříni) jsem omylem kablik připojil na špatný pin. Ne ''nahoře vpravo'' jak je správně, ale ''nahoře vlevo''. Důsledek je rozsvícení skoro všech kontrolek a auto v nouzovém režimu. Konkrétně svítí: motor, ruční brzda, ABS, stabilizace, airbag, RVM a při jízdě nejde tachometr. Po správném připojení jsem dokázal alespoň zhasnout blikající DPF. Mám bluetoth diagnostiku a Carscaner a ten mi vypíše mraky chyb, ale po smazání naskakují ihned znova. Místní mechanik se svojí ''profi'' diagnostikou je na tom úplně stejně. Volal jsem do Tábora a tam mi taky neporadily, že mám přijet na diagnostiku. Nestalo se to někomu, nebo co s tím? Nebo není někdo z okolí Prachatic s nějakou lepší diagnostikou?

Děkuji za jakoukoli pomoc
 
Místo carscanner lterej maže chyby jen z OBD uni rozhraní vyzkoušej Forscan, kterej to vymaže i z jednotek. Jakej máš adaptér? To bude zřejmě nějaká pojistka
Ten pin co jsi územnil je od BCM jednotky. Takže buď pojistka nebo celá jednotka.
Screenshot_2023-12-21-20-36-50-033-edit_com.adobe.reader.jpg
Screenshot_2023-12-21-20-40-53-880-edit_com.adobe.reader.jpg
 
Poslední úprava:
S tou diagnostikou už to vím, že na mazdu funguje forscan a nějakej lepší adapter. Ja mam jen ten cinskej ELM 327, naprostej základ, ale na Chryslera funguje. Pojistky jsem koukal a nezdálo se mi, že je nějaká KO, ale kouknu ještě jednou - hlavně tedy na Main a Tail. V tomto případě asi dignostika nepomůže, buď teda pojistka nebo BCM špatná. Případně, po výměně BCM by vše mělo zhasnout, nebo bude třeba přesto vymazat chyby diagnostikou? Děkuji za pomoc
 
Na ten čínskej ELM stačí dodělat přepínač a 2 dratky na piny a připojíš se do všeho. Forscan ti vždy řekne kdy přepnout sběrnici. Návod je na forscan.org

Po výměně bych pro jistotu chyby smazal
 
Ahoj, je nekdo z jiznich cech (idealne Strakonice nebo CB) kdo ma Forscan a byl by ochotny vymazat chyby z RJ. Odmena jista. Dekuji
 
Na ten čínskej ELM stačí dodělat přepínač a 2 dratky na piny a připojíš se do všeho. Forscan ti vždy řekne kdy přepnout sběrnici. Návod je na forscan.org
To jsem si myslel také a nefungovalo to. Drátky jsem měl správně, ale v tom šmejdu chybí nějaké příkazy a musel by sis je do procesoru dopsat. Pak jsem si koupil dražší a už to fungovalo. Původní stál před 4 lety asi 250Kč a ten druhý asi 700Kč.
 
Mě to fungovalo bez problémů a to mě stál cca 150kč jen byl pomalej
 
Já mám takovej ten modrej Bluetooth, koukal jsem na to a ten spinac tam dodelat by tam šel těžko. Jinak koupil jsem jinou BCM, prohodil je a pořád to stejné. Takže bud smazat ty chyby, jestli půjdou, nebo je špatně něco jinýho. Zeptám se tedy ještě, je někdo v Jižních Čechách s Forscanem, kdo by byl ochotný to napíchnout a pokusil se to smazat? Pročítal jsem vlakno o Forscanu, ale nějak moudrej z toho nejsem. Co byste tedy dopuručily koupit za adaptér (ideálně aby se nemusel předělávat a BT nebo kabel), Forscan demo verze na mazaní chyb stačí nebo kolik stojí licence. Děkuji
 
Co takhle vyhledat "adaptér" nebo "forscan" , minulej tyden se to řešilo naposledy

 
Back
Top