• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Hluk z hřebenového řízení

Tygy

nový člen
12
Mazdar,
resim repas hrebenoveho rizeni u Mazdy 6 GH 1.8 r.v. 2008. Rizeni mi po nerovnostech "tluce". Mel jsem auto na zdvizi a kdyz technik rukou do hrebenoveho rizeni tloukl rukou, ozyval se presne ten zvuk co slysim pri jizde po nerovnostech. Cepy, tycky apod. jsou pry v poradku a kde je problem je jasny. Technik kontaktoval nekolik firem s kterymi spolupracuje, ale zadna se do repasu u tohoto modelu nechce pustit. Jiny roky jsou pry bez problemu, ale 2008-2013 je problem. Nevedel by nekdo prosim, na jakou firmu se mam obratit? Z jedne se mi dostala tato odpoved:

Dobrý den, řízení na vozidle máte s elektromotorem, což by mohl být problém ale pokud Vám pouze klepe, tak bychom Vám to mohli zvládnout opravit. Oprava cca do týdne a cena do 10 tis.

Sami nevedi jestli to zvladnou, ale pripadne se na ne obratim. Rad bych vsak znal vase nazory.

Pokud se zde probiralo tak se omlouvam za duplicitu. Nenasel jsem.

Diky
 
Citace ze SI:
Při otáčení volantu se může u některých vozidel vyskytnout nezvyklý hluk z řízení nebo vibrace (drnčení, klepání, apod.) ve volantu.
Pro zajištění plynulé funkce převodů řízení je řízení zkonstruované s příslušným předpětím kontaktního bodu, tj. mezi hřebenem řízení a pastorkem hřebenu.
Tato konstrukce a její daná zubová vůle v kontaktním místě může někdy způsobit hluk v závislosti na podmínkách kontaktní plochy mezi pneumatikou a vozovkou, rychlosti vozidla a rychlosti otáčení volantu.
Hluk (vibrace) vzniklý ze zubové vůle nemá žádnou souvislost s funkční vadou.

Jinak jsou na trhu repasovaná řízení.
 
Ahoj. Našiel som zaujimavé video ako opraviť vybité púzdro na el.riadení. Je tam aj číslo púzdra ktoré sa dá kúpiť za pár korún a pomerne lahko vymeniť.
 
Back
Top