• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Hřeje přední kolo

hobler

člen KLANu
56
Ahoj.
Zjistil jsem, že se mi hřeje pravé přední kolo (auto viz podpis). Po cca 80 km jízdě, z toho 50 po dálnici na kole sice ruku pořád udržím, ale pálí. Z témat z jiných modelů, jsem usoudil, že příčinu bych měl začít hledat u drhnoucí brzdy. Sundal jsem tedy kolo a opravdu v cca 1/3 otáčky drhne destička o kotouč. Jenže ze zvědavosti jsem pro porovnání sundal i levé kolo, které se nehřeje a zjistil, že drhne víc než pravé :eek: Tak nevím jestli jít po brzdách, ložisku nebo jinde?

Neměl byste někdo zkušenost kde hledat příčinu či radu jak postupovat? Moc děkuji.
 
Vadné ložisko by nejdříve hučelo různé intenzity dle otáčením volantem za jízdy.Tipuji na 95 procent,,že viníkem je kotoučová brzda.Udělat klasiku,rozborku,zborku,vše vyčistit a zkontrolovat váleček a jeho prachovku.Prasklá prachovka propouští prach a vodu a váleček pomalu reziví a nechce se vracet.Pokud váleček nepůjde lehce sikovkami zatlačit dovnitř(po povolení odvzdušňováku) a v prachovce bude díra,tak pístek po demontáži třmenu tlakem na pedál vysunout a vše odrezit,dát nová těsnění,případně vyměnit třmen za nový nebo repas.Můj tip je,že budou jen přirezlé desky,vyčistit a jemné máznout vodítka.
 
Díky moc. Sám si na to netroufnu. Nechám tedy kompletně vyčistit, zkontrolovat (příp. vyměnit vadná těsnění apod.) a promazat brzdy a snad se to vyřeší. Jen najít někoho, kdo na to má nářadí a prostory, ideálně pečlivého se zkušeností s Mazdou. Pokud byste měl typ na někoho v lokalitě Praha/střední Čechy jižně od Prahy/sever jižních Čech/západ vysočiny, budu vděčný.
 
Back
Top