• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Ikona a zvukový signál zapnutí zadních pásů - chyba

Zdravím Vás,
začaly mě zlobit zámky bezpečnostních pásů vzadu.. Na levé straně za řidičem mi kontrola svítí zeleně (že je pás zapnutý, přitom není), což je ta lepší varianta :)
Bohužel na pravé straně mi za jízdy (když se dítě na sedačce vrtí), tak zámek vyhodnotí, že je odpoután (přitom není) a vozidlo začne pípat. Řešením je pás zatlačit více do zámku a přestane to, ovšem do chvíle, než se naše holka opět začne rozjímat, kde všude co lítá a pás o milimetr povytáhne...

A teď se varianty...
- nový zámek (cena 6.770,- a aktuálně nedostupný). To se mi úplně nechce :/
- lze někde v řídící jedn. čidlo deaktivovat ? A nebo bůh ví, jestli majitel přede mnou již toto neudělal naopak na levé straně, protože jak jsem už psal, tam čidlo svítí stále zeleně, jako by bylo neustále pás zapnutý. ?
- oprava - lze vůbec ?
- jiná varianta ?
 
Děkuji adminům za přehozní mého příspěvku do již založeného, kde už mám i odpovědi... :)
Fakt jsem se snažil hledat abych nezakládal nové téma, ale asi jsem použil blbé slova :) sry a díky ..
 
@Atreidcz Než měnit celý zámek, tak bych se nejdřív ujistil, zda to není blbým kontaktem, načatým / přetrženým kabelem viz i mé poslední příspěvky, kdy jsem si taky myslel, že to je samotným zámkem, ale při důkladné kontrole jsem zjistil, že ne, že za to může kabel tak, jako v 90% případů.
 
Ahoj... Jsem si bloknul účet s několika špatnými pokusy o přihlášení. Proto píši až teď...
Takže našel od zámku čouhající 1cm dlouhé kabely a proti kus v bužírce (tak 3cm dlouhý) a přesně v místě, kde bužírka končí se oba kabely urvaly.
Co mne ale překvapilo, že spojením obou kabelů se právě ozval tón (pípnutí), že se pasažér odpoutal ! To jsem čekal obráceně...

Čili (a teď mne prosím nekamenujte), řešením bylo, že jsem oba kabely dal naopak více od sebe, aby se nemohli vzájemně dotknout, a tím u řidiče stále svítí zelená ikona, že jsou všichni připoutáni a je klid !
 
Co mne ale překvapilo, že spojením obou kabelů se právě ozval tón (pípnutí), že se pasažér odpoutal ! To jsem čekal obráceně...
Já mám dojem, že ten tón se ozve jak při připoutání, tak i odpoutání. Ale 100% jistý si nejsem..
 
Back
Top