• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Jaké celoroční pneu 215/45 R18?

Netuším jak moc je to dobrý test, ale ty první celoroční pneu jsem vybral prakticky jen podle značky a hlavně kvůli toho,že pracuju v zahraničí a někdy to vyjde,že odjedu koncem září a vrátím se v prosinci a žena by tady musela tahat gumy do auta a servisu. To stejné na jaře kdy by třeba do června jezdila na zimních…Všichni “odborníci“mi říkali jak to po prvním sněhu budu měnit,ale nebyl důvod. A teď jsem víceméně zůstal u značky ikdyž jsem pokukoval po jiných v takových testech…
 
Já mám Continental AllSeason 215/45 R18. Najeto lehce přes 40 tisíc km a mají stále 6mm na zadku lehce přes. Takže tak 70 tisíc možná i víc mi daji.

Vybíral bych mezi AllSeason od Conti a CrossClimate 2 od Michelin.

Jinak mám i zkušenosti s Hankook a taky docela fajn, a Conti teď dostávají druhou generaci ale zatím není v našem rozměru. Michelin má přijít s CC3 příští rok a zajímavé jsou i nové Bridgestone a Pirelli ale taky jsem zatím nenašel nás rozměr.
 
Tak v neděli objednané další Continental AllSeason 215/45 R18 zítra max ve čtvrtek by měli dorazit tak jsem hodně zvědav zda budou mít opět těch 8,5mm jako měli před 2 lety na moje auto.
 
Tady test z Auto Bild TÜV Report 2024...
 

Přílohy

  • Ganzjahresreifen Test 2024.pdf
    2,1 MB · Zobrazení: 42
Vlákno nese 215/45 R18, test 225/45 R17, tak snad zde nebude vadit komentář k 215/55 R18, a zrovna Michelin CC2
Já to obul na elektrikáře MX-30. Léto ok, podzim a voda nadstandardní spokojenost, ale testování sněhu (Chomutov, Hora sv. Šebestiána) je ok jen z poloviny.
Plná pokrývka zánovního sněhu je paráda, ale jakmile je kombinace břečky, anebo skoro-břečky a ledu... možná to dělá ta vyšší hmotnost malé platformy (?), ale z toho jsem rozladěn. M6 mám na zimních Dunlop, Wagon je asi o 200-250kg lehčí a chování je výrazně lepší.
 
Pridám moju skúsenosť Michelin CC2, najazdené cca 29 000. Nie sú zlé, ale keď je mokro alebo brečka, tak v zákrute majú tendenciu "ustreliť" do boku., nie je to príjemné. Inak CC2 už pomaly budú zjazdené, takže životnosť u mňa cca 30 000 km.
Brácho mal CC a potom CC+, s CC spokojný, ale CC+ tam tá bočná stabilita nie ako na CC, skôr ako na mojich CC2.
 
To je škoda a v jakem rozměru je mas? Jsem zvědav až vydají CC3 co na to testy….
 
205/60R16 aj brácho a obe sú MPVčkách, takže úplne malé autá to nie sú. Popravde som sklamaný a uvidím aká bude novšia generácia. Keď som pozeral videotest celoročných pneumatík, tak u niektorých použil moderátor výraz "letný vzor".
 
Back
Top