• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Jaký olej daváte do MPS ? 5W-30? 5W-40? 5W-50?

wrecko

člen KLANu
28
Mazdár,

chtěl bych se zeptat jaký olej dáváte do motoru MPS ? Přijde mi že origo 5w30 není úplně ideální na nějakou ostrou jízdu. Používá někdo třeba 5w50? Já dávám do daily mazdy 6 1.8 5w40 a přijde mi že ho je zaprvé málo ve vaně (malý objem vany) a při otáčkách někde 4-5 tisíc na dálnici (nejčastěji je na dálnici) velmi rychle černá. Měním co 8-9 tisíc. Tak bych rád do MPS dal něco “lepšího” abych se nemusel bát že to zadřu ? mám to jako víkendovku na prasení okruhů a podobné aktivity.
Dík za info
Wrecko
 
5W40, ale na léto jestli budu ještě vlastnit tak dám taky 5W50
 
Valvoline dělá zajímavou řadu olejů "VR1 Racing". Mají tam například 5w50 s certifikací/normou Koenigseggu. To by taky mohlo stačit :D Jinak je to Acea A3/B4,API SL
 
VR1 je drahej a aditivačně není ničím lepším od obyč olejů. Zkuste od Ravenolu řadu Rxx ;)
 
VR1 se prodava ve 4L balení, zatímco VST je většinou 5L (cca 230 Kč/litr), pokud někdo u MPS řeší 200 Kč na olejové náplni, tak je asi něco špatně, vzhledem k tomu že že olej je ta nejmenší starost při údržbě a zároveň je to základ :D
Navíc na dufy při koupi 10L (posílají 2x5L kanystry) vyjde litr na 105Kč, tak kde je problém?
 
Já bych chtěl
VR1 se prodava ve 4L balení, zatímco VST je většinou 5L (cca 230 Kč/litr), pokud někdo u MPS řeší 200 Kč na olejové náplni, tak je asi něco špatně, vzhledem k tomu že že olej je ta nejmenší starost při údržbě a zároveň je to základ :D
Navíc na dufy při koupi 10L (posílají 2x5L kanystry) vyjde litr na 105Kč, tak kde je problém?
Bavíme se o Ravenolu
 
Na Dufy.cz fotky si nevšímejte, mě vždy poslali 2x5L kanystr, jednou mě i kvůli tomu volali
EDIT - v ceně předchozího příspěvku mám chybu, nejde upravit zpětně. Má tam být 209Kč.

Při odběru 20L to vychází na 199 (loni to kleslo jednu chvíli na cca 180Kč/L)
 
Souhlasim

Souhlasím... Je to o tolik lepší, když to stojí jednou tolik?
Ne. Furt jsou to jen zanedbatelné hodnoty,určitě mě někdo zvládne tabulkou vyvést z omylu. Při časté vyměně oleje to nepoznáš.
pokud někdo u MPS řeší 200 Kč na olejové náplni
Řeším, že to není určitě dvakrát lepší.
Na Dufy.cz fotky si nevšímejte, mě vždy poslali 2x5L kanystr, jednou mě i kvůli tomu volali
EDIT - v ceně předchozího příspěvku mám chybu, nejde upravit zpětně. Má tam být 209Kč.

Při odběru 20L to vychází na 199 (loni to kleslo jednu chvíli na cca 180Kč/L)
Odkaz máš na 5w40 asi chyba. Bavíme se o 5w-50. Určitě budu kupovat 10-20l kanystr aby měli v servisu radost.
 
Důvody proč použít raději nadstandardně aditivovanou 5W-40 místo 5W-50 jsem na klubu popsal několikrát a pokud si znovu pomalu přečteš aspoň 2x co jsem psal výše, všiml by sis, že jsem psal o tom že to posílají po 5L kanistrech
 
Back
Top