• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Jiskření vývodů baterie

mastif

rodinný člen KLANu
829
Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat co dělám špatně, a to pokaždé, když odpojím baterii na své Mazdě 3 BP 2019, když ji např. dám domů na nabíječku,potom ji dám zpět, a při nasazovaní objímek, ať už jsem zkoušel první připojit plus nebo minus, vždy ta poslední připojenbá začala jiskřit dokud jsem ji nenasunul na vývod baterie. A ještě druhý dotaz, když teda dobíjím, musím odšroubovat víčka nebo je můžu nechat tak ? Mám C-teca 5. Díky za rady a praktické zkušenosti.
 
Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat co dělám špatně, a to pokaždé, když odpojím baterii na své Mazdě 3 BP 2019, když ji např. dám domů na nabíječku,potom ji dám zpět, a při nasazovaní objímek, ať už jsem zkoušel první připojit plus nebo minus, vždy ta poslední připojenbá začala jiskřit dokud jsem ji nenasunul na vývod baterie. A ještě druhý dotaz, když teda dobíjím, musím odšroubovat víčka nebo je můžu nechat tak ? Mám C-teca 5. Díky za rady a praktické zkušenosti.
Jiskřit to bude vždy protože je tam stále nějaký odběr. Je vždy nutné připojit první plus a až potom kostru, jinak hrozí zkrat, odpojení přesně obráceně - první se odpojí kostra a pak plus. Ctek lze připojit v autě vyjma recond módu, tam je třeba baterku odpojit.

Odesláno z mého moto g(60) pomocí Tapatalk
 
Jiskřit to bude vždy protože je tam stále nějaký odběr. Je vždy nutné připojit první plus a až potom kostru, jinak hrozí zkrat, odpojení přesně obráceně - první se odpojí kostra a pak plus. Ctek lze připojit v autě vyjma recond módu, tam je třeba baterku odpojit.

Odesláno z mého moto g(60) pomocí Tapatalk
Na jiných autech se mi to nikdy nestalo,vždy bez jiskření. Možná na to bude mít vliv i mild-hybridní baterie. A ještě tedy upřesnění, autobaterie se zátkami je možno dobíjet bez vyšroubování těchto zátek ? vždy je vyšroubuju, ale protože dobíjím preventivně 2x za rok tak už ty šlice sou docela ožvejkaný.
 
Back
Top