• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Kamera a hloupé černé tečky na skle

Jára

výkonný člen KLANu
137
Zkoušel jsem přidělat kameru na sklo. Bohužel jsem zjistil, že se přísavka nechytí, pokud jsou na skle černé tečky a po nějaké době odpadne. I když přísavka překryje jen jedinou tečku. Jako řidič bych se měl věnovat řízení a ne chytat letící kameru. Kdybych měl dát kameru do místa bez teček, tak mě zase bude rušit ve výhledu. Nakonec jsem přísavku přilepil lepidlem. Kabel jsem schoval za čalounění tak, že není vidět.Kamera.jpg
Kamera se může někdy hodit. Naštěstí jsem byl vybržděn jen jednou v životě asi před dvaceti lety. To jsem jel se Škodou 120 a vezl jsem kamarády z výletu. Někdo mě předjel a bezdůvodně prudce zabrzdil. Opravdu jsem měl co dělat abych Škodu zastavil, málem jsem do něj narazil. Š120 nemá posilovač brzd ani ABS. To bylo tak nečekaný, že auto šlo do smyku. Po zastavení jsme 4 vylezli z auta, vybržďovač okamžite naskočil do svého auta a ujel. Asi se se 4 lidmi nehodlal bavit.

Ukázka obrázků z kamery, video by zabíralo stovky MB:
den.jpg noc.jpg Mistnost.jpg
Kamera umí i vyšší rozlišení, ale potom by se mi přepisovalo nahrané video příliš často. U 64GB karty (více kamera neumí) to vychází na několik hodin uloženého videa. 5min záznamu ~ 380MB.
 
Poslední úprava:
ja nakonec davam kameru vic doprava, pred spolujezdce kde uz tecjky nejsou...
s letadlama problemy nemam takze oblohu hlidat nepotrebuju :cool:
 
To "nad tebou" nemusí být zrovna letadlo. Postačí přehlédnuté torzo závory. Nebo roští. Popřípadě kmen nebo jiná kulatina na náklaďáku před tebou. Mě to zabírá i tak velkou část palubní desky.CernyMost.jpg
 
Adhezni pasek ma ve srovnani s podtlakovou prisavkou tu vyhodu, ze drzi i na tech teckach. Akorat kdyz se to jednou nalepi, spatne se premistuje. Jinak ja mam kameru vlevo od zrcatka. Lepe pak zabira levej (protismernej) pruh...
 
Tak já mám kameru nalepenou na tom plastu na čelním skle pod kterým jsou ty různé senzory čelní a vypadá to úplně jako originál od MAZDY a ani nejde moc vidět, takže ji mám v autě pořád (i když jde vycvaknou z držáku, který je přilepený).

Jo a ty černé tečky nejsou hloupé, mají svůj význam :)
 
Poslední úprava moderátorem:
Tak já mám kameru nalepenou na tom plastu na čelním skle pod kterým jsou ty různé senzory).
To by bylo asi nejlepší. A nebo kameru schovat přímo do toho boxíku k těm senzorům, pak by nebyly vidět odlesky na skle.

Jo a ty černé tečky nejsou hloupé, mají svůj význam
Na Formanu jsem žádné tečky nepostrádal a spolu s tenkými sloupky byl z auta opravdu skvělý výhled. Ten výhled musíte zažít. Tečky jenom zužují výhled, pokud někam chcete nacouvat s přesností na cm a pak je to jako kdyby jste couvali s tankem. Popravdě při standardní jízdě je výhled dostatečný. Tečkománie postihla i Š Oktavia a mírně jsem s ní drbnul při couvání - za mnou něco nebylo vidět. Naštěstí nebylo žádné škrábnutí na služebním autě.

Co jsem se dočetl tak tečky buď zamezují oslnění a nebo chrání lepidlo na sklo před Sluncem.
 
Poslední úprava:
Back
Top