• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Key not found

bikerrman

nový člen
20
Ahoj,

začala se mi náhodně objevovat hláška "Key not found". Ale nevšiml jsem si, že by to mělo nějaký vliv na startování nebo cokoliv jiného.
Dělají mi to oba klíče. Baterky jsem měřil, mají 3V, lehce přes, rozhodně nic jako 2,xV
Klíč obvykle pokládám pod ovládání klimy.

Někdy to vyskočí hned po nastartování, někdy až později (třeba i po hodině) při jízdě.

Pokud je klíč v autě, tak motor normálně startuje, i když se hláška objeví.

Nesetkal se s tím někdo?

Je vůbec v klíči baterka třeba i na něco jiného než na otevření auta dálkou?
Jaký je princip rozpoznání klíče imobilizérem? Vysílá klíč něco aktivně nebo to funguje na principu RFID?

Díky

20210702_101256_resized.jpg
 
Auto mám 5 měsíců a baterky jsem neměnil. Nicméně jsem je měřil, obě mají přes 3V a tudíž mi nepřišlo třeba je měnit.
Dálkové otevírání funguje spolehlivě i na delší vzdálenost.
Prostě jenom se náhodně objeví ta červená hláška. A není to ani pokaždé.
 
Zkusil bych přesto baterky vyměnit. Pokud to bude dělat pořád, pak hledat problém jinde.

Je to řádově korunová položka a práce na pár minut
 
Poslední úprava:
Mně tohle dělají umírající baterky. V nových mazdách se start-stop a dotykovým otevíráním dveří moc dlouho nevydrží, ani orig (cca rok), a pak nějaké GP, které jsem koupil - půl roku max. Začaly umírat u obou aut (6 a CX5) po stejné době.
 
Já koupil z Číny, no name blistr, baterky Duracell. Měnil jsem před 8-mi měsíci a zatím ok. V druhém klíči před pár měsíci. Tlačítka ale skoro nepoužívám.
 
Tipuju baterky určitě...já dokonce měnil i po pár měsících když se koupili baterky někde v Lidlu, pak Varty a drží už rok.
 
Tohle mi píše, když mám zapnutý zapalování a otevřu dveře, mělo by to být upozornění že klíč zůstal ve voze.
 
@99luftbalons ..no tohle ti spíš bude psát když máš zapalování zapnuté (nebo nastartováno) a odejdeš s klíčem pryč + to začne pípat aby ti třeba drahá polovička neodjela pryč a tys neměl klíče v kapse..ikdyž i to už jsem zažil že se známému povedlo a pak se u obchodu na parkovišti divil :)
 
Když mám nastartováno a vystoupím s klíčem tak nepíše kupodivu nic. Když je slabá baterie , píše tuším Key battery low.
 
Když mám nastartováno a vystoupím s klíčem tak nepíše kupodivu nic
tak to by asi mělo, jak píše @Reddwarf . Mě to píše i když mám nastartováno, nechám kliče položené ve dveřích a dveře otevřu, stejně tak ani nenastartuju , prostě jak se dostane klíč mimo auto, píše mi to tuto hlášku
 
přesně jak je klíč mimo auto..i ve dveřích hláška hned naskočí a začne to řvát...nebo stačí nechat klíče v kapse a jít do kufru
 
Při vystoupení s běžícím motorem s klíčem v kapse, mi to nic nehlásí dokud nezabouchnu dveře. Pak to napíše Key not found.
Při zapnutým zapalování a otevření dveří to napíše Set Power to OFF s ikonou klíče. Asi to v Mexiku takhle nastavili klucí šikovný....?
 
Baterka vyměněna před necelými třemi týdny a dneska se hláška zase objevila, dokonce dvakrát.

Poprvé se to objevilo když byl motor vypnutý, seděl jsem v autě, měl puštěné rádio a čekal. Pak nešlo nastartovat.
Musel jsem vypnout zapalování a zmáčknout tlačítko znova, potom motor nastartoval.

Podruhé se to objevilo během jízdy. Klíč ležel celou dobu pod ovládáním klimy.


Doma jsem zkusil z klíče vyndat baterku a bez baterky nastartovat. Šlo to, akorát auto zahlásilo abych dal klíč blíž startovacímu tlačítku. Ale ani když byl klíč na obvyklém místě pod klimou, tak to nehlásilo "Key not found" ani nic s imobilizerem.
 
Back
Top