• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Klepání motoru ve vyšších stálejch otáčkách

Petr Kansvohl

nový člen
1
Mazda 6 2005 fl 2.0i 108kw

Ahoj klubaci,
asi týden mi klepe motor při vyšších otáčkách na každý daný převod řekněme na 3 těch 2,5otáček stálejch 60km a klepeto když přidám zmlkne a když pustím plyn tak taky ztichne ale když přidám a zase se dostanu do toho stavu že auto nezrychluje a nezpomaluje tak zase klepe jako by od Ventilů mám za to. je to po výbrusu hlavy a tesnění je možnost špatně udělaný vetily je tam vetší vůle než má být ?? nebo to může být i třebas dvouhmota ? nejsem si plně jist a já jsem takovej že se v tom prd vyznám. Budu rád za jakou koliv radu.
 
Ahoj mám stejny problém s klepáním v otáčkách a vibracích při volnoběhu. Teď mám motor venku a jde na opravu, protože žere hodně oleje. Mám trochu podezření na ozubené kolo na sací vačce s proměnným časováním ventilů. A nebo že by se nestíhal dopínat rozvodový řetěz při rychlých změnách otáček a záběru motoru. Ale vůbec si nejsem tím jistý. nemáte někdo s tím někdo někdo zkušenost?
 
Back
Top