• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Klimatizace

LudaS

nový člen
16
Ahoj,
řeším nefunkční klimatizaci na svém voze. co jsem auto koupil tak neběží. nechal jsem ji naplnit a druhý den byla náplň pryč. Mechanik mi řekl že je třeba vyměnit chladič klima a dvě trubky které na chladič navazují. potřeboval bych se zeptat jestli ty trubky jsou tyhle? https://www.autodoc.cz/autodily/vysokotlake-vedeni-klimatizace-10460/mazda/6/6-gg/19108-2-0
lze to z něčeho poznat? (nenašel jsem žádný rozpad s OEM čísly) ... apropo není někde kolem Prahy někdo rozumný kdo se klimatizacemi zabývá a byl by to schopen dát dohromady? ... možná není špatné všechno ... ale jak to poznat?
 
Ahoj,
Tady si to podle VIN můžeš najít. http://japancars.ru/index.php?route=catalog/mazda
Co je špatné by mělo být poznat podle barviva které se přidává do náplně-to by měl zjistit každý servis který plní klimu.

PS: jestli ti to naplnil a na druhý den to bylo pryč, tak asi nedělal zkoušku těsnosti=víckrát bych se tam neukázal. Zvlášť pokud jsi tam dojel s nefunkční, prázdnou klimou...
 
Kolik je normální úbytek chladiva klimatizaci? Mám Mazdu 6 GG (2003), doplňoval jsem před dvěma lety a dnes mi tam napustili 315g. Má cenu řešit nějakou netěsnost?
 
Kolik je normální úbytek chladiva klimatizaci? Mám Mazdu 6 GG (2003), doplňoval jsem před dvěma lety a dnes mi tam napustili 315g. Má cenu řešit nějakou netěsnost?
Plna je tusim 410g ..takze jsi tam nemel skoro nic.

Sent from my SM-T719 using Tapatalk
 
Tech tlakovych trubek tam je celkem pet a jak je zvyku u Mazdy, tak stoji nesmysl.

Ja loni naplnil a za tyden vse uniklo. Dal jsem tedy novy chladic, dve trubky a letos na jare pozoruju unik zase v jinem miste. Takze uz na s*ru.
 
Ahoj,měnil tu někdo lozisko klimakompresoru?
Našel jsem že značkový je Nachi 32x55x23,32BD45DUM1
Ale to označení nikde v eshopech nemůžu najít.Vsude jsou ložiska typu 32BG05S1-2DST o rozměru stejným jako je výše popsáno.Ma někdo zkušenosti?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ahoj japončíci. Prosím Vás, potřeboval bych dolít chladicí kapalinu do klimatizace a nevim jaká tam byla, jelikož jsem 2. majitel. Mám GJ 2013 2.0 benzín. Po roce mám hladinu na low a klimatizace ze začátku spuštění lehce smrdí :) Díky moc.
 
Chladivo R134a se nedoliva,to se plní skrze plnicku klimaticaze.Podle tvého příspěvků máš trochu mylné představy o klimatizační soupravě.
Každopádně v servisu ti vše vysvětlí.Pokud klima zapacha je třeba ji dezinfikovat.I tohle dělají tam kde plní klimatizaci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Chladivo R134a se nedoliva,to se plní skrze plnicku klimaticaze.Podle tvého příspěvků máš trochu mylné představy o klimatizační soupravě.
Každopádně v servisu ti vše vysvětlí.Pokud klima zapacha je třeba ji dezinfikovat.I tohle dělají tam kde plní klimatizaci.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ahoj díky moc. Jó trochu víc jsem se ztrapnil, měl jsem namysli chladící kapalinu.
 
Back
Top