• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Klínový řemen a kladky

Dr.know

výkonný člen KLANu
97
Zdravím,
teď jsem zjistil, že rána co jsem slyšel na dálnici nebyl kus nejakýho kovu na cestě či co, ale nejspíš zaseknutý ložisko vodící kladky
Ujel jsem s tím asi 40 km, pak začalo něco fest smrdět, naštěstí jsem s tím dojel na chalupu.
Zjistil jsem že místovodící kladky mám už jen kovové ložisko a všude dost sazí, či čeho nebo obroušenýho plastu nevím. Kupodivu řemen vydržel.

Vyměním tedy řemen a tu kladku, neřešil jste někdo? Doporučíte značku, případně délku řemene? Je jich na výběr několik...
díky moc
 
Poslední úprava:
Ahoj napíšu to do tohoto vlákna ať tu nezakládám další.

Jde o to, že jsem se rozhodl vyměnit klínový řemen + kladky.

Na mojí motorizaci Mazda 6 GH 2.5

jsem našel toho:

řemen: 6PK2285
vodící kladka: T36422
vodící kladka/vracečka: T36263
napínací kladka: T39074

Tak a teď ta napínací kladka. Všude jsem našel podle tohoto čísla (T36263) kladku o průměru 68,5mm a šířce 25,5mm.
Na autě jsem zjistil, že moje kladka má průměr 75mm a šíři 26mm. Máte na to někdo nějaké vysvětlení???

A teď řemen
sehnal jsem 2285mm - ten jsem tam nemohl nasadit
pak jsem koupil 2290mm - ten jsem tam dostal, ale napínací kladka/rameno bylo dost utažené a nebylo mezi "drážkami".
Mrknul jsem na Ruské fórum a tam píší, že se řemen má brát o 25mm delší než je tam původní originál??? o_O O klapkách se nezmiňují, že by byly různé rozměry.


Originál řemen tam mám 2290mm a vytáhl se mi na 2305mm - je již popraskaný :(

Má někdo nějaké nápady? Nebo se s tímto setkal?
Počítám, že řemen tam budu muset zkoušet různé délky aby to pobrala napínací kladka, ale jakou tu kladku? :)

Díky za jakékoli info.
 
Poslední úprava:
Tady máš katalogový OE čísla originál dílů (kladky napínák řemen)
Třeba to pomůže:
gh.PNG
 
Ahoj díky

právě na japancars.ru jsem hledal tyto označení, vše sedí jen ta napínací klapka ne. Historii auta znám jedině že by ji měnili přímo v Mazdě, ale proč by tam dávali o 6,5mm větší?

Každopádně je to zajímavé, ale i tak bych měl předpokládám koupit klapky co jsou uvedeny pro mé auto že?
 
Back
Top