• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Kontrolka motoru

raven

nový člen
3
Ahoj, mám dotaz, rozsvítila s mi kontrolka motoru na Mazdě 3 1.6 benzín, diagnostika to identifikovala jako senzor klepání. Má to mít nějaké příznaky? Výkon motoru a chod se nezměnil, spotřeba také ne. Navíc jeden den svítí a další den ne, aniž bych mazal chybu. Může to být i benzínem? Začalo to blbnout po novém roce, kdy do benzínu začali dávat 10 % lihu. Tankuju Natural 95 na různých pumpách. Tak nevím jesli výměna senzoru pomůže.
Díky za pomoc.
 
Ahoj. Záleží jaká to přesně byla chyba (ideálně napsat kód). Pokud to byla chyba, že je poškozený čidlo, tak to bude nejspíš na výměnu čidla (pokud nejsou poškozený kabely k němu). Nebo jestli ta chyba jen odkazovala že čidlo klepání zaznamenává detonace ?
 
Tak s největší pravděpodobností je to umírající čidlo klepání. Můžeš ještě zkontrolovat konektor čidla klepání jen tak pro jistotu, ale pokud ten bude v pořádku, tak by měla pomoct výměna toho čidla.

Ten extra líh v benzínu má spíš protidetonační účinky, takže ten by na to vliv mít neměl. Jedině že by jsi natankoval nějaký ultra sajrajt něco jako Natural 90.
 
Díky moc, zkontroluju konektor a pokud bude ok, tak čidlo vyměním. Při výměně se musí sundat sání, jestli jsem se dobře díval, tam jsou nějaké těsnění, ty by to chtělo asi nové počítám.
 
Back
Top