• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Korodující důlek na střeše

Mask

nový člen
5
Ahoj,

spadl mi na střechu kámen, který udělal několik takových mini důlků a přijde mi, že v jednom z nich se začíná dělat koroze - viz. fotky.

Chtěl bych se Vás zeptat, co je dle Vás nejlepší postup/řešení. Mám havarijko, ale spoluúčast 10k (oprava vyčíslena na cca 25 v autorizaku) a úplně se mi tech 10 za takovou věc nechce dávat. Chci to však řešit z důvodu, že se bojím, aby kvůli tomu nezrezla celá střecha - může se to vůbec stát?

Mám to dát do autorizaku za 10k nebo navrhujete jiné řešení?

Rok výroby 2018.

Díky moc za rady.


M.

IMG-20220802-WA0002.jpg IMG-20220802-WA0003.jpg
 
Pokud jen chceš zabránit rzi, aby se šířila, tak ji mechanický oškrábej, třebas šroubovákem. Dostaň z toho pryč volný části, pak na to použij Dinitrol, třebas Converust RC 900. Eventuálně to zakápni barvou a máš klid.
 
Pokud jen chceš zabránit rzi, aby se šířila, tak ji mechanický oškrábej, třebas šroubovákem. Dostaň z toho pryč volný části, pak na to použij Dinitrol, třebas Converust RC 900. Eventuálně to zakápni barvou a máš klid.
Díky za odpověď a radu.

Praveze nevím, jestli bych tu střechu neměl opravit celou. Přecejen je to celkem nové auto a pokud se rozhodnu "jen" zabránit rzi, tak to chápu tak, že už mi pak (když bych se rozhodl) havarijko uznané nebude, protože do toho udělám nějaký zásah.

Spíš se nemůžu rozhodnout, jestli do té celkové opravy investovat těch 10k a řešit to přes pojišťovnu + autorizak a nebo to dát někomu sikovnemu (v Praze nevím komu) a mít to třeba za min. Popřípadě nějaké jiné řešení?

I když mám stále záruku, tak by tento zásah mimo autorizak neměl vadit, ne?
 
Back
Top