• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Koroze uchycení zadní SPZ

kalkulator

nový člen
14
Ahoj všem,
dnes jsem měnil rámeček SPZ za neviditelný držák a nestačil jsem se divit, co bylo vzadu pod starým rámečkem.

První byly totálně zrezlé šrouby, které byly tak zatuhlé, že jsem na nich zlomil bit do šroubováku. Fakt masakr, zastříknul jsem to prozatím aspoň WDčkem, ale musím je sehnat a vyměnit.

Druhá věc byla divná hmota vedle šroubů, která byla po pěti letech úplně ztvrdlá a zvulkanizovaná a ani se mi nechce věřit, že by to bylo originál z továrny :(

Máte to taky takhle hnusné, nebo je to záležitost jen mého auta?

Auto je dovezené z Německa, před dvěma lety se rámečky měnily. Bohužel jsem u toho nebyl, takže nevím nic.

Díky 🙂

IMG_8629.jpeg IMG_8627.jpeg
 
Ahoj všem,
dnes jsem měnil rámeček SPZ za neviditelný držák a nestačil jsem se divit, co bylo vzadu pod starým rámečkem.

První byly totálně zrezlé šrouby, které byly tak zatuhlé, že jsem na nich zlomil bit do šroubováku. Fakt masakr, zastříknul jsem to prozatím aspoň WDčkem, ale musím je sehnat a vyměnit.

Druhá věc byla divná hmota vedle šroubů, která byla po pěti letech úplně ztvrdlá a zvulkanizovaná a ani se mi nechce věřit, že by to bylo originál z továrny :(

Máte to taky takhle hnusné, nebo je to záležitost jen mého auta?

Auto je dovezené z Německa, před dvěma lety se rámečky měnily. Bohužel jsem u toho nebyl, takže nevím nic.

Díky 🙂

Zobrazit přílohu 47961 Zobrazit přílohu 47962
Já tam nemám šrouby, ale plastové takové čudle. Takže mi tam nic nereziví..
A nemyslím si, že by z výroby tam dávali šrouby.. Já mám ten lak v těch místech fakt netknutý..
Spíš, jestli ten někdo, kdo tam rámečky měnil, to plastové cosi neulámal (když jsem si měnila rámečky, tak šly fakt dost blbě vycvaknout, takže si myslím, že je to dost pravděpodobné, že to prostě vzal na sílu a polámal je), a místo toho dal šroub a dál už neřešil.. Nebo, těžko vlastně říct..

A tu divnou hmotu jsem tam měla taky, držela mi po krajích rámeček SPZ, ale měla jsem ji furt lepivou. Vlastně, lepí dodnes 😅
 
Poslední úprava:
Já tam nemám šrouby, ale plastové takové čudle. Takže mi tam nic nereziví..
A nemyslím si, že by z výroby tam dávali šrouby.. Já mám ten lak v těch místech fakt netknutý..
Spíš, jestli ten někdo, kdo tam rámečky měnil, to plastové cosi neulámal (když jsem si měnila rámečky, tak šly fakt dost blbě vycvaknout, takže si myslím, že je to dost pravděpodobné, že to prostě vzal na sílu a polámal je), a místo toho dal šroub a dál už neřešil.. Nebo, těžko vlastně říct..

A tu divnou hmotu jsem tam měla taky, držela mi po krajích rámeček SPZ, ale měla jsem ji furt lepivou. Vlastně, lepí dodnes 😅
No vidíš to, a já už chtěl nadávat, že to mexičani takhle zmastili :laughing:

Máš určitě pravdu – bylo potřeba vyměnit rámeček, protože německé značky jsou rozměrově jiné – a někdo si s tím nelámal hlavu.

Tak zkusím někde sehnat ty plastové čudly a nějak ošetřit ty díry po šroubech… s těmi šrouby by to časem snad úplně zkorodovalo, když dva roky stačily na tohle… :sweat:

Díky :heart:
 
No vidíš to, a já už chtěl nadávat, že to mexičani takhle zmastili :laughing:

Máš určitě pravdu – bylo potřeba vyměnit rámeček, protože německé značky jsou rozměrově jiné – a někdo si s tím nelámal hlavu.

Tak zkusím někde sehnat ty plastové čudly a nějak ošetřit ty díry po šroubech… s těmi šrouby by to časem snad úplně zkorodovalo, když dva roky stačily na tohle… :sweat:

Díky :heart:

Není zač.

Právě, když jsem sundavala rámeček, tak jsem se tehda modlila, ať tam nejsou šrouby.. Bála jsem se přesně toho, že když to bude kov na kov, tak to bude brzo reznout.. Takže to bylo celkem překvapení, že je tam plast.. Ale těžko říct, taky byly u mě měněny rámečky za reklamní (Autopalace Butovice 😁), auto je původem z DE, tak že by oni tam místo šroubů dali ty plastové čudle (i když o tom celkem pochybuju 😅)
 
Z výroby jsou tam jen díry se závitama (z vnitřní strany plechu dveří navařená matice). Tohle co je na fotkách v prvním příspěvku je nějakej "samo-domo" od někoho.
Když je to auto úplně fungl nový, tak většina prodejců si tam našroubuje do těch závitů v kufru svůj reklamní rámeček (nebo ho nějak uchytí dle svý chuti). Já jsem vždycky dělal to, že jsem ty jejich šrouby vyhodil do háje (i ty jejich rámečky a dal tam třeba Mazdaklaňácký :D ) a použil nějaký jiný šrouby co nezreznou už po první zimě. I tak jsem ale namazal závity těch šroubů,aby časem nepřihnily.

Jinak ten žmolek čehosi bude nejspíš pozůstatek tlumící hmoty co tam někdo dal, aby mu nerezonoval rámeček SPZ třeba při zavírání kufru.
 
Poslední úprava:
Není zač.

Právě, když jsem sundavala rámeček, tak jsem se tehda modlila, ať tam nejsou šrouby.. Bála jsem se přesně toho, že když to bude kov na kov, tak to bude brzo reznout.. Takže to bylo celkem překvapení, že je tam plast.. Ale těžko říct, taky byly u mě měněny rámečky za reklamní (Autopalace Butovice 😁), auto je původem z DE, tak že by oni tam místo šroubů dali ty plastové čudle (i když o tom celkem pochybuju 😅)
Tak oprava.. Není to čudel, ale plastový šroub.. Jsem už na to úplně zapomněla 😂 a šel pěkně na chuja odsroubovat. Ale lepší, jak by to rezlo.

Screenshot_20230929_072225_edit_1043255400394319.jpg
 
No chtel jsem napsat, ze z vyroby rozhodne nepřijde auto na znackach (s rameckama), cili proc by tam byl z vyroby sroub/vrut?

Ad. hmota - co nejvice odstranit mechanicky, pote aplikovat odstranovac teru/lepidel a setrit.

Jo a pokud nekdo trva na vrutech a jeste to nezaregistroval, vyrabi se i nerezove :joy:
 
Z výroby jsou tam klasické šestihrany na ořech (taky reznou, ale alespoň jdou dobře povolit :) )
 
Back
Top