• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Kuriozity – hlava nepochopí, co některé servisy dokážou

Jirkav

výkonný člen KLANu
128
Ahoj,
tenhle mazdí koutek přímo volá po odlehčení vážného tématu, kterým kvalita a ceny servisu bezesporu jsou. Začal bych toto zábavné vlákno líčením, jak jsem nedávno poprvé vyměňoval olej v zadním diferenciálu.
Na úvod nezbývá než připomenout ZLATÉ PRAVIDLO: nevypouštěj, dokud nevíš, že dokážeš napustit.
To jsem naštěstí znal. Ale netušil jsem, co bude následovat. Podotýkám, že předchozí výměnu toho oleje dělal autorizovaný (již rozpuštěný) servis Bošina v Břežanech u Kolína.
Nebudu zdržovat podrobnostmi. Myslím, že jsem s povolením zátky doplňovacícho/kontrolního otvoru zápasil asi půl dne. Nejde se k ní dostat žádným běžným klíčem, takže jsem postupně zhotovil tři přípravky. Jednu chvíli jsem měl nahnáno, že zohavím šetihran tak, že pomůže jen nový diferenciál. Ale rozum a rozvaha nakonec zvítězily.
klíč.jpg
Moje fantazie je slabá na to, aby vymyslela, co se honilo hlavou siláka, který tu zátku v servisu naposledy dotáhl. Každopádně byl určitě (na rozdíl ode mne amatéra) vybavený správným nářadím a dobře nasnídaný, protože vytlačit nové hliníkové těsnění zátky do celého jednoho stoupání závitu muselo chtít opravdu VELKOU sílu. zátka.jpg
 
Back
Top